PVC Tamiri

PVC tamiri, kullandığınız uygulamalarda meydana gelen sorunların en kısa sürede çözülmesini sağlayan bir hizmettir. PVC tamiri bu sorunların giderilerek ürünün tekrar verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Yaşadığınız PVC sorunlarının usta eller tarafından en kısa sürede giderilmesi için Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

pvccam 1

Kaliteli Malzeme


Korkuluk tamiri sırasında kaliteli malzeme ve yedek parça kullanılır.

Tecrübeli Personel


13 yıldır hizmet veren ve sayısız projeye imza atan deneyimli bir ekip tarafından tamir işlemleri yapılır.

Uygun Fiyatlı Hizmet


Karadeniz Cam Balkon tamir işlemlerinizi için uygun fiyat seçenekleri sunar.

PVC Tamiri Hizmeti Nedir?

PVC tamiri doğramaların zamanla yıpranarak, ilk günkü kalitelerini göstermemelerinden dolayı sıklıkla uygulanır. PVC doğramaların ilk günkü kalitelerini kaybetmelerinin sebebi plastik doğramanın esnek bir malzeme olmasından kaynaklanır. Düzenli olarak bakımı yapılmayan PVC pencere ve kapılar zamanla işlevini kaybederek kullanılmaz hale gelir. Fakat yıllık bakımlarının ve tamir edilmesi gereken kısımların kısa sürede halledilmesiyle PVC yapılar uzun süre kullanılır.

Pencere tamiratı zahmetli bir iştir ve sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle deneyim ve ustalık gerektirir. PVC tamiri yaptırmak istendiğinde işi iyi bilen kişilerden destek almak gerekir. 

PVC Tamiri Kapsamında Yapılan İşlemler Nelerdir?

PVC tamiri kapsamında yapılan çalışmalar oldukça fazladır. Birçok PVC türü olduğu için haliyle tamir işi de PVC’nin türüne göre değişiklik gösterir. Sıklıkla hizmet verilen PVC tamir işlemleri şöyledir;

  • Balkon kapısı tamiri; balkon kapıları sık sık açılıp kapandığı için yan kısımdaki menteşeler yerinden çıkabilir ya da kırılabilir. Menteşe değişimi gerektiği zaman kapı yerinden sökülerek kırık menteşeler çıkarılır ve yerine yenileri takılır. Aynı işlem kapının kasasında olan menteşelerin geçme yerleri için de yapılır. Daha sonra kapı ve kasa üzerinde bulunan menteşeler birbirine geçirilir. Menteşe seçimi yaparken demir menteşeler seçilirse daha uzun ömürlü olur.
  • Buzlu cam tamiri; buzlu camlar çeşitli yerlerde PVC doğramalar üzerinde kullanılır. Camın kırılması, yerinden oynaması, çatlaması ya da su sızdırmasından kaynaklanan tamirat işlemleri yapılır.
  • Çift açılım tamiratı; 2 yönde açılan PVC mekanizmalarında çeşitli nedenlerden kaynaklanan sorunların çözümüne yönelik yapılan işlemlerdir. Bu işlemler bazen küçük ve basit bir ayarlama gerektirirken bazen daha farklı çalışmalar gerektirir.
  • Conta ve fitil değişimi; sıklıkla karşılaştığımız tamir işlemleridir. PVC yapılarda karşılaşılan conta ve fitil değişimi insanlar tarafından sürekli ertelenir. Bu durum PVC yapısına zarar verir. Ayrıca ortamın ısı kaybına neden olur. Aynı zamanda dışardan gelen soğuğu geçirir. Conta ve fitil değişimi kısa sürede yapılan tamir işlemleridir.
  • Kırılan pimapen tamiratı; pimapenler içerden veya dışardan müdahaleler sonucunda kırılabilir. Menteşelerin eskimesi ve kırılması da pimapen değişimi gerektirir.

En Sık Karşılaşılan PVC Arızaları Nelerdir?

En sık karşılaşılan PVC arızalarına menteşenin kırılması örnek verilebilir. Ayrıca pencere kolunun boş dönmesi veya dönmemesi, hava geçirmesi gibi arızalarla da sıklıkla karşılaşılır. Bu tür arızalar genel olarak montaj hatalarından kaynaklanır.

PVC Tamiri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

PVC tamiri için dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu unsurlar şu şekildedir:

  • Arızanın net ve doğru bir şekilde tespit edilmesi PVC tamiri için çok önemlidir.
  • Kullanılan malzemelerin kaliteleri PVC tamiri sonrası kullanım ömrünü uzatır.
  • PVC tamiri için güvenilir ve işçiliğinden emin olduğunuz firmalar seçmek tamirin daha doğru gerçekleşmesini sağlar.
  •  

PVC Tamiri Fiyatı Ne Kadardır?

PVC Tamiri fiyatları yapılan işleme ve hizmet alınan firmaya göre değişiklik gösterir. PVC tamiri gerektiren arızanın ne olduğu, tamir için kullanılacak malzemelerin kaliteleri gibi etkenler fiyat değişikliğine sebep olur. Aynı zamanda işçilik ve ithal gelen ürünlerin kur farkına göre fiyatlarının değişmesi de PVC tamiri fiyat seviyelerini etkiler. 

Siz de PVC tamirine ihtiyaç duyuyorsanız Karadeniz Cam Balkon ile anında iletişime geçebilir, tecrübeli bir ekipten hizmet alarak PVC doğrama ürünlerinizi daha uzun ömürlü kullanmaya devam edebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.