Kış Bahçesi

Kış bahçesi, hayatın hemen hemen her alanında rahatça kullanılabilecek alternatif cam balkon işlemlerinden biridir. Birbirinden farklı pek çok çeşidi bulunan bu sistemler sadece kış aylarında değil yaz aylarında da tercih edilir. Alan tasarrufu sağlamanın yanı sıra doğru seçilmiş sistemler, hem yapılara oldukça şık bir görüntü de kazandırır hem değerini artırır.

pvc kış bahçesi

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli materyallerden üretilen kış bahçesi tasarımları uzun süreli performans gösterir.

Her Mevsim Kullanım Olanağı


Kış bahçesi her mevsim rahatlıkla kullanılabilir.

Ekstra Yaşam Alanı


Kış bahçesi açık alanları daha iyi değerlendirmenizi ekstra yaşam alanı sahip olmanızı sağlar.

Kış Bahçesi Nedir?

İnsanlar, genetikleri gereği sosyal ve özgür canlılardır. Bundan dolayı sürekli olarak 4 duvar arasında yaşamak, psikolojiye negatif anlamda etki eder. Özellikle bahar ve yaz aylarında aktif olarak bahçelerde ve diğer alanlarda zaman geçirebilirken, kış geldiğinde maalesef ki aynı durum söz konusu değildir. Kış bahçesi uygulamaları sayesinde her mevsimi evinizde yaşayabilirsiniz. 

Otantik olarak tasarlanan kış bahçesi projeleri, Türkiye’de son 20 yıldır aktif olarak kullanılır. Sunduğu özellikler ile doğayı evinizin içine taşıyan bu yapıların etrafı cam balkon sistemleri ile çevrilidir. Dilediğiniz zaman açılır kapanır yetkinlikleri ile kolayca hava sirkülasyonunu sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dekoratif çalışmalar ile bahçenizde farklı tasarımları oluşturabilirsiniz.

Kış bahçeleri kolay temizlenebilir yapıları ile ön plana çıkar. Ayrıca sıklıkla bakım yapmanız gerekmez. İstediğiniz formlarda kış bahçesi tasarımı yaptırmanız da mümkündür. Bunlar arasında;

 • Kare,
 • Dikdörtgen,
 • Üçgen,
 • Oval

gibi biçimlerde yaşam alanınızı oluşturabilirsiniz. Bu uygulamalar her ne kadar müstakil evler ve villalarda kullanılsa da apartman dairelerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Önemli olan nokta balkonun, kış bahçesini kaldırabilecek hacme sahip olmasıdır. 

Kış Bahçesi Nerelerde Kullanılır?

Kış bahçesi sistemleri birçok farklı alanda tercih edilir. Genel olarak teras, sera ve bahçe gibi alanlarda kullanılan bu yapılar, balkon tasarımları ile de dikkat çeker. Kış bahçesinin kullanıldığı alanlar şu şekildedir;

Teraslar

Teraslar, evlerin en havadar ve güzel yerleri olarak bilinir. Bu yüzden insanların büyük bir kısmı teraslarında kış bahçesi sistemleri kullanır. Kış bahçesi teras modelleri oldukça pratik ve kullanışlıdır. 

Seralar

Doğa ile iç içe olmak isteyenlerin kış bahçesinde en sık tercih ettikleri alanlardan biri de seralardır. Seralar, farklı tarzda sistemlerin kullanılması için ideal alanlardır. 

Bahçeler

Doğadan maksimum seviyede faydalanmak isteyen herkesin tereddüt etmeden tercih edebileceği alanlardan biri de bahçelerdir.

Kış Bahçesi Özellikleri Nelerdir?

Kış bahçesi özellikleri açısından hemen hemen her ortamda kullanılabilen sistemlerdir. Şehrin orta yerinde bahçe modelleri sayesinde daha keyifli ve verimli vakit geçirmek mümkündür. Ayrıca bunun için kullanılabilecek dekorasyon ürünleri de oldukça fazladır. Yani çok çeşitli parçalarla ideal bir görüntü yaratmak mümkündür. En dikkat çekici özellikleri ise şu şekilde sıralanır; 

 • Cam balkon bahçe modelleri sabit olabileceği gibi açılır kapanır bir yapıda da olur.
 • Bahçe sistemleri sayesinde hiçbir mevsim koşulunda (yağmur, kar) geçirgenlik olmaz. 
 • Her türlü boyutta üretilebilir özelliktedir. 
 • Özellikle kış günlerinde güneşten maksimum fayda almayı sağlar.
 • Şeffaf bahçe türleri sayesinde bitkilerin gelişimi de hızlanır.

Kış Bahçesi Montajı Nasıl Yapılır? Ne kadar Sürer?

Kış bahçesi montajı işleminin ilk adımı olarak öncelikle zemin uygun hale getirilir. Sonrasında kullanılacak olan alanın ölçümü yapılarak doğru model hazırlanır. Bundan sonraki süreçte bu sistem apartman içinde ya da bahçede yapılacaksa iskeletin kurulumu yapılır. Sistem ahşaptan veya kapalı çatı olarak yapılacaksa binanın uygunluğu kontrol edilir. Doğru tasarıma karar verildikten sonra montajı tamamlanır. Bu süreçten sonra en son rötuşlar kalır. 

Dekorasyon aşamasında mobilya ve koltuk takımları için uyumlu tercih yapılır. Kullanılabilecek en dekoratif ürünlerden biri olan şömineler, bahçenin tamamlayıcısı niteliğindedir. Son olarak doğru oturma grubu seçerek kurulumu tamamlamak mümkündür. Bu yapıların montaj süresi firmaya ve projenin büyüklüğüne göre değişir. 

Kış Bahçesi Ölçüsü Nasıl Alınır?

Ölçü almak düşünüldüğü kadar zor bir işlem değildir. Bu sistemler bahçe veya geniş bir dış mekâna yapılacaksa fiyatları buna göre şekillenir. Balkon ölçüleri de yine kullanılan alana göre değişir. Kurulum esnasında yanlış bir ölçüyle hareket etmek işlemlere baştan başlamaya neden olur. Doğru ölçü için alanında uzman profesyonel firmalar ile çalışılması önemlidir. 

Kış Bahçesi Avantajları Nelerdir?

Her alanda kullanılabilen kış bahçesinin avantajları oldukça fazladır. Birbirinden farklı faydalar sunan bu sistemler hemen hemen her alana kurulabilir. Bu avantajlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Rahat bir ortam sunar.
 • Hem yaz hem kış aylarında kullanımı oldukça basittir.
 • Mekân içerisinde fazladan kullanım alanı yaratır.
 • Uzun ömürlüdür ve tekrar tekrar yenilemeye gerek kalmaz.
 • Evin değerini artırır.

Kış Bahçesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Evinin içine ya da bahçesine dikkat çekici ve konforlu sistemler yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı temel kurallar vardır. İlk etapta doğru bir firma seçmek gerekir. Seçilen firma doğru ölçü seçimi yapmakta önemli rol oynar. Dolayısıyla seçilen firma kadar önemli olan bir diğer unsur ise tecrübeli bir ekip ile çalışmaktır. Uzun süreli kullanım amaçlı tasarlanan bu sistemlerin dikkatlice yapılması gerekir. Bu anlamda doğru ve kaliteli malzemeler kullanılması da oldukça kritiktir. Ayrıca tasarım konusunda firma ile müşterinin hem fikir olması gerekmektedir.

Kış Bahçesi Hangi Yöne Bakmalı?

İsminden anlaşılacağı üzere kışın daha yoğun bir şekilde kullanılması üzerine tasarlanan bu sistem kuzey yönüne bakmamalıdır. Havaların soğuk etkisi nedeniyle, ısınma için daha fazla enerji harcanarak yeterince verim alınamayabilir. Aynı şekilde güney yönü de doğru bir karar değildir. Kış bahçesi için tavsiye edilen yön, doğu yönüdür. Böylece güneşin doğuşundan itibaren kuzey ve güneyin arasında en ideal biçimde güneşten yararlanılabilir. Kış bahçesi Ankara bölgesinde sıklıkla tercih edilen uygulamalardandır. Ankara gibi soğuk iklimlere sahip bir şehirdeyseniz, siz de sıcak havalara özlem duyuyor olabilirsiniz. Bu özlemi gidermenin en güzel yöntemi de balkonunuzu kış bahçesi olarak değerlendirmek olabilir.

Kış Bahçesi Fiyatları Ne Kadardır?

Kış bahçesi fiyatları hakkında bilgi alınabilecek en yetkili yerler genellikle bu işlemle sık sık ilgilenen firmalardır. Fiyatlar, tercih edilen sisteme göre belirlenir ve montajı da buna uygun yapılır. Bu anlamda pek çok görsel inceleyerek ortama uygun ve maliyeti düşük sistemlerden yararlanmak mümkündür. Evin balkon kısmında yapılan sistemler dışında bahçeye yapılan sistemlerin fiyatlarında da değişimler olur. Kullanılacak olan alanın genişliği veya darlığı da fiyatı etkileyen unsurlardandır. Ayrıca fiyatlar devamlı olarak güncellendiği için bir firma veya markayla anlaşarak hareket etmek işleri daha da kolaylaştırır. Bu sayede karşılaştırma yaparak en uygun fiyatı almak da mümkündür.

Kış Bahçesi Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahçe sistemleri, yapısı bakımından biraz karmaşık olduğu için temizlik yapmak için vakit ayırmak gerekir. Özellikle müstakil evlerde kullanılan bahçeler, tozu ve doğal hava koşullarında oluşan kirleri çok kolay çekebildiği için düzenli olarak temizlenmelidir. Detaylı bir temizlik yapmak için öncelikle kullanılacak malzemelerden emin olunmalıdır. Genellikle önce dış temizliğin daha sonra iç temizliğin yapılması tavsiye edilir. 

Kış bahçesi yapımında kullanılan camlar, yağmurlu veya karlı hava koşullarında sık sık kirleneceği için doğru temizlik malzemeleri ile camın yapısına zarar vermeden temizlenmesi oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra genellikle apartman içerisinde bulunan modellerin temizliğini yapmak nispeten daha kolaydır. Teras için de yine aynı durum geçerlidir. Bunun dışında bina dışında bulunan kamelya modelleri de aynı şekilde temizlenir. 

Karadeniz Cam Balkon ile Hayalinizdeki Kış Bahçesine Sahip Olun

Karadeniz Cam Balkon, tecrübeli kadrosu ile pek çok farklı alanda sizlere maksimum hizmet vermeyi amaçlayan bir firmadır. Uzun yıllardır bu alanda varlığını sürdüren firma, her gün daha da büyüyerek sunduğu modern projeler ve uygun fiyatlı hizmet ile müşterilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılar. Siz de evinize, bahçenize veya yaşam alanınıza kış bahçesi yaptırmak istiyorsanız hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.