Teras Kapatma

Soğuk havalarda teras kullanımı oldukça zor olduğu için teras kapatma uygulamaları ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Teras kapama sistemleri sayesinde yaz aylarında sıcak hava ve güneş ışıkları engellenirken soğuk havalarda ise kar, rüzgâr ve yağmurdan korunma sağlanır. Siz de teras keyfini sonuna kadar yaşayabilmek için Karadeniz Cam Balkon ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

teras kapama

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli materyallerden üretilen teras kapama tasarımları uzun süreli performans gösterir.

Her Mevsim Kullanım Olanağı


Kış bahçesi her mevsim rahatlıkla kullanılabilir.

Ekstra Yaşam Alanı


Teras kapama uygulaması açık alanları daha iyi değerlendirmenizi ekstra yaşam alanına sahip olmanızı sağlar.

Teras Kapama Nedir?

Teras kapama, en genel anlamı ile çeşitli malzemeler kullanarak evin açık teras bölümünün kapatılarak hemen hemen her mevsimde kullanılabilir hale getirilmesidir. Teras kapama yapılan yerler evlerin terasları, manzarası ve bulunduğu konuma göre yazlık veya kışlık olarak kullanılır. 

Teras Kapama Modelleri Nelerdir?

Teras kapama modelleri; cam kapatma, ahşap teras kapatma ve bambu teras kapatma olarak farklı tasarımlar halinde kullanıcılara sunulur. 

Cam Teras Kapatma

Cam kapatma, özellikle kullanılan alanın ışık alması için tasarlanan sistemlerdir. Kullanım açısından oldukça pratiktir. 

Ahşap Teras Kapama

Ahşap teras kapama en çok kullanılan ve işlevselliği yüksek bir sistemdir. Ahşabın hemen hemen her türüne uygun kapatma sistemleri vardır. 

Çelik Teras Kapama 

Çelik teras kapama uygulamaları, ucuz maliyetli olduğu için sanayi alanları başta olmak üzere, ofislerde ve evlerde sıkça kullanılır. Ayrıca kurulumu da kolay olan bu sistemler, oldukça uzun ömürlüdür.  

Teras Kapatma Özellikleri Nelerdir?

Kapatma sistemlerinin dayanıklılık, paslanmaz malzemeden yapılmış olması, priz ayarlaması gibi çeşitli özellikleri vardır. Evlerinde hoş bir alan oluşturmak ve bunu yaparken de alan tasarrufu sağlamak isteyen herkesin başvurduğu bu yöntem sayesinde yaşam alanlarının işlevselliği ve değeri artar. Teras kapama özelliklerinden bazıları şu şekildedir;

Dayanıklıdır

Yapımında kullanılan malzemeler rüzgâr, su ve kara karşı oldukça dayanıklıdır. 

Acil durumlara karşı kullanışlıdır. 

Paslanmaz malzemelerden yapılmış olup su gideri mutlaka bulunur.

Elektrik ayarları yapılabilir.

Elektrik ve priz ayarları yapılarak elektrikten faydalanmak mümkündür. 

Teras Kapatma Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Teras kapatma işlemi için doğru bir firma ile anlaşıldıktan sonra teras veya balkonun yeterli yükseklikte olup olmadığı kontrol edilir. Eğer istenilen yükseklikte değilse yükseklik arttırılır. Ardından kullanılacak olan direklerin her hava koşuluna karşı dayanıklı olacak şekilde montajı yapılır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çatı kısmının doğru yapılmasıdır çünkü bu işlemin geri alınması oldukça zordur. Bundan sonraki süreçte ise çatıya isteğe göre elektrik hattı döşemesi de yapılır. Bu işlemler ortalama bir hafta sürer.

Teras Kapatma Ölçüsü Nasıl Alınır?

Başlangıçta sistemin konumlandırılacağı yerin en ve boy ölçüleri, yetkili firmalar tarafından alınır. Bundan sonraki süreçte kullanılacak olan sistemin tasarımı ve planlaması yapılır. Doğru ölçü almanın en önemli noktalarından biri de ana taşıyıcıları da hesaba katmaktır. 

Teras Kapatma Avantajları Nelerdir?

Kapatma sistemlerinin, estetik bir görüntü, açılır kapanır pratik sistem, alan tasarrufu gibi pek çok avantajı vardır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir; 

  • Yapıların mimarisini bozmadan hoş bir görüntü yaratır. 
  • Yağmur veya kar yağdığı zaman zeminde oluşan aşınmaların önüne geçer. 
  • Her mevsime uygun açılır kapanır sistemi bulunur. 
  • Fazla eşyaların güvenle muhafaza edilebileceği alanlardır. 

Teras Kapatma Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Teras kapama belediye izni alınarak yapılması gereken bir uygulamadır. Bu nedenle teras kapama yaptırmak isteyen herkesin öncelikle gerekli izinleri alması gerekir. Buna ek olarak doğru modelin seçilmesi, kaliteli malzemelerin kullanılması, doğru montajın yapılması gibi pek çok unsura da dikkat edilmelidir. 

Teras Kapatma Fiyatları Ne Kadardır?

Teras kapama fiyatları, genellikle süreye, firmaya, montaja ve işçiliğe göre değişiklik gösterir. Ayrıca fiyatı etkileyen bir diğer unsur ise tercih edilen modeldir. Kapatma sistemlerinin modelleri çok çeşitli olduğu için fiyatları da buna göre değişiklik gösterir.

Teras Kapatma Temizliği Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında sadece su ve basit deterjanlarla yıkayarak temizlemek mümkündür. İlkbahar veya sonbaharda havalar daha çok rüzgârlı olduğu için terası kapatmak daha doğrudur. Bu sayede sürekli olarak temizlik yapmaya gerek kalmaz. Ayrıca sürekli kirlerin ve tozların birikmemesi ve devamlı olarak temizlik yapılmaması için çeşitli önleyici tedbirler almak doğru bir yöntemdir. 

Karadeniz Cam Balkon ile Kaliteli Hizmet Alın

Karadeniz Cam Balkon, bünyesinde barındırdığı birbirinden farklı ve kullanışlı kapatma modelleri ile alanında uzman bir firmadır. Uzun yıllardır sektörde varlığını sürdürmenin yanı sıra sitemlerinde kullandığı kaliteli malzemeleri ve uzman ekibi ile her konuda detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz öncü bir firmadır. Siz de teras kapatma gibi pek çok farklı sistem ile ilgili Karadeniz Cam Balkon ile görüşerek hem uygun fiyatlı hem de kaliteli hizmet alabilirsiniz. 

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun. Biz sizi arayalım.