Otomatik Panjur Tamiri

Otomatik panjur tamiri hizmeti kullanımdan kaynaklanan sorunların ortadan kaldırılmasını, panjurdan alınan verimin yükseltilmesini ve sistemin uzun süreli kullanım ömrüne sahip olmasını sağlar. Panjurların gerek motor gerek panjur alanında zamana bağlı olarak problemler ortaya çıkabilir. Bu sorun doğru şekilde giderilmediğinde panjurların etkin çalışmasını engelleyerek alınan faydayı kısıtlar. Doğru zamanda doğru şekilde yapılacak tamir işlemi sayesinde panjurlar eski şık görünümüne ve dayanıklı yapısına kavuşturularak ömrü uzatılır.

otomatik kepenk kucuk

Kaliteli Malzeme


Otomatik kepenk tamiri sırasında kaliteli malzeme ve yedek parça kullanılır.

Tecrübeli Personel


13 yıldır hizmet veren ve sayısız projeye imza atan deneyimli bir ekip tarafından tamir işlemleri yapılır.

Uygun Fiyatlı Hizmet


Karadeniz Cam Balkon tamir işlemlerinizi için uygun fiyat seçenekleri sunar.

Otomatik Panjur Tamiri Hizmeti Nedir?

Otomatik panjur tamiri, motorlu panjurlarda yaşanan her türlü aksaklığın giderilmesi için sunulan bir onarım işlemidir. Tamir işlemi kapsamında öncelikle panjurda yaşanan tahribat veya sorun tespit edilir. Genel olarak bakımsızlık, kullanılan malzemenin kalitesiz oluşu veya hatalı kullanımdan kaynaklı olarak panjurlarda tamir sorunu ortaya çıkar. Otomatik panjur tamir hizmeti sonucunda bakımsız panjurların bakımı yapılır, çalışmayan parçalar kaliteli malzemeler ile değiştirilir, tamir edilmesi gereken parçalar ise tamir edilerek çalışır hale getirilir. Panjur tamiriyle yaşanan sorunlar çözüme kavuşturularak panjurlar verimli ve şık görünümüne geri döndürülür.

Panjur tamiri herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Malzemenin kalitesizliği ve personel deneyiminin az olması kısa süre sonra yeni bir tamir ihtiyacı oluşmasına veya panjurun tamamen yenilenmesine yol açabilir. Ayrıca panjur tamirinin doğru şekilde yapılması, uzun süre verimli olarak kullanılması için teknoloji ve deneyim konusunda yeterli olan firmalara yaptırılmalıdır. Bu kapsamda verilen hizmetler dikkate alınarak firma seçimi yapmak oldukça faydalıdır.

Otomatik Panjur Tamiri Kapsamında Yapılan İşlemler Nelerdir?

Otomatik panjur sistemlerinin daha etkili şekilde kullanılması ve alınan faydanın maksimum olması için yapılan panjur tamiri işlemleri kapsamında; panjurlarda yer alan otomatik makaraların değişimi, panjurun kullanılmasını pratikleştiren paletlerin değişimi, panjurun yer aldığı ve sabitlenmesine katkı veren kasnakların değişimi, panjurları uzaktan kontrol etmeye yarayan kumandaların onarımı veya zorunlu olarak değiştirilmesi, panjur motorunun kontrol edilmesi, panjurların manuel kullanılmasını sağlayan ip ve mekanizmaların değişimi yapılır. 

Tamir işlemleri basit gibi görünse de dikkat ve özen isteyen işlemlerdir. Tamir sırasında işlemin eksik ya da hatalı yapılması sorunları çözmemekle birlikte yeni sorunların oluşmasına yol açar. Bu nedenle alanında uzman olan bir ekip ile çalışarak, doğru tamirin yapılması sağlanmalıdır.

En Sık Karşılaşılan Otomatik Panjur Arızaları Nelerdir?

En sık karşılaşılan otomatik panjur arızaları; 

  • Otomatik makara arızaları, 
  • Palet arızaları, 
  • Kumanda arızaları, 
  • Motor arızaları
  • Zamana bağlı olarak gelişen tahribatlardır. 

Otomatik panjur arızalarının bekletilmemesi gerekir. Bu arızalar bekletilerek vaktinde giderilmezse ileride panjur değişimine kadar gidebilecek sonuçlara yol açabilir. 

Otomatik Panjur Tamiri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomatik panjur tamiri hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Tamiri yapacak ustaların işinin ehli olması,
  • Kaliteli malzeme kullanıp kullanmadığına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yaşanan sorunlarla tekrar karşılaşılabilir.
  • Kişi otomatik panjurda oluşan sorunu kendi çözmeye çalışmamalıdır. Hasar büyüyebilir.
  • Eğer yapılabiliyorsa panjuru yapan firmadan destek alınmalıdır.

Otomatik Panjur Tamiri Fiyatı Ne Kadardır?

Otomatik panjur tamiri fiyatı sistemde oluşan arıza ve hasara göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda tamirde kullanılacak malzemelere göre de fiyat belirlenir. Örneğin motor değişimiyle, palet değişimi işlemleri farklı fiyatlara gerçekleştirilir. Siz de otomatik panjur tamiri konusunda destek almak için Karadeniz Cam Balkon ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.