Isı Camlı Cam Balkon

Isı camlı cam balkon uygulamaları, teras ve balkonların mevsim fark etmeksizin kullanılmasına olanak tanıyan sistemlerdir. Isı camlı balkonlar kışın soğuk havalara karşı koruma ve yalıtım özelliği sağladığı için ısı kaybını da minimum seviyeye indirir. Ayrıca ısı cam tasarımları evlerinizin içerden ve dışardan mimari özelliklerini bozmaz. Siz de balkon keyfini dört mevsim yaşamak için Karadeniz Cam Balkon ile istediğiniz model ısı camlı cam balkona sahip olabilirsiniz.

maltepe katlanir cam balkon

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli materyallerden üretilen cam balkon sistemleri uzun süreli performans gösterir.

Isı Yalıtımı


Isı camlı cam balkon uygulamaları, sabit olduğu 4 adet ısı bayeri sayesinde ısı kaybını minumuma indirir.

Ekstra Yaşam Alanı


Cam balkon sistemleri balkonlarınızı fonksiyonel yaşam alanlarına çevirir.

Isı Camlı Cam Balkon Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Isı camlı cam balkon, balkon kapatma işleminin ısı yalıtımlı camlarla yapılmasıdır. Isıcam, yapıldığı alanın yazın soğuk, kışın ise sıcak kalmasını sağlar. Böylece dört mevsim balkon sefası yapabilirsiniz. Isı camlı cam balkon sistemleri, katlanır, askılı veya sürme sistem olarak çeşitlere ayrılır. Yapılacak alana bağlı olarak kullanıcının tercih ettiği model belirlenerek üretim aşaması gerçekleştirilir. 

Isı Camlı Cam Balkon Nerelerde Kullanılır?

Isı camlı cam balkonların kullanıldığı yerlerden bazıları şunlardır;

 • Ev, konut ve daireler
 • Restoranlar
 • Kafe ve barlar
 • Otel ve pansiyonlar
 • Plaza, dükkân, ofis ve mağazalar
 • Eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri ve kapalı spor salonları
 • Şehir içi ve şehirler arası terminaller
 • Havaalanları

gibi birçok alanda ısı camlar tercih edilir.

Isı Camlı Cam Balkon Özellikleri Nelerdir?

Isı cam balkonlar uygulama alanlarına uygun olarak özel tasarımlar doğrultusunda üretilir ve özellikleri buna göre şekillenir. Benzer ürünlere göre daha yüksek kaliteye sahip bu uygulamalar, içerideki ısıyı dışarıya asla geçirmez ve dışardan gelen soğuğu minimum seviyeye düşürür. Ayrıca ısıcamlar tıpkı odalarda kullanılan PVC doğrama camlar gibi korunaklıdır. Cam balkon sistemleri 4 adet ısı bariyeri sayesinde minimum ısı kaybı sağlar. Kullanım rahatlığı diğer klasik camlardan daha kolaydır. 

Isı Camlı Cam Balkon Montajı Ne Kadar Sürede Yapılır?

Isı camlı sistem montajı diğer cam balkon montajları ile aynı sürede yapılarak gün içerisinde teslim edilir. Isı camlı cam balkon yaptırmak istendiğinde uygulama yapılacak alanın ölçülerinin doğru alınması ve üretim yapılırken dikkat edilmesi gerekir. Isı cam sistemi kurulurken kaliteli malzemeler kullanmak işin en hassas noktasıdır. 

Ayrıca montajının doğru şekilde yapılmaması kullanım sırasında ısı alışverişini kötü etkileyeceği ve kullanım kalitesini düşüreceği için montajın düzgün yapılması ısı cam sisteminde oldukça önemlidir. Camın alt kısımlarındaki sürgü ve geçmeli kısımlar tam tamına denk gelmelidir. Cam kapandığında hiçbir yerden hava almaması için dışardan ve içerden ek uygulamalar yapılmalıdır.

Isı Camlı Cam Balkon Avantajları Nelerdir?

Isı camlı cam balkonların avantajları çok fazladır;

 • Yazın sıcak, kışın ise soğuk havayı absorbe ettiği için 4 mevsim balkonunuzda rahatça oturabilirsiniz.
 • Kullanılan malzemelerden ve uzun ömürlü olmasından dolayı uzun süreler boyunca kullanıcıya sorun yaratmaz.
 • Tamir gerekirse fazla maliyetli olmaz.
 • Kesinlikle su almaz.
 • Rüzgâr, yağmur ve diğer hava olaylarından etkilenmez.
 • Kullanımı oldukça rahattır.     

Isı Camlı Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle cam balkon sisteminde kullanılan ısıcamın gerçekten bir ısıcam olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Sadece camları ısıcam olan cam balkon modelleri yeterli ısı tasarrufunu sağlayamaz. Bu nedenle tüm sistemin ısı yalıtımına uygun olup olmadığına, kullanılan malzemelerin yalıtım özelliklerine dikkat edilmelidir. 

Ayrıca ısıcamlı cam balkonların montaj aşaması çok daha özenli ve titiz olmalıdır. Cam balkonunuzun kenarlarından içeriye soğuk ya da sıcak havanın olabildiğince az girmesi hayati önem taşır. Montaj sonrası kontroller yapılmalı ve kullanıcıya öyle teslim edilmelidir. Bu nedenle montajda deneyimli firmalarla çalışmaya özen göstermelisiniz.

Isı Camlı Cam Balkon Fiyatları Ne Kadardır?

Isı camlı cam balkon fiyatları kullanılan malzeme, işçilik, işlemin uygulanacağı metrekare alana ve kaliteye göre değişim gösterir. Eğer kullanılacak malzeme yurtdışı menşeili ise fiyat da buna bağlı olarak değişir. Fiyattaki en önemli kriterler kullanılan malzeme ve işçiliktir.

Isı Camlı Cam Balkon Temizliği Nasıl Yapılır?

Isı camlı cam balkon temizliğini nemli bir bez veya yıkama yöntemi ile oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak ihtiyaç duyduğunuz temizlik malzemelerinden de yardım alabilirsiniz. Ayrıca kullanım kolaylığı sağlayan bu balkon sistemleri hem iç hem de dış taraftan kolayca temizlenebilir. 

Neden Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Etmelisiniz?

Isı camlı cam balkon konusunda şık tasarım ve sağlamlığın adresi olan Karadeniz Cam Balkon, gerek üretim aşamasında gerek satış sonrasında her zaman müşterilerini memnun etmeyi hedefler. Kullanıcıların seçtiği modeli titizlikle monte eden ve oluşabilecek sorunlarda hizmet vermeye devam eden Karadeniz Cam Balkon ile siz de hayalinizdeki ısı camlı cam balkona kolayca ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.