Sineklik Tamiri

Sineklik tamiri, sinekliklerinizde yaşadığınız her türlü problemin deneyimli personel tarafından en kısa sürede giderilmesi işlemidir. Tamir süreci boyunca kullanılan malzemeden uygulanan yönteme kadar ustalık isteyen bu iş profesyonel yardım alınarak yapılırsa ürünün kullanım ömrünü olumlu olarak etkiler.

kucuk sineklik

Kaliteli Malzeme


Sineklik tamiri sırasında kaliteli malzeme ve yedek parça kullanılır.

Tecrübeli Personel


13 yıldır hizmet veren ve sayısız projeye imza atan deneyimli bir ekip tarafından tamir işlemleri yapılır

Uygun Fiyat


Karadeniz Cam Balkon sineklik tamir işlemlerinizi için uygun fiyat seçenekleri sunar.

Sineklik Tamiri Hizmeti Nedir? 

Sineklik tamiri kullanıcıların herhangi bir arıza durumundan dolayı eskisi gibi kullanamadıkları sinekliklerini tamir sürecine alıp, mevcut sorunu çözdükten sonra tekrar müşteriye iade edilmesidir. Burada sorun tülün arızalanması veya yedek parça değişimi olabilir. Ancak bu süreçte kullanılacak malzeme türü büyük önem taşır. Çünkü üretildiği malzemeler sineklilere belirli bir ömür sunar. Üretim malzemesinde kalitesiz materyal kullanıldıysa sinekliğin ömrü çok uzun olmaz. Bu tip durumlarda ise tamir konusu kullanıcıların gündemine gelir.

Sineklik çeşitleri yaşam alanlarının konforunu artırır. Dışarıdan gelen tozun sineğin ve haşerelerin yaşam alanlarına girmemesini sağlar. Ev ve iş yerlerinde camlar sineklikler sayesinde güvenli bir şekilde açılarak ortam havalandırılır. Sineklik kullanımının sorunsuz bir şekilde sağlanması için ortaya çıkan herhangi bir tamirat işinin kısa sürede çözülmesi gerekir. Plise sineklik, sürgülü sineklik, akordeon sineklik, menteşeli sineklik, katlanır kayar sineklik ve daha birçok sineklik türünün tamir işlemleri için Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

Sineklik Tamiri Hangi İşlemleri Kapsar?

Sineklik tamiratı bütün sineklik türlerine göre farklı işlemler gerektirebilir. Ancak ortak olan bazı işlemler; tül tamiri, çerçeve tamiri ve parça değişimi olarak sıralanabilir. Bu işlemler dahilinde mutlaka iyi malzemeden ve uzman kişilerle çalışmaktan kaçınmamak gerekir. 

Yapıştırma sineklikler adı altındaki nalbur ve yapı malzemeleri satan yerlerden alınan yapıştırmalar ucuz sineklik türlerine girer. Bu sineklik türleri kısa ömürlüdür. Yırtılma ve yandaki cırt cırt denen yapıştırmalar kısa sürede işlevini kaybeder. Karadeniz Cam Balkon güvencesiyle sunulan tüm sineklik türlerinde kullandığımız alüminyum paslanmaz çerçeveler sayesinde hiçbir tamirat sorunu çıkmaz. Fakat içerisinde bulunan tüller zamanla yıpranabilir. Zamanla tüller alüminyum çerçeveden çıkabilir, bu durumda tül değişimi yapılabilir. Sineklik kilidinin açılarak yerine yeni tülün çekilmesiyle sorun kısa sürede halledilir. 

Sürgülü sineklik tamiri konusunda da çerçevelerin dağılmasından ve raylardaki yamulmadan dolayı tamir gerekebilir. Rayların düzeltilmesi ya da değişmesi ile bu sorun ortadan kaldırılır. Sürgülü sineklik türünün değişimi de Karadeniz Cam Balkon tarafından kısa sürede yapılır. Stor sineklik tamiratlarında da aşağı ve yukarı açılıp kapanma sorunları görülebilir. Bu durumda da sürgülü tekerlerin ve sürgü sisteminin temizlenip değiştirilmesi gerekir. Bu sineklik türünde en çok pileli sinekliğin ipinin kopması ya da sineklik tülünün deforme olmasından dolayı tamirat işlemleri gerekir. 

En Sık Karşılaşılan Sineklik Arızaları Nelerdir?

Sinekliklerde en sık tamirat gerektiren durum çoğunlukla sinekliğin tülünden meydana gelir. Tüller geçen zaman içerisinde gerek kullanımdan ötürü aşınma gerekse temizlik için kullanılan malzemelerden ötürü oksitlenmeye bağlı olarak kullanılamaz duruma gelir. Tülün haricinde açma-kapama aparatında ve hatta çerçevesinde de arızalar meydana gelebilir. Bu tip durumlarda ise ciddiyete bağlı olarak aparatlar tamir edilir ya da yerine yeni parçalar takılır.

Sineklik Tamiri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dışarıdan oldukça basit bir konu gibi görünse de sineklik tamiratı da kendi içinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulundurur. Eğer kullanıcı bu hususlara dikkat ederek sinekliğini tamir ettirirse uzun süreler boyunca bu sorunla uğraşmak zorunda kalmaz. Dikkat edilmesi gereken hususlardan bazılarını sıralamak gerekirse:

  • Tamiratı yapılacak olan ilgili parçalar temizlenerek geri değiştirilmelidir.
  • Tamirat sürecinde kullanılacak parçaların kaliteli olması gerekir.
  • Tamiratı yapılacak bölgeye yeni parçalar ölçüye uygun olarak monte edilmelidir.
  • Tamiratı yapacak kurumlar arasında ücret karşılaştırması yapılmalıdır.

Sineklik Tamiri Fiyatı Ne Kadardır?

Sineklik tamiri fiyatı sinekliğin tamir edilecek bölgesine ve modeline göre değişkenlik gösterir. Ayrıca tamir edilecek bölgeye ve durumun önemine göre de fiyatlarda değişkenlik olur. Bu yüzden sineklik tamiratı için yardım alacağınız firmalar arasında fiyat karşılaştırması yapmanızda fayda vardır.

Karadeniz Cam Balkon sektörde geçirdiği 13 yılın verdiği tecrübe ve geliştirdiği piyasa bilgisiyle müşterilerine en uygun fiyata bu hizmeti sağlar. Gelin, siz de Karadeniz Cam Balkon aracılığıyla bozulan sinekliğinizi tamir ettirin ve yaz aylarında sinek derdinden kurtulun.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.