Otomatik Pergola

Otomatik pergola sistemleri yaşam alanlarınıza işlevsellik kazandıran uygulamalardır. Genellikle kafe ve restoranlarda kullanılan bu sistemler aynı zamanda teras ve kışlık bahçeleriniz ile de uyumludur. Kumanda veya buton ile kolaylıkla açınıp kapanabilen otomatik pergolalar, bulunduğu alana fonksiyonellik kazandırır ve estetik bir görünüm sağlar. Böylece değişen hava koşullarına hızlıca önlem alabilir ve misafirlerinizin konforunu koruyabilirsiniz.

otomatik pergola

Uzun ömürlüdür


Sineklik çeşitleri doğru tercih yapıldığı sürece uzun vadede kullanılır.

Enerji tasarrufu sağlar


Pencere sineklik sistemleri ve kapı sineklik sistemleri yaz aylarında sürekli olarak klima çalıştırmaya gerek kalmadan doğal şartlarda ferahlamaya katkı sağlar.

Çevresel döküntüleri engeller


Dışarıdan gelebilecek toz, sinek veya böceklerin içeriye girmemesini sağlar.

Otomatik Pergola Nedir?

Otomatik pergola balkon, sigara içme alanı, teras gibi alanlar için dizayn edilmiş açılıp kapanabilen motorlu bir çatı sistemidir. Farklı hava koşullarına göre tasarlanmış pergola sistemleri kumanda yardımı ile çalışır. Açılır kapanır sistemi sayesinde özellikle kafe ve restoran gibi alanların değişen hava koşullarına uyum sağlamasına olanak tanır. Otomatik pergola sistemleri kış bahçesi uygulamalarında da sıklıkla tercih edilir. Bahçenizin etrafını cam balkonlarla donatıp, üzerine bu uygulamayı yapabilirsiniz. 

Otomatik pergola sistemleri her mevsim koşulunda sorun çıkarmadan performans gösterecek şekilde tasarlanır. Gerek kullanılan ürünler gerekse de bu sistemin problemsiz çalışması için entegre edilen elektriksel donanımlar bu şartlar göz önünde bulundurularak üretilir. 

Otomatik Pergola Çeşitleri Nelerdir?

Otomatik pergola çeşitleri kullanılacak amaca, kullanıldığı yerin büyüklüğüne ve şartlarına göre ayrışır. Buna göre otomatik pergola çeşitleri şunlardır:

 • Raylı sistemler
 • Oval tente modelleri
 • Işıklı modeller
 • Katlamalı tente
 • Geniş açılımlı tente
 • Klimatik tente sistemleri

 

Raylı Sistemler

Raylı sistemli pergola sistemi kumanda aracılığıyla hareket ettirilebilen, açılıp kapanabilen sistemlerdir. Hemen hemen bütün otomatik pergola otomatik sistemlerinde kullanılır.

Oval Tente Modelleri

Oval gelen çatılarda ya da oval olmasını istediğiniz alanlarda kullanılır. Hem ışıklandırma hem de ray sistemi mevcuttur. 

Işıklı Modeller

Işıklı otomatik pergola sistemleri isteğinize göre yerleştirilir. Işıklı olmasını istediğiniz pergolaya elektrik sistemi döşenir. Ayrıca ışıklarını aktif hale getirmek için düğme sistemi de yapılır. Böylece ister uzaktan kumanda ile ister manuel olarak ışıklarını açıp kapayabilirsiniz.

Katlamalı Tente

Raylı tente sisteminin kullanıldığı bütün pergolaların tenteleri katlanır durumdadır. 

Geniş açılımlı tente

Geniş aralıklı perde sistemidir. Tentedeki pergola profillerinin uzaklıkları klasik pergolaya göre daha fazladır. Genellikle otel bahçelerinde ya da havuz kenarlarında kullanılır.

Klimatik Tente Sistemleri

Klimatik tente sistemi diğer pergolalardan biraz farklıdır. Pergolanın üzerinde bulunan perde sistemi yerini alüminyum saclara bırakır. Böylece rüzgârı kesen eğimli saclar sayesinde dezavantajı avantaja çevirerek rüzgârın ortamı serinletmesinden yararlanılır.

Otomatik Pergola Sistemlerin Özellikleri Nelerdir?

Otomatik pergola özellikleri şu şekildedir:

 • Pergola sistemlerin iskeleti alüminyum alışım ile oluşturulan elektros statik toz boya ile boyanır.
 • Uygulama bütün hava olaylarına karşı dayanıklı üretilen ve su geçirmeyen bir PVC bloklardan oluşur. 
 • Yüzeydeki malzeme olarak 850 gram alev yürütmeme özelliği olan blockout bir branda kullanılır.
 • Taşıcıları genellikle 80 mm ve 120 mm arasında değişkenlik gösterir.

 

Otomatik Pergola Kullanışlı Özellikleri Nelerdir?

Raylı bir sisteme sahip olan pergola fonksiyonel kullanım imkânı sunar. Güç kullanmadan kumanda sistemi sayesinde kolayca açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca yağmur ve dere inişi olmasının yanı sıra su taşıyıcı giderleri de bulunur. Bütün bunların uygulandığı alana estetik ve şık bir görünüm kazandırır.

Otomatik Pergola Montajı Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Otomatik pergola montajı yalnızca uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Montaj esnasında pergola lambrilerin iki tarafı da alüminyum profillerle sabitlenir. Ancak profillerin uzun tarafının üste bakması gerekir. Daha sonra pergola lambrilerin ön tarafı profiller alta bakacak şekilde tutturulur. Son olarak kalan mesafeye göre kesme işlemi yapılıp kapama süreci tamamlanır. Pergola montajı; pergolanın boyutuna, malzemenin ağırlığına ve kullanılacak ürünlerin fazlalığına göre değişkenlik gösterir. Montaj işlemi en kısa 3 gün en uzun 1 hafta içinde gerçekleştirilir. 

Otomatik Pergola Avantajları Nelerdir?

Otomatik pergola avantajları şunlardır:

 • Farklı modellerde ve renklerde aydınlatma seçeneği bulunur böylece estetik bir görünüm sunar.
 • Motorlu sistemi sayesinde kumanda ile kolayca açılıp kapanabilir.
 • Kolayca açılıp kapanabilen özelliği sayesinde temizliği oldukça kolaydır.
 • Isı izolasyonu sunar.
 • Sağlam ve kaliteli alüminyum yapı uzun süreli kullanım olanağı sunar.
 • Olumsuz hava koşullarını avantaja çeviren bir işlevselliğe sahiptir.
 • Estetik olarak oldukça zengin bir görünüme sahiptir.

Otomatik Pergola Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomatik pergola seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır:

 • İhtiyacınız olan pergolayı seçtiğinizden emin olun.
 • Seçeceğiniz malzemenin özelliklerine dikkat edin. Örneğin; paslanmaz çelik veya alüminyum olması yağmur ya da diğer hava olaylarından olumsuz etkilenmemenizi sağlar. 
 • Tente kumaşı kaliteli malzemeden üretilmelidir. Hem yüksek sıcaklıktaki güneşten hem de diğer hava koşullarından koruyabilecek bir yapıya sahip olması gerekir. 
 • Pergolanın konumlandırılacağı alanın doğru alan olup olmadığının analizinin dikkatli yapılması önemlidir.

Otomatik Pergola Fiyatları Ne Kadardır?

Otomatik pergola sistemleri fiyatları pergola yapılacak alanın büyüklüğü, kullanılacak malzemenin türü ve işçilik gibi birçok parametreye göre değişiklik gösterir. Örneğin balkon uygulamaları bahçe uygulamalarına kıyasla daha yoğun bir işçilik gerektirdiği için fiyatta artış yaşanır. Otomatik pergola tente ürünleri ve Ankara otomatik pergola fiyatları için Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçerek siz de hayalinizdeki ürüne bütçenize uygun seçenekler ile sahip olabilirsiniz. 

Otomatik Pergola Temizliği Nasıl Yapılır?

Otomatik pergola temizliği için yapmanız gereken birkaç basit adım vardır. Sıcak su ve sabunla temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle yüzeyde biriken kalıntıları hortum yardımıyla tazyikli su ile temizleyin. Daha sonra daha zorlu kirler için sabun ve ılık suyu fırça yardımıyla yedirip kirli bölgeyi fırçalayın. En son yine ılık su yardımı ile köpükten arındırarak pergola temizlik işlemini bitirebilirsiniz.

Otomatik Pergole Sistemleri için Neden Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Etmelisiniz?

Karadeniz Cam Balkon ile hayalinizde otomatik pergola sistemine kaliteli malzemelerle ve alanında uzman çalışanlarla sorunsuz bir şekilde sahip olabilirsiniz. Karadeniz Cam Balkon, öncelikle alanda ne tür bir pergola türüne ihtiyacınız varsa onun analizini yaparak sizi memnun etmek için alan taraması gerçekleştirir. Daha sonra sektörde kullanılan en kaliteli malzemelerle en kısa süre içinde hayalinizdeki pergolaya sizleri kavuşturur. Keşif talebi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.