Sineklik

Sineklik sistemleri, sineklerin ve zararlı haşerelerin kapı, pencere veya balkondan içeri girmesini önlerken estetik açıdan da yaşam alanlarınıza değer katar. Sineklik sistemleri yapımında kullanılan kaliteli malzemeler, sunduğu uzun süreli sorunsuz performans ile ön plana çıkar. Sineklik sistemleri sayesinde siz de yaşam alanlarınıza temiz havayı giriş çıkışını sağlarken, sineklerin saldırısından korunabilirsiniz.

kucuk sineklik

Uzun ömürlüdür


Sineklik çeşitleri doğru tercih yapıldığı sürece uzun vadede kullanılır.

Enerji tasarrufu sağlar


Pencere sineklik sistemleri ve kapı sineklik sistemleri yaz aylarında sürekli olarak klima çalıştırmaya gerek kalmadan doğal şartlarda ferahlamaya katkı sağlar.

Çevresel döküntüleri engeller


Dışarıdan gelebilecek toz, sinek veya böceklerin içeriye girmemesini sağlar.

Sineklik Nedir?

Sineklik, küçük boyutlardaki sinek, böcek ve diğer haşerelerin yaşam alanlarına girmelerini önlemek için kullanılan malzemedir. Yapısı itibariyle çok hafif ve neredeyse görünmez özelliklere sahip olan sineklikler, ortamın havalanmasına olanak verirken zararlı canlıların içeri girmesini engeller. 

Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

Farklı özelliklere sahip olan sineklik çeşitleri şu şekildedir:

 • İçe Açılır Sineklik SistemleriBulunduğunuz odanın penceresi veya dışarıya olan çıkışların herhangi birinde panjur var ise bu durum sineklik kullanımını zorlaştırabilir. Ancak içe açılır sineklik sistemleri bu tür alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. 
 • Duble Sineklik: Duble sineklik sistemi, yatay katlanabilme özelliğine ile ön plana çıkan bir uygulama olup sıklıkla tercih edilen bir modeldir.
 • Menteşe SineklikEn çok tercih edilen sineklik türlerinden biri olan menteşe sineklik tasarımları, sahip olduğu menteşe sistemi ile pencere veya kapınıza sabitlenir.
 • Sürgülü Sineklik: Sağa ve sola açılabilen sürgülü sinekliklerin en önemli avantajı alandan tasarruf etmenizi sağlamasıdır.
 • Stor SineklikStor perdelere benzeyen tasarımı ile bilinen stor sineklikler; açılıp, kapanabilen ve çekilebilen yapısı ile kolay bir kullanıcı deneyimi sunar.
 • Plise SineklikYaşam alanınızda hacimsel olarak büyük veya uzun bir kapı/pencereye sistemine sahipseniz pileli sineklik sistemleri ihtiyacınız olan ürünlerdir. Pileli sineklik modelleri ile büyük alanlarınızı da kolaylıkla zararlı haşerelere karşı korumaya alabilirsiniz.

Sineklik Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Sineklik sistemlerinin en dikkat çeken özellikleri şunlardır; 

 • Uzun ömürlüdür
 • Enerji tasarrufu sağlar
 • Çevresel döküntüleri engeller

Sineklik Sistemleri Nasıl Yapılır? Montajı Ne kadar Sürer?

Sineklik sistemi yapılabilmesi için ilk etapta uygulamanın kullanılacağı yüzeyin uzman personel tarafından ölçüsünün alınması gerekir. Yanlış ölçü alınması, montaj sırasında sorun çıkaracağı gibi projenin zamanında tamamlanmasını da engeller. Ölçü alınırken aynı zamanda pencere ve kapı sineklik sistemleri için farklı sineklikler üretildiği için kullanılabilecek en uygun sineklik modeli seçilir. Katlanır sineklik sistemleri ya da sürme sineklik sistemleri gibi işçilik gerektiren ürünlerin yapım aşaması diğerlerine göre daha uzun sürer. Üretim aşaması tamamlandıktan sonra alanında uzman kişiler gelerek sinekliği yerleştirme işlemini gerçekleştirir. Bu süreç ortalama 1 hafta sürebilir.

Sineklik Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Sineklik sistemleri, cam balkon dahil olmak üzere evlerde, iş yerlerinde ve bunun gibi pek çok alanda oldukça önemli avantajlar sunar. Bu avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanır;

 • Hem modern hem de şık bir tasarım oluşturur. 
 • Sinekliklerin kullanım şekli oldukça pratik ve kolaydır. 
 • Kapı ve pencere sineklik modelleri genelde pencerelerin tam üstüne monte edildiği için çok yer kaplamamakla birlikte alan tasarrufu da sağlar. 
 • Kaliteli sineklik tülü kullanıldığı sürece uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunar.
 • Klima gibi yapay havalandırmaların kullanımına gerek kalmadan doğal havalandırma imkânı tanır.

Sineklik Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun süre sağlıklı bir şekilde sineklik kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi geren bazı noktalar vardır. Bunlar; 

 • Doğru ve uygun sineklik seçimi,
 • Tercih edilen sineklik türüne uygun ölçülerin doğru bir şekilde tespit edilmesi,
 • Kir tutmayan temizliği kolay modellerin tercih edilmesi,
 • Dayanıklı malzemelerden yapılmış olması.

Sineklik Sistemleri Fiyatları Ne Kadardır?

Sineklik sistemleri fiyatları, tercih edilen sineklik çeşidine, uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüne ve sinekliklerin üretiminde kullanılan materyalin türüne göre değişiklik gösterir. Sineklik fiyatları ölçüye göre de değişir. Kapı için farklı pencere için farklı hatta balkon sineklik sistemleri için farklı sineklik fiyatları ile karşılaşmak mümkündür. Açılıp kapanan sineklikler veya sürgülü sineklik sistemleri de maliyet açısından birbirinden ayrılır.

Doğal Havalandırma Olanağı Sunan Sineklik Sistemleri için Karadeniz Cam Balkon

Karadeniz Cam Balkon, sunduğu kaliteli hizmet ve kullandığı kaliteli ürünler ile alanında öne çıkan firmalardan biridir. Firma, sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ve tecrübeli ekibi ile her türlü sineklik sistemini üreterek veya tedarik ederek müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Aynı zamanda her zaman uygun fiyatlı çözümler üreterek Türkiye’nin dört bir yanında hizmet verir. Siz de Karadeniz Cam Balkon ile hemen iletişime geçerek istediğiniz sineklik sistemine uygun fiyata seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.