Mika Duşakabin

Banyoların dekorasyonlarında yaygın olarak kullanılan mika duşakabin sistemleri, banyolara estetiklik ve şıklık kazandırır. Ayrıca ıslak zemin alanlarını sadece duşakabinin zeminine taşıyarak kaymaları ve banyoda oluşan kazaları engeller. Banyonuza uygun bir mika duşakabine sahip olmak için Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

dusakabin

Uzun Ömürlü Kullanım Olanağı


Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen mika duşakabin modelleri uzun süreli performans gösterir.

Kolay Temizlenir Yapı


Mika duşakabin modelleri kolay temizlenebilir yapısı ile öne çıkar.

Uygun Fiyat Seçenekleri


Mika duşakabin modelleri uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulur.

Mika Duşakabin Nedir?

İki çeşit malzeme kullanılarak oluşturulan duşakabin camları arasında pleksi glas yani mika kabin camları kullanılarak tasarlanan modeller, mika duşakabin olarak adlandırılır. Mika duşa kabinler stiren parçacıklı moleküllerin birleşmesi ile elde edilir. Isıtılan mikalar 100 ile 115 derecede yumuşatılarak kalıplara dökülür. Böylece cam, istenilen geometrik forma ulaşır.

Kalıpların içerisine konularak katılaştırılan pleksi glass malzemesi farklı desen ve renklerle işlenebilir. Bu da mika duşakabin türünün kullanım ve tasarım alanlarını genişletir. İstenilen özellikte üretilen Mika camlar ekonomik olduğu için de sıklıkla tercih edilir. Banyolarda herhangi bir nedenden dolayı kırılma yaşandığında hiçbir sorun yaşanmadan kısa sürede temin edilebilir.

Duşakabinler de ikinci üretim malzemesi ise temperli camlardır. Bu cam çeşitleri plastik camlara göre daha şık ve hoş tasarımlar da kullanılır. Bu camların 90’a 90 ya da 100’e 100 ölçüleri vardır. Ölçülerinden dolayı çeşitli tasarımlar da kullanılır fakat mika kadar uygun fiyatlı değildir. Ayrıca temizlik konusunu da göz önüne alındığında mika camlar daha rahat temizlenir. Özellikle buzlu ve sisli modeller de kireç ve su lekeleri belli olmaz.

Mika Cam Nedir? 

Mika cam, iki camın arasına, dayanıklılığı artıran farklı bir katmanın eklenmesi sonucu elde edilen bir yapıdır. Bu nedenle dayanıklılık açısından diğer pek çok modele göre daha kaliteli bir yapıdadır. Bu camlar kırılma ya da çatlama gibi durumlarda, normal camlarla karşılaştırıldığında, daha az zarara uğrar. Ayrıca mika cam, oldukça yüksek derece ısıya da dayanıklıdır. Bu yüzden duşakabin modellerinde sık sık tercih edilir. Kullanıcılar arasında, plastik duşakabin olarak da bilinen bu camlar hemen hemen her alanda fonksiyonel bir kullanım sunar. 

Mika Duşakabin Modelleri Nelerdir?

Banyoda sıklıkla kullanılan bu sistemlerin iki duvar arası, köşeden açılan, tekneli, teknesiz, oval, üçlü sistem şeklinde çeşitleri vardır. Bu çeşitler kısaca şu şekildedir: 

 • İki duvar arası modeller
 • Köşeden açılabilen modeller
 • Tekneli modeller
 • Teknesiz modeller
 • Oval modeller
 • Üçlü sistem

Mika Duşakabin Özellikleri Nelerdir?

Mika duşakabinlerin dayanıklı, güvenli, kolay temizlenebilir, uzun ömürlü olması gibi pek çok özellikleri vardır. Bu özellikler kısaca şu şekildedir; 

Darbelere Dayanıklıdır

Normal camlara göre daha dayanıklı ve kullanışlıdır. Bazı olumsuz durumlarda duşakabin camlarının patlaması veya kırılması söz konusu olur. Bu gibi durumlara karşı en etkili koruma sağlayan modellerden biridir. 

Yaralanmalara Sebep Olmaz

Herhangi bir kaza anında, kırılan cam parçaları keskin olmadığı için yaralanmalara neden olmaz. Normal camlara göre keskinliği az olan bu modeller, olası kazaları büyük ölçüde engeller. 

Temizliği Kolaydır

Çoğu duşakabin modeline göre temizliği oldukça kolay ve pratiktir. Herhangi bir temizlik malzemesi ile temizlenebileceği gibi sadece su ile de temizlemek mümkündür. 

Uzun Ömürlüdür

Yapı bakımından diğer pek çok modele göre çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı modellerdir. Bu sayede çok daha uzun süre kullanıma da uygundur. Yani sürekli olarak değişim gerektirmeyen pratik ve kullanışlı duşakabin modelleridir.

Mika Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Tercih edilen modellerin montajı için öncelikle kapı, sabit paneller, raylar, montaj vidaları, duvar dikmeleri gibi malzemeler ayarlanır. Akabinde duvar dikmeleri ve duş teknesi su terazisi ile ölçülür. Bundan sonra da raylar, panellerin altına ve üstüne takılır. Ayrıca kapıların tekerlekleri de yine rayların içine girecek şekilde ayarlanır. 

Vidalama işlemleri genellikle kabinin içine yapılır. Bunun için kullanılan özel vidalar satın alma sırasında verilir. Vidalama işlemi de tamamlandıktan sonra küvet ve duvar arasında kalan boş alanlar silikon yardımıyla kapatılır. Bu duşakabin modellerinde çok fazla seçenek olduğu için montajı da modele göre değişiklik gösterir. Örneğin küçük banyolarda kullanılacak olan modeller montaj açısından daha pratik olur. Ancak genel hatlarıyla bakıldığı zaman bir duşakabinin montajı çok uzun sürmeyen bir işlemdir. Mika duşakabin montajı ve duşakabin tamiri işlemleri için uzman personelden hizmet almayı unutmayın.

Mika Duşakabin Avantajları Nelerdir?

Bu sistemlerin, uygun maliyetli olması, dayanıklı olması, uzun ömürlü olması ya da montajının kolay olması en önemli avantajlarındandır. Mika duşakabinin bazı önemli avantajları şu şekilde sıralanır;

 • Maliyet açısından farklı cam türlerine oranla daha düşük maliyetlidir. 
 • Darbelere ve kırılmaya karşı da oldukça dayanıklıdır. 
 • Kesici yapıda olmadığı için kırılma durumunda kullanıcılara zarar vermez. 
 • Kumlu veya sisli modeller mahremiyeti korumaya yardımcı olur. 
 • Dayanıklı yapısı sayesinde uzun soluklu kullanıma da uygundur. 
 • Montajı, diğer pek çok modele göre kolaydır. 

Mika Duşakabin Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyoların tamamlayıcı parçaları olan duşakabin tercihi yapılırken dikkate alınması gereken en önemli nokta kalitedir. Kaliteli bir ürün hem uzun süre kullanılır hem de yapısı uzun süre ilk günkü gibi kalır. Bu yüzden birinci sınıf malzemeden üretilmiş duşakabin modelleri tercih edilmelidir. Ayrıca seçim yapılırken, sistemlerin kullanılacağı alanının ölçülerinin doğru alınması gerekir. Bu banyo dekorasyonuna en uygun modelin seçilmesine de yardımcı olur. 

Küçük bir banyo için büyük bir modelin tercih edilmesi dekorasyonu bozar ve alanı kısıtlar. Bununla birlikte hangi model tercih edilirse edilsin temizliğinin de kolay olması önemlidir. Bu yüzden genelde kir tutmayan ya da sudan kolay kolay etkilenmeyen, su lekesi bırakmayan modeller seçmek daha doğru olur. 

Mika Duşakabin Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Duşakabin mika cam, kalite bakımından istenilen etkiyi yarattığı için, fiyat olarak daha düşük maliyetlidir. Fiyat hesaplaması yapılırken kullanılan camın büyüklüğü ve kalınlığı göz önünde bulundurulur. Ayrıca yine kaç parçanın alınacağı da önemlidir. Örneğin sadece duş zemini ya da kapıları alınacaksa, tüm duşakabin modellerine göre daha uygun olur. Duşakabin piyasasında hizmet vermekte olan pek çok firma vardır. Detaylı bilgi almak ve doğru bir tercih yapmak için bu alanda uzman firmalardan yardım almak mümkündür. 

Mika Duşakabin Nasıl Temizlenir? 

Duşakabin camı mika olduğu zaman, oldukça basit bir şekilde, temiz içerikli bir kireç sökücü ile temizlemek mümkündür. Doğal yollarla temizlemek isteyenler için de su ve sirke yeterli olur. Ayrıca yine doğal yollarla temizlik yapmak isteyenler için karbonatta oldukça etkili bir yöntemdir. 

Bu noktada her modelde olduğu gibi en kritik nokta tekne temizliğidir. Duş tekneleri her zaman daha çok sabun ve suya maruz kaldıkları için kayganlaşır. Bu da istenmeyen kazalara sebep olur. Bu yüzden, hemen hemen her duş sonrası duş teknesini temizlemek doğru olur. 

Karadeniz Cam Balkon ile Kaliteli Hizmet Alın

Karadeniz Cam Balkon, bünyesinde geliştirdiği gerek dekoratif gerekse tamamlayıcı duşakabin sistemleri ile hayatın her alanında doğru seçimler yapmanıza yardımcı olur. Pek çok farklı alanda kullanıcılarına sunduğu hizmetlerle birlikte ev dekorasyonu konusunda her daim bir adım önde olmanıza da yardımcı olur. Bununla birlikte alanında uzman, yetkili personelleri ile de tercih ettiğiniz tasarımları adım adım takip etmenizi sağlar. Gerek montaj konusunda gerekse de doğru sistemlerin tercihi konusunda sizleri her zaman bir adım öne taşımayı hedefler. Sizler de Karadeniz Cam Balkon aracılığı ile banyonuza en uygun tasarımı kolayca seçebilirsiniz. 


Mika Duşakabin Sıkça Sorulan Sorular

Mika Duşakabin Tek Satılır Mı? 

Duşakabin parçalarını tek olarak satın almak mümkündür. Burada önemli olan, mevcut kabin sistemine uygun olan parçalar tercih etmektir. Yanlış seçilen parçalar hem banyo dekorasyonunu bozabilir hem de kötü bir görüntüye neden olur. Ayrıca yine yanlış tercih edilen parçalar, mevcut model ile uyumlu olmadığı zaman, güvenliği de riske atar. 

Duşakabin Tekneli Mi Olmalı Teknesiz Mi Olmalı? 

Duşakabinler, kullanım alanına göre farklı modelleri olan yapılardır. Duş tekneleri maliyet olarak daha yüksek maliyetli olduğu için genellikle teknesiz modeller tercih edilir. Aynı zamanda teknesiz modeller, küçük banyolar için de alan tasarrufu açısından oldukça idealdir. Ancak alan açısından problemi olmayan kullanıcılar gönül rahatlığıyla tekneli modelleri de tercih edebilir. 

Teknesiz Duşakabin Modellerinde Zemin Nasıl Olmalıdır?

Duşakabinlerde, kaydırmaz duşakabin zeminleri kullanılır. Özellikle teknesiz modellerde kaydırmaz zeminler oldukça sık tercih edilir. Duşakabinlerin içi sürekli su ve sabuna maruz kalan bölgeler oldukları için genellikle kaygan olur. Bu da duş esnasında kaza riski yaratır.

Teknesiz Duşakabin Tekneli Duşakabine Çevrilebilir mi?

Teknesiz duşakabinler, yetkili firmaların yardımı ile tekneliye çevrilebilir. Uzun süre teknesiz duşakabin kullanan kullanıcılar, mevcut sistemi tekneli olarak değiştirmek istediklerinde pek çok yöntem bulabilirler. 

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.