Giyotin Cam Sistemleri

Giyotin cam sistemleri, dikey olarak hareket ederek kapanıp açılan ve aynı zamanda hareketli küpeşteler olarak bilinen uygulamalardır. Restoran ve cafe alanlarda tercih edilen giyotin cam modelleri, kurulduğu alanı daha işlevsel bir hale getirir.

giyotin cam1

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli materyallerden üretilen giyotin cam sistemleri uzun süreli performans gösterir.

Isı ve Ses Yalıtımı


Giyotin cam sistemleri ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Daha Güvenli Yaşam Alanları


Giyotin cam sistemleri hırsızlığa karşı özel kilit sistemi ile güvenli alana sahip olmanızı sağlar.

Giyotin Cam Sistemleri Nedir?

Giyotin cam sistemleri, dikey bir şekilde açılıp kapanan cam sistemleridir. Genellikle bir motor sistemine bağlı olarak çalışan bu uygulamaların manuel olarak kullanılabilen tasarımları da vardır. Giyotin cam sistemleri motorlu olarak uygulandığında, bir kumanda aracılığıyla kolay bir şekilde açılıp kapanabilir. Kafe ve restoranlar gibi iş yerlerinde sıklıkla kullanılan bu sistemlere, bazı ofis ve dairelerde de rastlamak mümkündür. Camların alüminyum profiller ile entegre edilmesi sayesinde oluşan sistem, görsel anlamda da gerçek bir estetik sunar.

Giyotin Cam Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Giyotin cam sistemleri; işyerleri, kafe, evlerin balkonu veya kış bahçesi uygulamalarında kullanılır. Bu alanların yanı sıra; işyerlerinin sigara içme alanları, restoranlar ve ofislerde de kullanıma uygundur.

Giyotin Cam Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Çevresel ve doğal etmenlere karşı dayanıklı bir yapısı vardır. Dolayısıyla herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir. Ayrıca kullanılacağı alanın konumuna göre bu konu değişkenlik gösterebilir. Örneğin katta bulunmayan ve zeminde olan bir mekân için zeminden bırakılacak fark, daha az olabilirken yüksek katta uygulanacak bir sistem için daha yüksek olabilir.

Giyotin Cam Sistemleri Montajı Nasıl Yapılır?

Giyotin cam sistemleri montajında öncelikle PVC kaplama profiller yapılacak alanın kenarlarına sabitlenir. Daha sonra camların oturtulacağı alanlara kısa kenarlıklar yerleştirilir. Uzaktan kumanda ile çalıştıkları için motor sistemi de kontrol edilip ayarlamalar yapılır. Zincirli motor sistemi sayesinde uzaktan kumanda ile kolay ve sessiz bir şekilde açıp kapayabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki üründen sağlanacak maksimum fayda için montaj işlemini alanında uzman kişiler yapmalıdır.

Giyotin Cam Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Giyotin cam sistemleri diğer cam sistemlerine göre avantajları olan bir sistemdir. Bu sistemin avantajları şunlardır:

 • Isı ve ses yalıtımı konusunda oldukça başarılı sistemlerdir.
 • Hırsızlığa karşı özel kilit sistemi ile güvenli alana sahip olmanızı sağlar.
 • Kolay bir şekilde temizlenir.
 • Farklı bir tasarıma sahiptir.
 • Uzaktan kumanda ile çalışma özelliği vardır.
 • Yalnızca balkon gibi alanlarda değil pencere sistemi olarak da kullanılır.
 • Bulunduğunuz alanı kolayca havalandırabilirsiniz.

Giyotin Cam Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Giyotin cam sistemleri yaptırırken güvenilir bir firma ile çalışmak dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelir. 
 • Kullanılan malzemelerin kaliteli olması da önemlidir. Yeterli kalitede olmayan malzemeler hem uzun ömürlü bir kullanım sağlamaz hem paranızı boşa harcamanıza neden olur. 
 • Giyotin cam sistemi yaptırırken alüminyum ya da PVC kaplamanın kalınlığının 2 mm ve üzerinde olması dikkat etmeniz gereken diğer bir etkendir. 
 • Kesinlikle temperli camlar kullanılmalıdır. Böylece hem ısı hem de ses yalıtımına sahip olursunuz.

Giyotin Cam Sistemleri Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Giyotin cam sistemleri fiyatları; ısı ve ses yalıtımı sağlaması, çift ya da tek camlı olması ve yapılan alanın büyüklüğüne göre değişir. Ayrıca camın ve profillerin türü de fiyatı etkileyen faktörlerden biridir. Giyotin cam sistemleri, fiyat ve performans karşılaştırıldığında uygun fiyatlı ürünler grubuna girer. Ancak çift camlı balkon fiyatıyla karşılaştırıldığında fiyatları pahalıdır. Siz de detaylı fiyat bilgisi almak için Karadeniz Cam Balkon ile anında iletişime geçebilirsiniz.

Giyotin Cam Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Giyotin cam sistemlerinin temizliğini deterjanlı su ya da bez kullanarak yapabilirsiniz. Akabinde kuru bir bezle damlacık kalmaması için kurulayıp temizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Sık sık bakım istemeyen yapısının yanı sıra açılır kapanır özellikleri sayesinde giyotin sistemlerin temizliğini basit bir şekilde halledebilirsiniz.

Karadeniz Cam Balkon ile Kaliteli Hizmet Alın

Karadeniz Cam Balkon, cam balkon modelleri ve giyotin cam sistemleri alanında başarılı ve profesyonel bir ekiple çalışır. Kaliteli hizmet almak için siz de Karadeniz Cam Balkon’u güvenle tercih edebilirsiniz. Yapım aşamasında istekleriniz göz önünde bulundurulur ve kaliteli bir işçilik ile hayalinizdeki giyotin cam sistemine sahip olmanız sağlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Giyotin cam sistemlerinde kullanılan camlar ısı ve ses yalıtımına sahiptir. Bundan dolayı genellikle kafe gibi fazla insanın bir arada bulunduğu alanlarda ya da cadde üstünde binalarda yaşayan insanların sıklıkla kullanmayı tercih ettikleri bir üründür.

Kullanılacağı alanda güvenliği de göz ardı etmemek adına, zeminden ve tavandan belirli ölçülerde aralık bırakılır. Böylece giyotin cam sistemlerinde cam, sonuna kadar açılsa dahi, yerden belirli bir pay bırakıldığı için güvenlik sağlanır.

Giyotin cam sistemi sıklıkla bakım istemez. Aynı zamanda temizliği de çok kolaydır. Açılır kapanır özellikleri sayesinde temizliğini basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Giyotin cam sistemi sessiz çalışır. Genellikle ev ve toplu alanlarda kullanımı daha uygundur. Sessiz çalışan bir mekanizmaya sahip olduğu için insanların sıklıkla tercih ettiği bir sistemdir.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.