PVC Kış Bahçesi

Doğanın, insan psikolojisi ve yaşamındaki rolü yadsınamayacak derecede büyüktür. Evinizdeyken aynı zamanda doğayı hissetmek ve bunun tadını çıkarmak ister misiniz? Üstelik dışarıya çıkmanıza gerek kalmadan? Yanıtınız ‘evet’ ise bunun için en uygun ve doğru yolu, PVC kış bahçesi uygulamasına sahip olmaktır.

siyah pvc kış bahçesi

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli materyallerden üretilen PVC kış bahçesi tasarımları uzun süreli performans gösterir.

Her Mevsim Kullanım Olanağı


Kış bahçesi her mevsim rahatlıkla kullanılabilir.

Ekstra Yaşam Alanı


Kış bahçesi açık alanları daha iyi değerlendirmenizi ekstra yaşam alanı sahip olmanızı sağlar.

PVC Kış Bahçesi Nedir?

Kış bahçesi evin bölümlerinden biri olan ancak bahçeye göre dekoru ve dizaynı yapılmış alanlardır. Genellikle bahçesiz evlerde görülen PVC kış bahçesi tasarımı, terası olanlar için de vazgeçilmez kaçış noktasıdır. Zevkinize göre dekore edebileceğiniz kış bahçesi PVC kaplanarak dışarıdaki soğuk ya da sıcak havayla temas etmenizi önler. Ayrıca PVC doğrama kış bahçesi betonarme olmadığı için kurulumu ve yapım aşaması oldukça hızlıdır. Sistemin bahçenize benzemesi ve estetik bir görünüm sunması ayrıca tercih nedenleri arasında yer alır. 

Cam bölmeler isteğinize göre yapılır ve camların çeşitliliği mevcuttur. PVC kaplama yapılmasının sebebi ise kışın soğuğa yazın ise sıcağa dayanıklı olmasını sağlamaktır. Camların farklı sıcaklıklara dayanıklılığı oldukça fazladır. Bundan dolayı dört mevsim kullanımı oldukça uygundur. 

PVC Kış Bahçesi Modelleri Nelerdir?

PVC kış bahçesi çeşitleri sizin isteğinize bağlı kalınarak uyarlanır. Ayrıca alanınızın genişliği hangi tasarımın kullanılacağını belirlemeye yardımcı olur. Pimapen kış bahçesi çeşitleri şunlardır:

 • Açılır kapanır modeller
 • Sürgülü modeller
 • Katlanabilir modeller

Açılır kapanır modeller

Bahçe ile olan bağınız kapılar sayesinde sağlanır. Kilitlenebilir özelliği ile yüksek güvenliklidir.

Sürgülü modeller

Sürgülü çeşitler son zamanlarda sıkça tercih edilen modellerdendir. Yazın hava sıcak olduğunda sonuna kadar itilebilen sürgülü kapılar daha fazla alanınızın olmasını sağlar.

Katlanabilir modeller

Katlanabilir cam modellerin görünümü oldukça estetiktir. Bir ip yardımıyla açılıp katlanabilen camlar sayesinde bahçe ile olan bağınız daha da güçlenir.

PVC Kış Bahçesi Nerelerde Kullanılır?

PVC doğrama kış bahçesi, yalnızca bahçesi olan evlere değil aynı zamanda terası ve verandası bulunan evlere, kafelere, iş yerlerine veya yeterli alana sahip olup kullanılabilecek olan her yere yapılabilir. Özellikle tek katlı müstakil evlerin yanına bahçe ile bitişik bir alana kurulabilen PVC kış bahçesi modelleri, bahçelerin yanı sıra düz çatıya sahip olan çatı katlarında da kullanılır.

PVC Kış Bahçesi Montajı Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

PVC kış bahçesi montajı yapılırken uzman kişilerden yardım almanız önemlidir. Çünkü güneşin hangi taraftan geldiği ve bulunan alanın yönü montaj yaparken oldukça kritiktir. Genellikle doğu yönüne inşa edilen kış bahçelerinde öncelikle iskelet kurulumu yapılır. Kapalı çatı sistemi yapılacaksa şıngıl sistemine uygun olarak yalıtım malzemesi döşenir. Eğer açık cam tavan inşa edilecekse alüminyum ile cam yuvaları hazırlanır. Bulunan alanın büyüklüğüne göre değişen montaj süresi ise genellikle 3 saat ila 2 gündür.

PVC Kış Bahçesi Avantajları Nelerdir?

PVC kış bahçesi avantajları şu şekildedir:

 • Açık havada ancak yine evinizin konforunda bir alanda zaman geçirme fırsatı sunar.
 • Dekoratif bir bütünlük oluşmasını sağlayacak bitkileri bir arada kullanabilme imkânı sağlar.
 • Açık havanın tadını çıkarırken dört mevsim olumsuz hava şartlarından korunabilecek bir alana sahip olmanızı mümkün kılar.

PVC Kış Bahçesi Fiyatları Ne Kadardır?

PVC kış bahçesi fiyatları kullanılan ürünlere göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra fiyatı etkileyen diğer unsurlar ise şunlardır: kullanılan malzeme, malzemenin kalitesi, bahçe yapılacak alanın metrekaresi, model tercihi, çatı modelinin yapısı, yükseklik, uygulanacak kış bahçesi sistemi, işçilik kalitesi ve firmanın marka değeridir. Ankara PVC kış bahçesi fiyatları için hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

PVC Kış Bahçesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Kış bahçesi pimapen temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar şunlardır:

 • Tel ya da fırça gibi sert malzemeler kullanmadan mikrofiber bez ya da pamuklu bezle silin.
 • Çamaşır suyu kullanmayın.
 • Kimyasal maddelerle temizlemeyin.
 • Pimapenin iç kısmında kalan parçaların iyice kurulandığından emin olun.
 • Temizlik için boraks kullanabilirsiniz.
 • Sildikten sonra durulama işlemi yapmayı unutmayın.

Ankara PVC Kış Bahçesi Hizmeti için Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Edin

Karadeniz Cam Balkon, ihtiyacınız olan bütün analizleri gerçekleştirerek, nasıl bir kış bahçesi modeli isteklerinizi karşılayacağından emin olmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra PVC kış bahçesi yapılmadan önce gerekli analizlerin yapılmasını, kaliteli malzeme kullanarak inşanın kısa sürede tamamlayarak hayalinizdeki kış bahçesine ulaşmanızı sağlar. Kış bahçesi şeffaf PVC kaplama sistemleri ve PVC kış bahçesi hayalinize ulaşmak için Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçip uzman kadrosuyla çok kısa bir sürede hayalinizdeki bahçeye ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.