Sürgülü Cam Balkon

Evlerin en havadar ve ferah mekanları olan balkonları her mevsim kullanabilmek cam balkonlarla mümkündür. Hava koşulları değişse de balkonu kullanabilmenizi sağlayan sürgülü cam balkon modellerinde kaliteyi ön planda tutan Karadeniz Cam Balkon, sizlere yaz kış demeden keyifli bir balkon deneyimi sunar.

surmeli cam

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli materyallerden üretilen cam balkon sistemleri uzun süreli performans gösterir.

Dış Etkenlere Karşı Koruma


Olumsuz hava koşullarında oluşabilecek durumlara karşı etkin koruma sağlar.

Ekstra Yaşam Alanı


Sürgülü cam balkon sistemleri balkonlarınızı fonksiyonel yaşam alanlarına çevirir.

Sürgülü Cam Balkon Nedir?

Sürgülü cam balkon, çeşitli modellere sahip ve her mekânın ihtiyacına uygun olarak üretilebilen, uzun süre kullanım imkânı sunan bir balkon kapatma sistemidir. Sürgülü sistem cam balkon, sağlamış olduğu özellikler ve tasarımı itibari ile estetik algıyı canlı tutar. Ayrıca kullanım kolaylığı bakımından diğer modellere oranla daha çok tercih edilir. Ray sistemi baz alınarak geliştirilen bu uygulamada camlar farklı yönlere doğru açılabilir. Bu durum, fonksiyonel kullanım olanağı sağlar. 

Alt bölümden hareket etme özelliğine sahip olan sürgülü cam balkon modelleri rahatlıkla taşınabilir. Balkonunuzun veya kullanılacak olan yaşam alanının durumu analiz edilip değerlendirerek iki farklı türde sürgülü sistem cam balkondan birini tercih edebilirsiniz. Bunlar; eşikli ve eşiksiz sürgülü sistem cam balkondur. İlgili alanın, düz veya herhangi bir dönüşe sahip olup olmamasına bağıl olarak uygulama safhasına geçilir. Sürgülü cam balkon çeşitleri iş yeri, restoran, okul, rezidans, daire ve diğer konutlarda kolaylıkla uygulanabilir.

Sürgülü Cam Balkon Modelleri Nelerdir?

Farklı mekanların ihtiyaçlarına göre modellenen sürgülü sistem cam balkon modelleri üç gruba ayrılır. Bu modeller şu şekildedir;

Eşikli Sürgülü Sistem

Yerden belirli bir yüksekliğe sahip olan küpeşte üzerinde kullanılan ve kullanımı oldukça rahat olan eşikli sürme cam balkon, dış etmenler ve olumsuz hava koşullarına oldukça dayanıklıdır. Genellikle 8 mm tamperli ve lamine camdan üretilen eşikli sürgülü cam balkon sistemlerinin farklı renkleri mevcuttur.

Eşiksiz Sürgülü Sistem

Eşiksiz sürgülü sistem cam balkon çoğunlukla kafe, restoran ve salon bölme gibi uygulamalarda tercih edilir. Bu sistemde istenilen sayıda kanat uygulanabilir. Eşiksiz olması zemin ile aynı hizada olması demektir ve bu özelliği sayesinde alışveriş merkezleri için de oldukça uygundur.

Lüx Sürgülü Sistem

Lüx sürgülü sistem birçok işlevsel özelliği sayesinde hem evlerde hem de kafe ve restoran gibi mekanlarda sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Ekonomik olmasının yanı sıra sürgülü cam balkon kilitleri arasında en güvenli olan çocuk kilidine de sahiptir.

Sürgülü Cam Balkon Özellikleri Nelerdir?

Sürgülü cam balkon sistemlerinin en önemli özelliği teknolojiye ayak uydurarak modern tasarımlara ev sahipliği yapmasıdır. Bu modern sistemler her mevsim, her mekâna uygulanabilir özelliğe sahiptir.

Olumsuz hava koşullarına dört mevsim dayanıklı sistem sayesinde balkonda geçireceğiniz keyifli anlar bozulmadan devam eder. Ayrıca yalıtımlı camlar dışarıdan gelen gürültüyü de içeri geçirmez. Sürgülü sistem cam balkon sürtünmeden kaynaklanacak olan sesi sahip olduğu raylı sistem engeller ve çocuklar için özel olarak tasarlanan çocuk kilidi ile güvenli bir balkon keyfi sunar.

Sürgülü Cam Balkon Montajı Nasıl Yapılır?

Sürgülü cam balkon sistemi kurulurken ilk olarak sabitleme işlemi göz önünde bulundurulur. Cam balkonun tamamlayıcı ekipmanlarından olan üst kasa mermere konumlandırılarak üst kasanın montajı gerçekleştirilir. Üst Kasa montajının bitmesi ile yan dikme profiller alt kasa ile birleştirilerek mermere sabitlenir.

Cam balkon kasalarının sabitlenmesinin ardından tekerlekli kanatların montaj işlemi başlar. Çıkış ağızlı kanal montajı ile devam eden bu süreçte alt ve üst çıkış ağız plastikler sökülür. Sürgülü cam balkon sistemlerinde olan frenler yerleştirilir ve kanat ayarları tamamlandıktan sonra fren sabitleme işlemi yapılır.

Fren ayarı yapıldıktan sonra kanatların ve frenin düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilir ve silikon işlemi ile sürgülü cam balkon montajı tamamlanır. Burada dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır. Bunlardan ilki silikonun gelişi güzel çekilmemesidir. İkinci önemli nokta ise dış cepheye uygulanacak olan silikonunun uygun hava koşullarında yapılmasıdır. Bu süreç harfiyen uygulandığı takdirde sürgülü cam balkon montajı tamamlanır ve uzun yıllar kullanım imkânı sunar.

Sürgülü Cam Balkon Ölçüsü Nasıl Alınır?

Sürgülü cam balkon sistemlerini balkonunuzla birleştirmek istiyorsanız, alanın genişlik ve yüksekliğini ölçmeniz yeterli olacaktır. Metre ve mezura yardımı ile alacağınız ölçü kesin sonuçlar verirken tahmini ölçü birimlerinden kaçınmanız tavsiye edilir. Ancak ölçüler hakkında kararsız kalırsanız Karadeniz Cam Balkon, uzman teknik ekibi ile aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. 

Sürgülü Cam Balkon Avantajları Nelerdir?

Çeşitli özellikleri ile kullanıcılarına ekstra alan sunan sürgülü cam balkon modellerinin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Raylı sistemleri sayesinde kolayca yürütülebilir.
 • Camların birbirinden ayrı olması istenilen konumdan camın açılabilmesini sağlar.
 • Tüm hava koşullarında alan yaşam alanına dönüşebilir.
 • Üretildiği yalıtımlı malzemeler sayesinde evin içine sıcak veya soğuk hava geçirmez. Enerji tasarrufuna yardımcı olur.
 • Yalıtım özelliği sadece olumsuz hava koşullarında değil ses ve su gibi dış etmenlerde de kendini gösterir.
 • Estetik duruşu ile mekânın şık gözükmesini sağlarken ortamı daha güvenli bir hale getirir.

Sürgülü cam balkon modelleri genellikle işlevsel kullanım imkanları sunar. Ancak sürmeli sistem katlanır sistemin sağladığı alan tasarrufu avantajını sunmaz.  Ayrıca kanatlar sadece sağa veya sola hareket ettirilebilir. Kanatlar içeri doğru açılmaz ve 90 derece dönüş gerçekleştirilemez. Bu durumlar da sürgülü cam balkon çeşitlerinin dezavantajları olarak sayılabilir.

Sürgülü Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sürgülü cam balkon yaptırmak evler için her ne kadar uygun bir eylem olsa da dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Özellikle cam balkon sistemleri yapılacak mekânın hangi tür cam balkona ihtiyacı olduğundan ev dekorasyonuna uyması kadar çeşitli etmenler bu süreci etkiler. Bunların dışında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Sürgülü sistem cam balkon uygulamasının yapılacağı alanın ölçüsü.
 • Mekânın yüksekliğine göre cam kalınlığının belirlenmesi.
 • Sürgülü ve raylı sistemdeki rulman sayısı.
 • Üretimde kullanılan malzemeler ve bu malzemelerin kalitesi.
 • Sürgülü cam balkonun sağlayacağı izolasyon ve yalıtımın durumu.
 • İşlev özellikleriyle kolay kullanım imkânı sunan sürgülü cam balkon sistemlerinin aynı zamanda güvenli olması.
 • Montajını uzman teknik ekibin yapması ve kullanılan malzemelerin garanti kapsamında olması.

Sürgülü Cam Balkon Temizliği Nasıl Yapılır?

Camlar için özel üretilen ve içerisinde tanecik olmayan sıvılarla nemli bir bez yardımı temizleyebilirsiniz. Oldukça kolay bir temizlik süreci sunan sürgülü cam balkon sistemleri birbirinden ayrılan yapıları sayesinde ekstra bir efor gerektirmeyen ürünlerdir.

Sürgülü Cam Balkon Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Sürgülü cam balkon fiyatları genellikle klasik katlanır cam balkon ile ısıcamlı balkon modelleri arasındadır. Sürgülü cam balkon sistemi uygulanacak mekânın ölçüsü, yüksekliği ve kullanılacak malzemelerin özelliklerine göre belirli bir fiyat ortaya çıkar. Sürgülü cam balkon m2 fiyatları konusunda bilgi almak için Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz. 

Karadeniz Cam Balkon ile Kaliteli Hizmet Alın

Sürgülü cam balkon, cam balkon tamiri ve evlerde avantaj sağlayan birçok uygulamayı Karadeniz Cam Balkon kalitesi ile gerçekleştirmek mümkündür. Yılların getirdiği tecrübe ve uzman ekibi ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı misyon edinen Karadeniz Cam Balkon ile hemen iletişime geçerek hayalinizdeki projeye sahip olabilirsiniz. 

 

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun. Biz sizi arayalım.