Stor Sineklik

Stor sineklik, çalışma sistemi oldukça kolay sineklik modellerinden biridir. Aşağı ve yukarıya doğru hareket edebilen stor sineklikler, açıldığında üst kısmındaki kutu içerisine toplanır. Yaşam alanlarında oldukça kolaylık sağlayan stor sineklikler, fazla yer kaplamamasından dolayı da sıklıkla tercih edilir. Siz de evinizde veya iş yerinizde haşerelerden kurtulmak isterken oluşabilecek alan sıkıntısından endişe edenlerdenseniz Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçerek istediğiniz stor sineklik modeline hemen sahip olabilirsiniz.

kucuk sineklik

Uzun Ömürlü


Kaliteli malzemeden üretilen içe stor sineklik sistemleri uzun süreli performans gösterir.

Az Yer Kaplayan Tasarım


Açıldığında yukarı doğru toplanan yapıya sahip olan stor sineklikler oldukça az yer kaplar.

Kolay Temizlenebilir Yapı


Stor sineklik sistemlerinin temizlik işlemi oldukça kolaydır.

Stor Sineklik Nedir?

Stor sineklik dikey ve yapay olarak iki farklı şekilde kullanılabilen bir sineklik modelidir. Ayrıca iki tarafa açılan modelleri de mevcuttur. Sıklıkla teras kapama, kapı ve cam balkonlarda kullanılır. Açılıp kapanma sisteminden dolayı kullanımı oldukça rahattır. Kapandığında kendi kasasının içine giren ve yer kaplamayan uygulama, içerden ve dışardan şık bir görüntüye sahiptir. Pencere önlerinde ferforje ve panjur olduğu zaman dışa açılan sineklik modelleri kullanılmadığı için stor sineklik modelleri tercih edilir. Yaylı fren sistemi olan modellerde ise alt kilitler açılarak yukarı çekilir ve rahatça kullanılır.

Stor sinekliklerin tülü içine alan borusu alüminyum malzemeden olduğu için oldukça dayanıklıdır. Tek dokunuşla açılıp kapanan fiberglas tül mekanizması olan ve kendi kutusuna toplanan sineklik, kışın sökülmeden yerinde kalsa da kirlenmez ve yıpranmaz. Buna ek olarak stor sineklikler; ahşap, PVC, alüminyum ve Pimapen gibi her türlü kapıya sıkıntısız bir şekilde monte edilir. Bu sineklik türü açıp kapanma özelliğinden dolayı sürgülü sineklik olarak da bilinir. Fakat sürgüden kastedilen alt kısımların kayarak açılıp kapanmasıdır. Bu nedenle ikisi farklı sineklik türleridir. Stor sinekliklerin standart ölçüleri olduğu gibi farklı ölçülerde de üretimi kolayca yapılabilir.

Stor Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

Stor sineklik çeşitleri, kapı, pencere ve duble stor şeklindedir. Kullanım kolaylığı açısından pencerelerde daha çok dikey sineklik, kapılarda ise yatay sineklik kullanımı tercih edilir. Stor sineklik çeşitlerinin detaylı özellikleri şu şekildedir:

Pencere Stor Sineklik: 

Pencere stor sineklik modelleri, dikey olarak açılabilmesinin yanı sıra sıfır bir şekilde açılır. Bu özellik pencere stor sinekliklerin kendine has bir özelliği olup kullananlara çok daha rahat bir şekilde cam temizliği yapabilme imkânı tanır. Ayrıca bu özelliğin bir diğer avantajı ise sinekliği çıkarma zahmetine girmeden, gerekli olan durumlarda pencerenin sineklik olmadan kullanılabilmesidir. Ayrıca kış dönemlerinde sineklik, üstünde bulunan alüminyum kutu içerisine toplanarak soğuktan ve diğer doğa olaylarından korunabilir.

Kapı Stor Sineklik: 

Kapı stor sineklik modelleri çoğunlukla yatay bir şekilde açılarak kullanılır. Bu şekilde kullanım imkânı sağlayarak kullanıcıların alandan tasarruf etmesine yardımcı olunur. Temizlenmesi de gayet kolay olan stor sineklikler doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde uzun yıllar boyunca kullanım olanağı tanır. Monte işlemi için de ekstra malzemelere gerek kalmadan ürünün köşe kısımlarında yer alan plastik takozlardan yararlanılır. Böylece kullanıcılar montaj işlemi sırasında oluşacak ekstra temizlik işlemleriyle uğraşmak zorunda kalmaz.

Duble Stor Sineklik: 

Duble stor sineklik modellerinde iki kanatlı hareket sistemi bulunur. Pencere veya kapılarda kullanıcının isteğine göre kullanılır. Ayrıca iki kanadın birbiriyle kilitli bir duruma gelebilmesi için ise mıknatıslı sistemlerden yararlanılır. Duble stor sineklik çeşitlerinin kullanıcılarına sağladığı en büyük avantaj ise çok geniş ve yüksek alanlarda daha konforlu bir kullanım şansı sunmasıdır.

Stor Sineklik Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Stor sineklik modellerinin kullanım alanları şu şekildedir:

  • Balkon
  • Kapı sinekliği
  • Pencere sinekliği
  • Geniş ve yüksek alanlarda duble stor sineklik olarak kullanabilirsiniz.

Stor Sineklik Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Stor sineklik genel özellikleri; dayanıklı, kullanışlı, kompakt, kolay kirlenmeyen yapı ve hızlı monte edilebilir olmasıdır. Ancak unutmamak gerekir, model bazında özelliklerde değişiklik gözlemlenebilir. 

Stor Sineklik Montajı Nasıl Yapılır?

Stor sineklik montajında ilk önce sinekliğin kapı ya da pencere ölçüsüne uygun boyuttaki profili birleştirilip sabitlenir. Ardından, şarjlı matkap yardımıyla çerçeve ve çerçeveyle birlikte olan pile duvara monte edilir.

Stor Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Stor sineklik ölçüsü almak için öncelikle montajın yapılacağı alanın içinde bulunan contalar arasındaki mesafenin hesaplanması gerekir. Ardından bu ölçüye 8 cm ilave edilir. En son çıkan ölçüyü, yüzey üzerinde kontrol ettikten sonra ölçü alma işlemi tamamlanmış olur.

Burada önemli olan nokta, ölçüyü alırken dikkatli olunmasıdır. Çünkü montaj ölçüsü cm ve hatta mm üzerinden yapıldığı için en ufak yanlışlıklar dahi ürünü kullanmanıza engel olabilir.

Stor Sineklik Avantajları Nelerdir?

Stor sineklik avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Dayanıklı yapısı sayesinde kullanıcılarına uzun yıllar boyunca kullanım fırsatı tanır.
  • Kompakt olması sayesinde fazla alan kaplamadan kullanılabilir, hatta katlanarak muhafaza edilebilir.
  • Kolay monte ediliyor olması temizleme konusunda kullanıcılara kolaylık sağlar.

Stor Sineklik Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stor sineklik yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ölçünün doğru alınmasıdır. Ayrıca üretim aşamasında kullanılan malzemelerin kaliteli olması da dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur. Çünkü malzemelerin kaliteli olması ürün için uzun süre kullanım kolaylığı sunar. Kalitesiz malzemelerden üretilen stor sineklikler güneşten ve soğuktan etkilenerek hemen yırtılabilir. Dikkatli olunması gereken bir diğer husus ise montaj kısmının işin ustaları tarafından gerçekleştirilmesidir. 

Stor Sineklik Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Stor sineklik fiyatları diğer sineklik modellerine nazaran daha pahalıdır. Çünkü stor sineklikler çok daha kaliteli ve düzgün çalışan bir mekanizmaya sahiptir. Ancak, fiyatlar sinekliğin en-boy büyüklüğüne göre değişebilir. Ayrıca, eni 1 metreden fazla olan stor sineklikler duble olarak üretilir. Bunun yanı sıra demonte olarak ya da montaj hizmeti dahil olarak ürünü satın almak istediğinizde ürünün fiyatında değişiklik gözlemlenir.

Stor Sineklik Nasıl Temizlenir?

Stor sineklik temizliği işlemi için ihtiyacınız olan bir kova içine doldurduğunuz sudur. Ayrıca bir sünger ya da fırça yardımıyla kirlenen bölgeleri ovaladıktan sonra bol suyla duruladığınız takdirde sineklik, üzerinde biriken pisliklerden arınır. Böylece stor sineklik temizliğini oldukça kolay bir şekilde halledebilirsiniz.  

Stor Sineklik Uygulamaları için Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Edin!

Uzun yıllardır faaliyet gösteren Karadeniz Cam Balkon, sektörde geçirdiği 13 yılın tecrübesiyle işlemlerinizi planlı ve programlı olarak yürütür. Böylece hizmet alan kişiler herhangi bir aksama durumuyla karşılaşmaz. Bunun yanı sıra istenilen sineklik modelleri üretim aşamasında kaliteli malzemeler kullanılarak imal edilir. Böylece kullanıcılar gönülleri ferah bir şekilde ürünlerini uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanır. 

İyi malzeme kadar iyi bir montaj da önemlidir. Karadeniz Cam Balkon alanında uzman ekibiyle yaşam alanınızın yapısına en uygun projelendirmeyi planlar ve bu planı kusursuz bir şekilde hayata geçirir. Siz de kaliteli ve güvenli bir stor sineklik hizmeti almak için Karadeniz Cam Balkon ile anında iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Duble sineklik, sineklerden korunmak için kullanışlı ve estetik şekilde tasarlanmış bir sineklik türüdür. Yatay katlanabilme özelliğine sahip olan duble sinekliklerin kullanımı oldukça rahattır. Bu sinekliklerin öne çıkan bir diğer özelliği ise toz tutmayan yapıları sayesinde kolay temizlenebilir olmasıdır.

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.