Kepenk Tamiri

Kepenk tamiri, iş yerleri gibi güvenliğin üst safhada olması gereken yerlerde ertelenmemesi gereken bir işlemdir. Kepenklerin tamiratının doğru yapılmaması çeşitli sorunlara sebep olabilir. Bu yüzden kepenk tamiratı yaptırılmak istendiğinde bu alanda sürekli olarak çalışmalar yapan, işinde kıdemli ve profesyonel kişilerden destek almak gerekir.

otomatik kepenk kucuk

Kaliteli Malzeme


Otomatik kepenk tamiri sırasında kaliteli malzeme ve yedek parça kullanılır.

Tecrübeli Personel


13 yıldır hizmet veren ve sayısız projeye imza atan deneyimli bir ekip tarafından tamir işlemleri yapılır.

Uygun Fiyatlı Hizmet


Karadeniz Cam Balkon tamir işlemlerinizi için uygun fiyat seçenekleri sunar.

Kepenk Tamiri Servisi Nedir?

Kepenk tamiri servisi, kepenklerde oluşan arızaları gidermek için verilen bir hizmettir. Kepenklerin tamir işlemleri zamanında yapılmadığında ortaya daha fazla maliyetlere sebep olacak sorunlar çıkabilir. Özellikle yürür motor sistemli kepenklerdeki aksamların sıkıntısız bir şekilde çalışması son derece önemlidir.

Ek olarak kepenkli sistemler elektrikle çalışır. Dolayısıyla elektrik kesintisi yaşandığında sistem çalışmayabilir. Bu durumda sistem aksamının güç takviyesine ihtiyacı vardır ve mağduriyet yaşanmaması için kepenk aküsüne sahip olmak gerekir. Kepenk tamiri hizmeti alırken aküyü de kontrol ettirerek çeşitli sorunların önüne geçmiş olunur. 

Özellikle iş yerlerinin güvenliğini noktasında oldukça önemli bir yere sahip olan kepenklerde, yaşanan her türlü sıkıntının bir an önce çözülmesi adına tamir işleminin ertelenmemesi gerekir. Ayrıca söz konusu hizmetin alanında uzman kişiler tarafından verildiğine de emin olunmalıdır. Aksi taktirde tamir hizmeti alındığı sanılırken çok daha büyük sorunlar yaşanılabilir.

Kepenk Tamiri Kapsamında Yapılan İşlemler Nelerdir?

Kepenk tamiri kapsamında yapılan işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kepenk kumanda tamiri; kepenk anahtarı olarak da bilinir. Sık kullanıldığı için bozulabilir. Düşürüldüğüne temas sorunları olur. Yaşanabilecek bu gibi sorunlarda tamir edilerek ya da değişim yapılarak sorun ortadan kaldırılır.
 • Kepenk motoru tamiri; kepenk motoru sistemin en önemli parçasıdır. Kepenk askısının kopmasından ya da sistemin hızlı bir şekilde yere düşmesinden kaynaklanan sorunlar oluşabilir. Kepenk sistemi içerisinde bulunan yay taşı ve üzerinde bulunan çelik kepenk yaylar sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu yaylardan kaynaklanan sorunlardan dolayı da tamirat hizmeti verilir. Kepenk tamiri bu noktada yaşanabilecek sıkıntıları çözmek için gereklidir.
 • Kepenk alıcısı tamiri; alıcı sorunları genellikle elektrik kesintisi sonrasında hızlı veya yüksek voltajın gelmesiyle sorunlar oluşabilir. Kısa devre yapıp yanmasından kaynaklanan arızaları alıcının değiştirilmesi tamiratının yapılmasından daha sağlıklı olacaktır. Aynı model ve markada alıcı ile değişebilir. Yeni alıcı tanımlandığında diğer alıcı etkisiz hale gelir ve kullanıma yeni alıcıyla devam edilir.
 • Kepenk aküsü tamiri; elektrikle çalışan bu aksanda yine yüksek voltajdan kaynaklanan yanmalar görülebilir. Ayrıca akü bitmesi ya da çalışma sorunları gibi problemlerde yaşanabilir. 
 • Kepenk elektrik arızaları; sistem elektrikle çalıştığı için temas etmede sorunlar görülebildiği gibi kablolardan kaynaklı sorunlarla da karşılaşılabilir.

En Çok Karşılaşılan Kepenk Sorunları Nelerdir?

Sıklıkla karşı karşıya kalınan otomatik kepenk sorunlarının başında kepenk kumandasında tahribat sonucunda bozulmalar yaşanması gelir. Ayrıca kepenklerin bakımlarının aksatılmasıyla oluşabilecek bir diğer arıza motor arızalarıdır. Motor arızalarının yanı sıra vidaların gevşemesi ya da düşmesi gibi sorunlarla da karşı karşıya kalınabilir. Kepenk sorunları hafife alınıp tamiri geciktirilmemesi gereken konulardır. Kepenk tamiri geciktirilirse daha büyük maddi zararlarla birlikte belli risklerin yaşanabilmesi söz konusu olur.

Kepenk Tamiri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kepenk tamiri hizmeti alırken daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmamak için dikkat edilmesi gereken unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Güvenilir ve işinde profesyonel kişilerden hizmet alınması gerektir. Kepenk tamirinin doğru yapılması demek işinde kıdemli olan kişilerden hizmet görmek demektir.
 • Kepenk tamiri sırasında kullanılacak malzemelere de aynı şekilde dikkat edilmelidir.
 • Kepenk tamiri hizmeti alınacağı zaman firmayla görüşülmeli ve bu konu hakkında bilgi alınmalıdır.
 • Sadece tamir sırasında değil tamir sonrasında da sorunların giderildiğine dair kullanıcının bilgilendirilmesi gerekir.
 • Tamir hizmetini öncelikli olarak kurulumu yapan firmadan almak gerekir.
 • Kalitesiz malzeme kullanımı önlenmeli ileride yaşanacak sorunların önüne geçilmelidir.

Ankara Kepenk Tamiri Fiyatları Ne Kadardır?

Ankara kepenk tamiri fiyatları tamir için gerekli olan malzemeler ve işçiliğe göre değişiklik gösterir. Ayrıca gerekli olan malzemelerin ithal edilmesi durumunda da kur farkı ücrete yansıtılarak daha yüksek meblağlar talep edilebilir. Birçok farklı nedenden ötürü verilen kepenk tamiri hizmetini siz de uygun fiyata güvenilir bir şekilde almak için Karadeniz Cam Balkon ile anında iletişime geçebilirsiniz.

Kepenk Tamiri İşlemlerinizi için Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Edin

Alanında uzman ekibiyle birlikte uzun yıllardır hizmet veren Karadeniz Cam Balkon, kepenk tamiri noktasında da kaliteli malzemeleri ve güvenli işçiliği ile ön plana çıkar. Yaşayabileceğiniz her türlü sıkıntı da yanınızda olma garantisi vererek hizmetlerini gerçekleştiren Karadeniz Cam Balkon ile siz de içiniz rahat bir şekilde dilediğiniz hizmeti alabilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.