Plise Sineklik

Plise sineklik modelleri, uzun ömürlü ve kullanımı kolay yapısı ile öne çıkan sineklik sistemleridir. Hem kapı hem de pencerelere duble, yatay ve dikey olarak takılabilen plise sineklik modelleri, yaşam alanlarınıza kattığı estetik hava ile ön plana çıkar.

kucuk sineklik

Uzun Ömürlü


Kaliteli malzemeden üretilen plise sineklik çeşitleri uzun süreli performans gösterir.

Yüksek Koruyuculuk


Birkaç katman halinde tasarlanan tül kısmı haşerelerin ve havada büyük partiküllerin yaşam alanınıza girmesini engeller.

Bütçe Dostu


Plise sineklik modelleri uygun fiyat seçenekleri ile ön plana çıkar.

Plise Sineklik Nedir?

Plise sineklik; katlanıp dikilmiş tül malzeme kullanılarak üretilen, sinek ve haşerelerin yaşam alanına girmesini engelleyen bir sineklik türüdür. Akordeon gibi katlanabilir yapıya sahip bu sineklik, üstün koruyuculuk özelliğine sahiptir. Ayrıca plise sineklikler modelleri kullanıcılara geniş bir renk skalası sunar. Bu sayede evinizi dekorasyonuna uyan bir modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Plise Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

Plise sineklik modelleri açılma özelliklerine göre çeşitlenir. Açılma kapanma özelliklerine göre pliseli sineklik çeşitleri şöyledir;

 • Dikey plise sineklik modelleri dar alanlarda yer alan pencere ve kapılarda sıklıkla tercih edilir. Bu sayede zaten kısıtlı olan alan verimli bir şekilde kullanılmış olur. 
 • Yatay pliseli sineklik dizaynlar ise pencerelerin estetik yapısını bozmadan uygulanan sinekliklerdir. Çok şık ve hoş bir görüntüye sahip olan bu model, çarpmalara dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı ile öne çıkar. 
 • Duble plise sineklik; stor kapılarda tülü toplayan yay mekanizması serttir. İstenildiği zaman istenilen yere bırakıldığı için kullanımı daha pratiktir. Plise Sineklik Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Plise sineklik modellerinin kullanım alanları ise şu şekildedir:

 • Balkon sinekliği
 • Kapı sinekliği 
 • Pencere sinekliği

Plise Sineklik Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Plise sineklikler, yapı olarak kasa üzerine gerilmiş tülün birkaç katman halinde uzanmasından oluşur. Sağladığı için koruyuculuk bakımından üstün özellikler gösteren bu ürünler, sinek gibi haşerelerin ve havadaki büyük partiküllerin yaşam alanına girmesini engeller. Ayrıca plise sineklikler sadece korunaklı olmasıyla değil, sağlam ve dayanıklı olmasıyla da öne çıkar. 

Plise sineklik çeşitleri uygulama alanının genişliği ne kadar olursa olsun herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılabilir. Ayrıca yaşam alanını daraltmadığı için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Plise Sineklik Sistemleri Montajı Nasıl Yapılır?

Plise sineklik montajı, gerekli ölçüler alındıktan sonra üretilen malzemelerin uygulama yerine takılması sürecidir. Montaj sırasında gerekli olan malzemelerden kısa parçalar uç kısma yerleştirilir. Buradaki önemli nokta, kısa parçaların yerlerine yerleştirilirken iplerin tekerleğin içinde kalmasıdır. Ardından kısa parça köşe takozuna takılır. Böylece sineklik montaj için hazır duruma gelir. Montaja hazır hale getirilen sineklik kapı veya pencereye gönyeli bir şekilde yerleştirilir ve 4 köşesinden vidalanır. Kapı ve pencere sinekliklerinin kurulumları farklı olsa da aynı şekilde ilgili bölgeye monte edilir.

Plise sineklik sistemleri montajında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise montajı yapan kişilerle ilgilidir. Kişiler eğer işlerinde yeterince iyi değilse montaj aşamasında eksik işlemler yapılabilir. Bu da ilerleyen zamanda size sorun olarak geri döner. Bu yüzden montajın uzman personel tarafından yapılması önemlidir. 

Plise Sineklik Avantajları Nelerdir?

Plise sineklik avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir.
 • Fazlasıyla sağlam ve dayanıklıdır.
 • Korunaklı yapısıyla öne çıkar.
 • Mıknatıslı modelleriyle de kullananlara rahatlık sağlar.
 • Kolay bir kurulumu vardır.
 • Uygun fiyatıyla bütçe dostudur.

Plise Sineklik Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Plise sineklik yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktaların başında ölçülerin doğru alınması gelir. Şayet yanlış ölçü alındıysa boşuna para ve emek harcamış olursunuz. Bu yüzden eğer sineklik ölçünüzü alamıyorsanız profesyonel kişilerden yardım almanızda fayda vardır. Çünkü sineklikler hassas ölçülere göre üretilir ve monte edilir. Birkaç cm bile kayma durumu olsa o kısım kullanılamaz.

Plise sineklikler temizlik açısından değerlendirildiğinde diğer sinekliklere göre daha fazla kir tutar. Bunun sebebi sık tüllere sahip olmasıdır. Ayrıca plise sineklikler yapı olarak da oldukça sağlamdır. Ancak her yerde olduğu gibi plise sinekliklerin de dayanıksız türleri mevcuttur. Bu yüzden plise sineklik almadan önce üretim malzemesinin ne olduğunu araştırmakta fayda vardır.

Plise Sineklik Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Plise sineklik fiyatları; markası, modeli, rengi ve çeşidine göre değişkenlik gösterir. Buna rağmen geniş bir fiyat aralığı olan plise sineklikler müşteriler için bütçe dostu seçenekler olarak bilinir. Kaliteli materyaller kullanılarak imal edilen ürünlerin fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir. Ancak aynı zamanda uzun süreli performans gösterir.

Plise Sineklik Nasıl Temizlenir?

Plise sineklik temizliği işlemi için öncelikle, sinekliğinizi temizleyeceğiniz, temizlik suyunuzu yukarıdan aşağıya dökmeniz gerekir. Sonrasında ise sinekliğin üzerindeki pisliklerin daha kolay bir şekilde çıkabilmesi için bir süre beklemelisiniz. Eğer bu yöntemi uygularsanız pislikler daha kolay çıkar. Daha sonra ise plise sinekliğin monte edildiği alanda bulunan pislikleri de temiz bir bezle temizleyebilirsiniz. 

Plise sineklik temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise temizlik suyunuzu sinekliğin üstünden dökerken temizlik yapılan alanın dışına taşırılmamasıdır. Suyu sadece plise sinekliğin üzerine dökmeye özen gösterin. Yoksa pencere ya da kapı dışına taşan kimyasal madde ve su bölgeye zarar verebilir. 

Plise sineklik temizliğinizi kimyasal bir madde kullanmadan yapmak istiyorsanız karbonat kullanabilirsiniz. Karbonat ile yapılacak temizlikte ilk önce karbonatı yukarıdan aşağıya taşırmadan dökmeniz gerekir. Ardından bölgeyi sıcak ya da soğuk suyla durulayarak temizlik işlemini tamamlayabilirsiniz.

Neden Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Etmelisiniz?

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren Karadeniz Cam Balkon, geçirdiği 13 yılın tecrübesiyle işlemlerinizi planlı ve programlı olarak yürütür. Böylece müşterilerimiz projelerine herhangi bir sorun  ve gecikme yaşanmadan sahip olur. 

Bütün sineklik modellerinin üretim ve montaj aşamalarında 1.sınıf kalitesinde malzemeler kullanılır. Böylece müşterilerimiz gönülleri ferah bir şekilde ürünlerini uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanır. 

Her şeyin başının sağlık olduğu günümüzde, konu sineklik montajı olunca akla hijyenle alakalı sorular da gelebilir. Karadeniz Cam Balkon üretim montaj ve sineklik tamiri aşamalarında sinekliğinizi steril bir şekilde kullanılabilir hale getirerek size sunar. 

İyi malzeme kadar iyi bir uygulama da çok önemlidir. Karadeniz Cam Balkon sektörde geçirdiği yılların tecrübesiyle sinekliğinizin yapısına en uygun projelendirmeyi planlar ve bu planı kusursuz bir şekilde hayata geçirir. Plise sineklik sistemleri ve hizmet detayları için hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.