Otomatik Kepenk

Otomatik kepenk’ler, AVM, dükkân, kafe, restoran ve iş yerlerinde güvenliği sağlamak için kullanılan yöntemlerden biridir. Gerek mekânı dış etkenlere karşı koruması amacıyla gerekse de görsel anlamda kattığı olumlu etkileri bakımından kepenkler, işletmenin güvencesi konumundadır. Yalnızca firmalar için değil, aynı zamanda evlerin güvenliği için de kullanılan otomatik kepenk ihtiyaçlarınız için hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

otomatik kepenk kucuk

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen otomatik kepenk modelleri uzun süreli performans gösterir.

Güvenli Yaşam Alanları


Otomatik kepenk uygulamaları yaşam alanlarınızı daha güvenli hale getirir.

Işık, Ses ve Isı İzolasyonu


Otomatik kepenk sistemleri ısı, ışık ve ses izolasyonu sağlar.

Otomatik Kepenk Nedir?

Otomatik kepenk genel olarak iş yerlerinde güvenlik amacıyla kullanılan kepenklerdir. Otomatik kepenkler elektrik veya motora bağlı olarak çalışır. Özellikle tasarım açısından göz alıcı bir estetiğe sahip olan bu sistemler fonksiyonelliğini ile de öne plana çıkar. 

Otomatik kepenk sistemi yapısı itibari ile dayanıklı olup, güvenlik noktasında ise maksimum koruma sağlar. Ayrıca uzaktan kumanda, buton veya sensörler yardımıyla yönetilebildiğinde fiziki güce gerek kalmadan kolaylıkla kullanılır. Sensörler, kepengin açılışı ve kapanışı sırasında kepengin yakınında herhangi bir insan olması durumunda sistemi otomatik olarak durdurur. Bu sayede herhangi bir kaza yaşanmasının önüne geçilir. 

Otomatik Kepenk Çeşitleri Nelerdir?

Otomatik kepenk çeşitleri kullanıldıkları yere ve güç kaynağına bağlı olarak çeşitlenir. Güç kaynağına göre elektrikli ve motorlu otomatik kepenkler olarak ikiye ayrılır. Otomatik kepenk çeşitleri ihtiyacınıza göre üretilen ürünlerdir. Her bölgenin kendi güvenlik sistemi ve ihtiyaç duyduğu kepenk türü farklı olduğundan iş yerleri, AVM’ler ve evler için üretilen farklı otomatik kepenk sistemleri mevcuttur. 

Elektrikli Otomatik Kepenkler 

Elektrikli otomatik kepenk modellerinde sistemin çalışması için gereken kaynak elektriktir. Genellikle dış mekânlarda kullanılan bu ürün, otomatik kepenk kumandası veya otomatik kepenk manuel açma aparatı ile çalıştırılabilir. Bunun dışında manuel olarak düğme ya da şalterle de açılabilir. Bu düğmeler kepengin hemen yanına yerleştirilir. Elektrikli otomatik kepenk modellerinde sistem durması gerektiği noktada kendiliğinden durur. Bu sayede maksimum seviyede güvenliğe sağlanır. 

Motorlu Otomatik Kepenkler

Motorlu otomatik kepenk modelleri bağlı olduğu motordan güç alır. Bunun dışında elektrikli otomatik kepenk tasarımlarından bir farkı yoktur. Elektrikli otomatik kepenk sisteminde olan bütün özelliklere sahiptir. 

Ayrıca üretildiği malzemeye göre otomatik kepenk sistemleri; demir, alüminyum, perfore, şeffaf ve galvaniz-çelik olmak üzere beşe ayrılır.

Demir Kepenk

Üretim malzemesi demir olan bu kepenk sistemi otomatik değildir. Ayrıca teknolojiye uyum sağlayamayan yapısı yüzünden manuel olarak güç uygulanarak kullanılır. 

Alüminyum Kepenk

Alüminyum kepenk sistemi demire göre oldukça hafif bir sistemdir. Güç uygulanarak kullanmak gerekse bile demir kadar yorucu değildir. Genellikle camlara otomatik kepenk sisteminde kullanılır.

Perfore Kepenk

Perfole kepenk sistemi içerinin havalanmasını sağlayan delikli yüksek güvenlikli kepenk sistemidir. Genellikle eşya depolarında ya da petshop mağazalarının kapılarında kullanılır.

Şeffaf Kepenk

Şeffaf kepenk sistemi genellikle yaz ve kış bahçelerinde kullanılır. Hem dışarının görüntüsünden mahrum kalmazsınız hem de güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. 

Galvaniz & Çelik

Galvaniz ve çelik kepenk, tipik kepenk türlerindendir. Tamamen dış dünya ile olan bağlantıyı kesen bir sistemdir. Ayrıca kullanımı oldukça rahattır. Bir kumanda ya da düğme ile açıp kapatmak mümkündür.

Otomatik Kepenk Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Otomatik kepenk sisteminin kullanıldığı alanlar ihtiyacınıza göre şekillenir. Bu sistemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Bu alanlar şu şekilde sıralanır:

 • Kapılarda 
 • Pencerelerde 
 • Garajlarda 

Otomatik Kepenk Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Otomatik kepenk sistemlerinin tercih edilebilir olmasını sağlayan özellikleri; 

 • Farklı renk alternatiflerine sahiptir. 
 • Otomatik olduğu için oldukça sessiz bir çalışma prensibi vardır. 
 • Güvenliği sağlar.
 • Darbelere karşı dayanıklıdır.
 • Fiziksel güç gerektirmez.

Güvenliği Sağlar

Ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullanımı tercih edilen otomatik kepenklerin en önemli özelliği güvenliği sağlıyor olmasıdır. Otomatik kepenkler sayesinde hırsızlardan endişelenmeye gerek kalmaz.

Darbelere Karşı Dayanıklıdır

Otomatik kepenk sistemleri oluşabilecek herhangi bir darbeye karşı oldukça dayanıklı malzemelerden üretilir. Böylece ister olumsuz hava şartları ister kaza durumları olsun kepengin zarar görmesinden endişelenmezsiniz.

Fiziksel Güç Gerektirmez

Otomatik kepenk sistemlerinin yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlayan bir diğer özelliği ise açma ve kapama sırasında fiziksel güç uygulanmasına gerek kalmamasıdır. Herhangi bir darbeye karşı da oldukça dayanıklı olan bu sistemler ancak elektrik kesintisi gibi durumlarda fiziksel güç ile kullanılır.

Otomatik Kepenk Montajı Nasıl Yapılır?

Otomatik kepenk tamiri ve montajı için öncelikle otomatik kepenk manuel açma yöntemi mi yoksa otomatik kepenk kumanda yöntemi mi uygulanacak o tespit edilir. Daha sonra manuel olacaksa düğme yerleştirilir. Ardından ölçüsü alınan alana kepengi tutacak profiller yerleştirilir. Son olarak monte etme işlemi yapılır.

Otomatik Kepenk Avantajları Nelerdir?

Otomatik kepenk sistemleri diğer kepenklere göre bazı avantajlara sahiptir. Bu avantajlar şunlardır:

 • Güvenlik seviyesi oldukça yüksek bir yapıdır. 
 • Darbelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir.
 • Kumanda veya buton ile açma kapama imkânı vardır. Kullanımı oldukça rahattır.
 • Otomatik olduğundan dolayı hızlı ve pratik bir kullanıma sahiptir. 
 • Otomatik olması sayesinde sessiz çalışarak çevreyi ve sizi rahatsız etmez.
 • Elektrik kesintilerine karşı yeden jeneratör ya da manuel olarak kullanılabilir.

En Sık Karşılaşılan Otomatik Kepenk Arızaları Nelerdir?

En sık karşılaşılan otomatik kepenk arızalarından ilki otomatik kepenk alıcısı kısmında yaşanan sorunlardır. Alıcının kumandadan çıkan dalgalara erişimi bilinmeyen bir nedenden dolayı kapanmış olabilir. Diğer bir otomatik kepenk arızası ise çok sık elektrik kesintisi yaşanmasından kaynaklanır. Bu durumda manuel bir şekilde çalıştırmanız tavsiye edilir. 

Bu tür arızaların oluşmaması için öncelikle kaliteli malzeme kullanan firmalarla çalışmalı, firmalar ürünün arkasında durma garantisi vermelidir. Herhangi bir otomatik kepenk arızası yaşamamak için Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçip; kaliteli, düşük maliyetli ve uzun ömürlü ürünlere sahip olabilirsiniz.

Elektriğin kesik olmadığını kontrol edip, bir de kumandanızın çalışıp çalışmadığını teyit etmelisiniz. Öncelikle kumandanın pillerini kontrol etmelisiniz. Eğer hala çalışmıyorsa o zaman otomatik kepenk kumanda değişimi yapabilir ya da otomatik kepenk manuel açma aparatı kullanarak geçici bir şekilde sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Genel olarak yaşanan sorunlar şu şekildedir:

 • Çoğunlukla kullanıcının hatası.
 • Zaman geçtikçe motorda bazı aşınmaların meydana gelmesi.
 • Dişli takımının eskimeye başlaması.
 • Kayış sisteminin eski işlevini yerine getirememesi.
 • Elektronik parçalara fazla yük verilmesi ve bunun sonucunda parçaların yanması.
 • Elektronik malzemelerin oksitlenmesi.

Karadeniz Cam Balkon, yaşayabileceğiniz herhangi bir sıkıntıda Ankara otomatik kepenk işlemlerinde her zaman uzman ekibiyle sizlerin hizmetindedir. 

Otomatik Kepenk Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomatik kepenk yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken şu şekildedir:

 • Kepengi aldığınız firmanın üretici firma olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
 • Kepenk yaptırdığınız firmanın satış sonrası hizmetinin olduğundan emin olun.
 • Kepengin teknik özelliklerine hâkim olarak satın alın.
 • Kepengin sabitlendiği profillerin kalınlıklarına dikkat edin.
 • Ürün seçimi ve kepengin yerleştirileceği alanın doğruluğunu garantiye alın.

Otomatik Kepenk Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Otomatik kepenk fiyatları üretici firmanın güncel dolar kuru ile çalışıp çalışmadığına ve firmalara göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra otomatik kepenk fiyat hesaplama işlemini etkileyen bazı faktörler vardır. Rengi, alüminyum ya da çelik olması, kepenk yapılacak alanın büyüklüğü otomatik kepenk fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir. 

Otomatik kepenk m2 fiyatı hesaplaması uzman kişiler tarafından yapılmalı ve profillerin içinde kalacak alan ile profillerin olduğu alan farklı hesaplanmalıdır. Bunun yanı sıra otomatik kepenk motoru fiyatı da toplam fiyatı etkileyen başka bir faktördür. Ayrıca otomatik kepenk anahtarı ve otomatik kepenk kumandası fiyatları da önemlidir.

Otomatik Kepenk Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Otomatik kepenk bakımı ve temizliği oldukça önemli bir işlemdir. Uygun kimyasallarla temizlik işlemi yapabilir ancak uzman kişilerden yardım alınması tavsiye edilir. Ayrıca kepengin içine giren tozları temizlenmek için normal temizleyiciler kullanılmamalıdır. 

Neden Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Etmelisiniz?

Karadeniz Cam Balkon otomatik kepenk sistemleri alanında uzman ve işini bilen personellerle çalışır. Bu süreçte ihtiyacınız olan otomatik kepenk sistemini istekleriniz doğrultusunda kaliteli malzeme ile hızlı bir şekilde monte eder. Otomatik kepenk tamiri veya otomatik kepenk servisi ihtiyaçlarınız için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Otomatik Kepenk Sıkça Sorulan Sorular

Otomatik kepenk kumandasız çalıştırılmak istenildiği takdirde ya da kumandasını kaybettiğiniz durumlarda otomatik kepenk manuel açma aparatı ile kepenginizi açabilirsiniz.

Otomatik kepenk sisteminde profiller genellikle 66-120 mm ölçülerinden meydana gelir. Profillerin kalınlığı kepengin kullanılacağı alana göre değişiklik gösterebilir. İhtiyaca yönelik kalınlık seçimi yapılır. 

Genellikle et kalınlığı 0.80-1.00-2.00 milimetre kalınlığındadır. Et kalınlığı ev ya da iş yerinde kullanılan kepenklerde farklılık gösterebilir.

Otomatik kepenkler galvanizli çelik profillerden oluşur.

Otomatik kepenkler tüm renklerde üretilir ve güvenlik seviyesi oldukça yüksektir. 

Otomatik kepenk, güneş, toz ve yağmur gibi hava olaylarına karşı son derece dirençlidir. Evinizi, iş yerinizi ya da korumak istediğiniz alanı bu sistemle daha kolay korursunuz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.