Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon kullanılan ortamın bazı dış etkenlerden korunmasını sağlayan avantajlı sistemlerdir. Değişen mevsim koşullarının ortaya çıkardığı bazı olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla kullanılan bu uygulamalar evinizin balkonlarını daha işlevsel hale getirir. Ayrıca depolama alanı olarak da kullanılabilen bu alanlara, fazla eşya veya gıdalar da yerleştirilebilir. Siz de evinize fonksiyonel kullanım olanağı sunan bir alan eklemek için hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

maltepe katlanir cam balkon

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli materyallerden üretilen katlanır cam balkon sistemleri uzun süreli performans gösterir.

Dış Etkenlere Karşı Koruma


Olumsuz hava koşullarında oluşabilecek durumlara karşı etkin koruma sağlar.

Ekstra Yaşam Alanı


Katlanır cam balkon sistemleri balkonlarınızı fonksiyonel yaşam alanlarına çevirir.

Katlanır Cam Balkon Nedir?

Evinizi daha işlevsel ve estetik hale getirmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Katlanır cam balkon uygulamaları ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Cam, alüminyum ve plastik etken maddelerinden oluşan cam balkon sisteminin hane halkı için birçok avantaj sağlar. 600-700 derece arası sıcaklıklarda ısıya tabi tutulup hemen akabinde soğutma işlemi oluşturulan temperli camlar, dayanıklı yapısı ile bilinir. Böylece dış etmenlere karşı koruma sağlanır. Ayrıca katlanır yapıda olması sayesinde yerden tasarruf sağlayarak fonksiyonel bir kullanım sağlar.

Katlanır Cam Balkon Modelleri Nelerdir?

Katlanır cam balkon modelleri kendi aralarında kullanım alanına göre çeşitlenir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibi sıralanır;

  • Isıcamlı sistemler
  • Sürgülü sistemler
  • Temperli sistemler

Katlanır Cam balkon Özellikleri Nelerdir?

Kullanım alanı oldukça geniş olan bu cam sistemleri kullanım açısından pek çok özelliğe sahiptir. Balkon cam sistemleri özelliklerden bazıları şu şekildedir;

Her Mevsimde Kullanılır

Yaz ya da kış fark etmeden her daim rahatça kullanılabilen sistemlerdir. Yaz aylarında sıcak havalara karşı önlem amacıyla kullanılırken, kış aylarında rüzgâr, kar yağmur ve soğuk havanın içeriye girmesini engeller.

Dış Etkilerden Korur

Olumsuz hava koşullarında oluşabilecek her duruma karşı etkin koruma sağlar. Ayrıca ilkbahar ve yaz mevsimlerinde sayısı artan böcek ve sineklerin de içeriye girmemesini sağlar. 

Görüntüyü Bozmaz

Kullanıldığı her otama uyum sağlayarak estetik bir görüntü oluşturur. İsteğe göre tasarlanan bu modeller apartman dairelerine, müstakil evlere ve bunun gibi pek çok alana uyum sağlar.

Alan Tasarrufu Sağlar

Katlanılabilir özelliğe sahip olması kullanıldığı alanda tasarruf sağlar. 

Ekonomiktir

Montaj ve kurulum açısından diğer modellere göre daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca yapımı kısa sürede tamamlanır. 

Güvenlidir

Kontrol edilebilir yapıda olduğu için maksimum seviyede güvenlik sağlar. Bu sayede hırsızlık gibi durumlara karşı oldukça güvenlidir. 

Katlanır Cam Balkon Faydaları/Avantajları Nelerdir? 

Katlanır cam balkon sistemlerin birbirinden farklı ve kullanışlı özellikleri vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir; 

  • Mevsim fark etmeksizin bu alanlar oda mahiyetinde kullanılabilir.
  • Eşyaların depolanması için ekstra alan oluşturulur. 
  • Yağmur, kar gibi yağışlı havalarda su alımını engeller. Keza rüzgârın girişini absorbe eder.
  • Ses yalıtımı da sağlayarak daha konforlu bir ortam sunar.
  • Dışarıdan gelebilecek olan is, toz ve kire mâni olarak temiz bir ortamın temelini oluşturur.
  • Yapılara görsel bakımdan estetik bir anlam katarak tasarımsal bir fayda sağlar. 
  • Mahremiyeti sağlayarak başkaları tarafından izlenmeyi engeller. 

Katlanır Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Katlanır cam modelleri estetik açıdan modern bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra yaşam alanları göz önüne alındığında ortama çeşitli özellikler de katar. Bunun yanında ürün tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Öncelikle değişken hava koşullarından etkilenmediğinden ve sızıntı yapmadığından emin olmak gerekir. Her mevsimde rahatça kullanılabilir olması gerekir. Bununla birlikte ses izolasyonu ve ısı yalıtımı da sağlamalıdır. Tercih edilen sistemin kaliteli ve uzun ömürlü olması gerekir. Aynı zamanda paslanmaz ve kolay temizlenebilir olması da önemli bir avantaj olur. Bir de çift cam mı yoksa tek cam mı kullanılacak önceden karar vermek gerekir.  

Katlanır Cam Balkon Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Katlanır cam balkon fiyatları, tercih edilen ürüne, tasarıma ve montajı yapılacak bölgenin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Balkon için cam seçimi yapılırken, kullanılan modellerin hemen hemen hepsinde metrekare olarak fiyatlandırma yapılır. Balkonun toplam uzunluğu ve yüksekliğinin çarpımı ile metrekare bulunur. Elde edilen metrekare ile de kullanılacak balkon modelinin metrekare fiyatı çarpıldıktan sonra toplam fiyat ortaya çıkar. Bu firmalar da kendi işlemlerine uygun olarak belirli bir fiyatlandırma yapar. Firmalarda ücretsiz keşif yaparak daha doğru cam balkon fiyatları almak mümkündür. 

Karadeniz Cam Balkon ile Kaliteli Hizmet Alın

Karadeniz Cam Balkon, ürünlerinde hem kaliteyi hem de estetiği ön plana çıkartarak sizlere cam balkon sistemleri ve cam balkon tamiri alanlarında etkin hizmet verir. Bünyesinde bulunan uzman çalışan kadrosu ile her türlü sistemin montajı veya kullanımı hakkında sizlere detaylı bilgi aktararak, tercih ettiğiniz modeli gönül rahatlığıyla kullanmanızı sağlar. 

Katlanır Cam Balkon Sıkça Sorulan Sorular

Bu sistemlerin ayarları genellikle firmalar tarafından kolayca yapılır. Kullanımı kolay bir sistem olduğu için ayarlanması da oldukça kolaydır. 

Montaj aşamasında izolasyon ve kapatma sorunu olmadığı sürece su alma problemi olmaz.

Cam, temizlik açısından en avantajlı ürünlerden biridir. Bu yüzden haftalık veya aylık periyotlarla kimyasal içermeyen saf temizlik malzemeleri ile temizlemek daha doğru olur. 

Ayarlanabilir bir yapıya sahip olan bu sistemler diğer pek çok sisteme göre daha kullanışlıdır. 

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.