Menteşeli Sineklik

Menteşeli sineklik evinizin kapı ve pencerelerine uygulanarak sizi sineklerden korur. İki yöne açılabilen kullanışlı yapısı ile tercih sebebi olan menteşeli sineklik modelleri, kolay temizlenebilmesi ile de ön plana çıkar. Menteşeli sineklik sistemlerini muadillerinden ayıran en önemli özelliklerden biri de evinizin dekorasyonuna uygun seçenekler sunması ve son derece dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır.

kucuk sineklik

Uzun Ömürlü


Kaliteli malzemeden üretilen menteşeli sineklik çeşitleri uzun süreli performans gösterir.

İki Yönlü Açılabilir Yapı


İki yönlü açılabilir yapıya sahip menteşeli sinekliler fonksiyonel kullanım olanağı sağlar.

Kolay Temizlenebilir Tasarım


Menteşeli sineklik sistemlerinin temizlik işlemi oldukça kolaydır.

Menteşeli Sineklik Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Menteşeli sineklik hem içe hem de dışa açılabilme özelliğine sahip sineklik sistemidir. Bu nedenle daha kolay temizlenir. Kullanımı ve temizliğinin rahat olması da menteşeli sinekliklere olan talebi artırır. 

Evlerde balkon kapılarına, cam balkonlara ve pencerelere kolaylıkla uygulanabilen bu sineklik türüne mıknatıslı sineklik de denilir. Menteşeli sineklikler pencere ve kapınızın ölçüleri baz alınarak seçtiğiniz modele göre imal edilir. 

Menteşeli Sineklik Nerelerde Kullanılır?

Evlerinizi yaz ve bahar aylarında istenmeyen misafirlerden korumak için evinizin kapı ve pencerelerine uygulanabilir. Menteşeli sineklik uygulanan yerler şu şekildedir:

  • Ev balkon kapıları,
  • Cam balkonlar,
  • Pencereler.

Menteşeli Sineklik Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Menteşeli sineklik tasarımlarını diğer türlerden ayıran özellikleri; iki tarafa birden açılabilen yapısı, kullanım kolaylığı ve rahat temizlenmesidir. Bu sistem sayesinde camların ve sinekliklerin temizliği esnasında tehlikeli bir durum meydana gelmez. 

Menteşeli sineklik dizaynlarının kullanışlı yapısı onu en çok tercih edilen sineklik türü yapar. Takılacağı cama ve kapıya kolayca monte edilen bu sistemler, apartman dairelerinin camlarına ve kapılarına sıklıkla uygulanır. 

Menteşeli Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Menteşeli sineklik ölçüsü normal sineklik ölçüsüyle aynı şekilde alınır. Kapı ve pencerelerin ölçüsü alındıktan sonra seçilen model ve materyale göre profil kalınlıkları belirlenir ve imalat için gerekli ölçüler elde edilmiş olunur. Ölçülerinin hatasız alınabilmesi için tecrübeli bir ekip ile çalışılması önemlidir.

Menteşeli Sineklik Montajı Nasıl Yapılır? Nasıl Takılır?

Ölçülerin doğru bir şekilde alınmasının ardından üretilen menteşeli sineklik, kapı veya pencerenin çerçevesinin içerisine yerleştirilir. Kısa sürede kullanıma hazır hale gelen bu sinekliklerden tam bir verim alınması için montajının alanında usta olan kişiler tarafından yapılması gerekir.

Menteşeli Sineklik Avantajları Nelerdir?

Menteşeli sineklik sistemleri muadillerine göre oldukça avantajlıdır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kolay kullanım,
  • Kolay temizlik,
  • İki tarafa açılabilen yapı,
  • İstenilen model ve renk seçeneklerinin bulunabilmesi,
  • Kolay ve kısa süreli montaj,
  • Dayanıklı yapısı ile uzun süre kullanıma imkân sağlaması.

 

Menteşeli Sineklik Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Menteşeli sineklik yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ölçülerin doğru şekilde alınmasıdır. Doğru şekilde alınmayan ölçüler yanlış imalata sebep olur ve verim düşer. Bu noktada yanlış imalat ile kullanıma sunulan menteşeli sinekliklerden istenilen verim alınamaz. 

Sineklik yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kaliteli materyaller kullanılarak üretilen ürünlerin tercih edilmesidir. Bu sayede uzun süreli performans elde edebileceğiniz sineklik sistemine sahip olabilirsiniz.

Menteşeli Sineklik Fiyatları Ne Kadardır?

Menteşeli sineklik fiyatları, sistemin uygulanacağı bölgenin ölçülerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Ölçülerin yanı sıra kullanılacak olan materyal de fiyata etki eder. Kaliteli malzemelerden üretilen ve uzun süreli kullanım olanağı sunan sineklik modellerinin fiyatları diğerlerine göre daha yüksek seviyededir. 

Menteşeli Sineklik Nasıl Temizlenir?

Menteşeli sineklik temizliği ıslak bir bez yardımıyla kolaylıkla yapılabilir. Temizlik meselesi özellikle sineklik türlerinin çok toz tutması ve zor temizlenebilir yapıda olması sebebi ile oldukça zahmetli bir iş haline gelebilir. Ancak menteşeli sineklik modelleri ile bu durum oldukça kolaydır. Menteşeli sineklik iki yöne açılabilen yapısı ile kolaylıkla temizlenebilir. 

Neden Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Etmelisiniz?

Karadeniz Cam Balkon, gerçekleştirdiği menteşeli sineklik projeleri ile sektöründe öne çıkan firmalardan biridir. Firma tarafından yapılan sineklikler çeşitleri uygulamaları uzun süre eskimeden ve paslanmadan performans gösterir. Deneyimli usta kadrosu ile de öne çıkan Karadeniz Cam Balkon, müşterilerinin isteklerini en iyi şekilde karşılamayı hedefler. Siz de uygun fiyata kaliteli hizmet almak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.