Sürgülü Sineklik

Sürgülü sineklik özellikle yaz aylarında balkon kapılarınızı ve camlarınızı rahatça açıp evinizi havalandırmanızı sağlayan ekipmanlardır. Kolay kullanım sağlayan yapısıyla öne çıkan bu ürünler, aynı zamanda evinize şık ve estetik bir hava katar. Ayrıca açılma yönü sadece sağ ve sol olduğu için yerden tasarruf etmenizi de mümkün kılan sürgülü sineklik modellerinden birine sahip olmak için hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

sineklik 1

Uzun Ömürlü


Kaliteli malzemelerin kullanıldığı sürgülü sineklik çeşitleri uzun süreli performans gösterir.

Alan Tasarrufu Sağlayan Tasarım


Sürgülü sineklik modelleri sağa sola çekilerek açılıp kapanabildiği için alan tasarrufu sağlar.

Estetik Dizayn


Sürgülü sinekliklik dizaynları estetik yapısı ile ön plana çıkar.

Sürgülü Sineklik Nedir?

Sürgülü sineklik yaz aylarında balkon kapılarına ve camlarına takılarak sineklerin evinize girmesini engelleyen bir sineklik türüdür. Açma-kapama sistemli kapı ve camlarda sıkça kullanılır. Ayrıca sağa-sola açılarak kullanıldığı için yerden tasarruf etme imkânı tanır. Yapı malzemesi olarak geniş ve sağlam alüminyum profillerden oluşan sürgülü sineklikler, profesyonel ekipler tarafından monte edildiğinde uzun süreli kullanım olanağı sağlar. 

Sürgülü Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

Model itibariyle sürgülü olan sineklikler; sürgülü kapı, cam ve balkon sineklikleri olmak üzere üç ayrı gruba ayrılır. Farklı tasarımlarla üretildiği için her türden kullanıcının ihtiyacına yanıt verir. Bu farklılıklar gerek açılma yönü olarak gerekse esneklik olarak değişkenlik gösterir. Üretim malzemesinden yapısına kadar bazı sineklik çeşitlerini sizin için aşağıya sıraladık:

 • Sürgülü Sineklik Kapı
 • Sürgülü Cam Sineklik
 • Sürgülü Balkon Sinekliği

 

Sürgülü Sineklik Kapı

Kapı önlerine monte edilerek kullanılan sürgülü kapı sineklikleri, uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılan sineklik türlerindendir. Kolayca takılıp çıkarılabilen yapısıyla fonksiyonel kullanım olanağı sağlar. Üstelik kış aylarında sökülüp kullanılmaması halinde yıpranması geciktirilebilir.

Sürgülü Cam Sineklik

Kapı sinekliğine göre daha farklı bir tasarıma sahip olan cam sineklik, pencerelerde de kullanıma uygundur. Kendine has kompakt yapısı ile katlanabilir cam sineklikler kullanıcılarına yerden tasarruf sağlar. Üstelik şık ve estetik bir görüntüye de sahip olan cam sineklikler, evinizin görünümünü de güzelleştirir. 

Sürgülü Balkon Sinekliği

Balkonlarınızdan içeriye sinek ve haşerelerin girmesini engelleyen balkon sinekliği, sürgülü yapısı ile size yerden tasarruf sağlar. Özellikle büyük camlarda çok rahat kullanılan bu ürünün temizliği de oldukça kolaydır. Balkon sinekliklerini köpüklü fırçalama ve bol su aracılığı ile rahatça temizleyebilirsiniz. 

Sürgülü Sineklik Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Bu sineklik modellerinin birbirinden farklı kullanım alanı mevcuttur. Bunlar evinizin ya da iş yerinizin iç mimarisine ve gereksinimlerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu sinekliklerin başlıca nerelerde kullanıldığını ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Balkonunuzda,
 • Oda ve banyo pencerelerinizde,
 • Kapı sinekliği olarak,
 • Yemeklerinizi korumak için mutfak sinekliği olarak kullanabilirsiniz.

Sürgülü Sineklik Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Sürgülü olan sinekliklerin özellikleri kullanılacakları alanlara göre değişkenlik gösterse de ortak kullanım amacı aynıdır. Üretim malzemesi ve boyutları kendine has olan sinekliklerin özellikleri şu şekildedir:

 • Yüksek dayanıklı paneli ve sıkı tel aralıklarına sahiptir.
 • Sinekliklerin tül kısımları sinek ve haşerelerin içeriye girmesini engeller.
 • Sürgülü olduğu için yer tasarrufu sağlar.
 • Pilseleme ya da sabit çerçeve sürgü mekaniği ile kullanılabilir.
 • Ahşap modeller evinizin klasik havasını bozmadan estetik bir görüntü oluşturur.
 • Montajı kolay olduğu için kış aylarında kaldırılabilir.

Sürgülü Sineklik Montajı Nasıl Yapılır?

Sürgülü model sineklik montajına başlanmadan önce yapılması gereken ilk şey, montajın yapılacağı alanın eksiksiz olarak ölçüsünün alınmasıdır. Ölçüsü alınan bölgeye uygun olarak üretilen sineklik, bu işlemin ardından köşe bölgelerine kaymasını sağlayacak olan kızağa montelenir. Bu işlemin ardından sinekliğin hareket yörüngesinden sürekli olarak çıkmaması için en uç köşelere birer adet vida yerleştirilir. Bu işlemi perdenizi kornişe takıldıktan sonra uçlarına korniş düğmesi geçirmeye benzetebilirsiniz. Son olarak ise uygun görülen yere sinekliği açma-kapamaya yarayan tutma aparatı monte edilir.

Sürgülü olan sineklikler kapı ve camların dış kısmına monte edilmiş raylı sistem üzerinde sürülerek açılıp kapanan bir yapıya sahiptir. Sürgü sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışması için rayların ve sineklik çerçevesinin uyumlu olması gerekir. Geçmeli kısımların tam olarak oturması için montaj hatasının yapılmaması önemlidir. Bu yüzden montaj işlemi alanında profesyonel olan kişilerce yapılmalıdır.

Sürgülü sinekliğin geçen zaman içerisinde yıpranmasından kaynaklanan tamirat durumları baş gösterebilir. Rayların ve sürgü kısımlarının çeşitli nedenlerden dolayı açılıp kapanma sorunları olabilir. Bu durumda şayet paslanma sorunu varsa ilgili bölge, özel ilaçlarla temizlenir ve yağlama yapılır. Bir diğer sorun da sineklik perdesi ve çerçevesinin yerinden oynamasıdır. Bu durumda montaj kısımları onarılarak ya da değişim yapılarak soruna çözüm getirilir.

Sürgülü Sineklik Avantajları Nelerdir?

Zaman ve yerden tasarruf ederken haşerelerden korunmanızı sağlayan sürgülü model sinekliklerin kullanıcılarına sağladığı avantajlar şunlardır; 

 • Tasarım ve özellikleri ile hem estetik görünüm hem de kullanıcıya konfor sağlar.
 • Açıldığında fazladan alan kaplamadığı için alan tasarrufuna imkân tanır.
 • Hızlı bir şekilde açılıp kapandığı için uzun süre kullanım olanağı sunar.
 • Sineklik eğer pileli mekanizmaya sahipse konforlu kullanımı artırır.
 • Kaliteli paslanmaz alüminyum malzemeden yapıldıysa gevşeme, ezilme, bükülme veya kırılma sorunları görülmez.

Sürgülü Sineklik Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tül tipi, renkleri, ara bağlantı elemanları, açma-kapama mekanizmaları ve kullanım alanları sürgülü sineklik yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardır. Bu kriterler kendi aralarında farklılıklar gösterebilir. Bu yüzden alacağınız ürünü üretim malzemesi açısından da inceleyip ve hatta karşılaştırıp bilgi sahibi olmanızda fayda vardır.

Sürgülü sinekliğin tül tipi sık tel örmeli, geniş aralıklı, polyester ve fiber tül malzemeye sahip olabilir. Ayrıca malzemeleri arasında conta, vida, menteşe ve kulp bulunur. Bu malzemeler çoğunlukla paslanmaz alüminyumdan üretilse de ucuza mal edilen versiyonları da mevcuttur. Sağlam telden yapılan sineklik tülleri uzun yıllar boyunca kullanılabilir. 

Bunun yanı sıra mikro ince delikli tüller ve tellerden tasarlanan sineklikler en küçük sineklerin ve haşerelerin dahi yaşam alanınıza girmesini engeller. Bu malzemeler kalitesine göre uzun ya da kısa ömürlü olabilir. Bu yüzden sinekliğinizin tüllerinin sık ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece sinekliğinizi sorun yaşamadan uzun sürelerce kullanabilirsiniz.

Sürgülü Sineklik Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Sürgülü sineklik fiyatları, markasına, modeline, çeşidine, rengine ve boyutuna göre değişkenlik gösterir. Buna rağmen geniş bir fiyat skalasına sahip olan bu model, her bütçeden insana hitap etmeyi başarır. Fiyat araştırması yapılırken fiyatları azdan çoğa sıralama imkânı mümkündür. Ancak şunu unutmamakta fayda var: ucuz malzemeden imal edilen ürünler daimî olarak tamir riski demektir. Bu yüzden alanında uzman ekiplerden doğru tavsiyeler almak önemlidir. 

Sürgülü Sineklik Nasıl Temizlenir?

Sürgülü sineklik mekanizmasını temizlemek sanılanın aksine oldukça kolaydır. Tercihinize göre, ray kısımlarından sökülerek banyoda bol su ile yıkanabilir. Ayrıca sinekliğinizi soğuk hava koşullarından korumak için kaldırıp başka bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Sinekliğin temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta deterjan konusudur. Temizlik işlemi sırasında asla deterjan kullanılmamalıdır. Çünkü deterjan kullanmak sinekliğin ömrünü kısaltacağı gibi deterjanın bazik yapısı rulmanların kısa zamanda çürümesine ve alüminyum profillerin zamanla oksitlenmesine yol açar.

Karadeniz Cam Balkon ile Kaliteli Hizmet Alın

Yaz aylarında sıcak havalar ev içinde yeterince bunaltı verirken üstüne sineklik derdinin eklenmesini hiç kimse istemez. Karadeniz Cam Balkon da bu durumun farkında olarak tüm sineklik sistemlerini müşterilerinin konforunu ve sağlığını düşünerek üretir. Siz de kaliteli bir hizmet almak için Karadeniz Cam Balkon ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.