Eşikli Sürme Cam Balkon

Eşikli sürme cam balkon sistemi yaşam alanlarınızı dış etkenlerden koruyan bir bariyer görevi görür. Bu bariyer sizi ve sevdiklerinizle uzun yıllar boyu balkon keyiflerinizden mahrum bırakmamayı hedefler. Cam balkonlu alanda görünüm ve görüntü kaybını engelleyen eşikli sürgülü cam balkon sistemleri için hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

surmeli cam

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli materyallerden üretilen cam balkon sistemleri uzun süreli performans gösterir.

Dış Etkenlere Karşı Koruma


Olumsuz hava koşullarında oluşabilecek durumlara karşı etkin koruma sağlar.

Ekstra Yaşam Alanı


Sürgülü cam balkon sistemleri balkonlarınızı fonksiyonel yaşam alanlarına çevirir.

Eşikli Sürme Cam Balkon Nedir?

Eşikli sürme cam balkon sistemleri dar alanlarda kullanım kolaylığı sağlamasından dolayı sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Diğer alternatif seçeneği olan eşiksiz sürgü cam balkon sistemlerine nazaran genellikle geniş kullanım alanlarında tercih edilir. Sistem 5 raydan oluşur. Bu sayede geniş bir çalışma olanağı sunar. Eşikli sürme cam balkon sistemleri 5 camdan 10 cama kadar uygulanabilir. Standart alüminyum sürme camlarda ise sayı 2 ile sınırlıdır. 

Eşikli Sürme Cam Balkon Nerelerde Kullanılır?

Genellikle dar alanlarda, kullanım kolaylığı aranılan yerlerde kullanılır. Eşikli sürme cam balkon’un;

  • Restoranlarda
  • Ofislerde
  • Kafelerde
  • Balkonlarda

Kullanımı oldukça yaygındır.

Eşikli Sürme Cam Balkon Özellikleri 

Eşikli sürme cam balkon temperli 8 milimetrelik veya 10 milimetrelik camla kuvvetlendirilir. Bu yapıların yüksekliği 2 ile 3 metre arasındadır. Dış mekânlarda 2500 milimetre, iç mekânlarda ise 3000 milimetre büyüklüğünde uygulanabilir. Sistemde yer alan kanatlar alüminyum özel contalar ile geçmeli olarak desteklenir. 

Eşikli sürme cam balkon sistemlerde silikon malzemeler kullanılmamaktadır. Bu sistemde ağırlık 25 ile 27 kilometre aralığındadır. Ayrıca kanatlar içeri katlanmada kullanıldığından perde kullanımına da müsaittir. Sistem su tahliyesi özelliğine sahip olduğu için su geçirmeme garantisi verir. Su tahliyesi sistemi olarak köşe takozlarda kullanılan alüminyumlar fire vermeden hatasız bir şekilde suyu tahliye eder.

Eşikli sürme cam balkonlar sineklik takmanıza da olanak tanır. Kanatların yan kapaklarına takılan özel anahtarlar ile tam bir güvenlik sağlanır. Sistemin yapısında bulunan alt tekerlekler uygulamanın her türlü terazisiz ortamda çalışmasını mümkün kılar. Her türlü dönüşlü alanlarda uygulama özelliği olan eşikli sürme cam balkonlar, oval balkonlar için özel tasarım gerektirir. 

Eşikli Sürme Cam Balkon Montajı Nasıl Yapılır?

Eşikli sürme sisteminde montaj işlemi profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilir. Özellikle kanat genişlikleri maksimum 130 mm olarak uygulanmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca her kanat için uygulama 4 m2’yi geçmemelidir. Balkonlara kurulan sistemlerde maksimum cam yüksekliği 2.5m diğer mekanlarda ise 3m olmalıdır. Sistem kanatları alüminyuma özel contalar ile geçme olarak uygulanmalıdır.

Eşikli Sürme Cam Balkon Avantajları

Eşikli sürme cam balkon avantajları şu şekildedir:

  • Eşikli sürme sisteminde kanatlar içeriye doğru katlanmadığı için perde ve sineklikler ile kullanılabilir.
  • Çoğu balkona ve mekâna uyumlu olması ve kullanımının rahat olması avantajlarındandır.
  • Su tahliyesi konusunda rahatlık sağlar.
  • Sessiz çalışır.
  • Dar yerlerde sürme sistemi sayesinde alandan tasarruf sağlar.

Eşikli Sürme Cam Balkon Fiyatları Ne Kadardır?

Eşikli sürme cam balkon fiyatları, cam balkon sistemlerinde kullanılan malzemeye göre değişim gösterir. Sürme cam balkon uygulamalarında camın boyutu, uygulanılacak alan, kullanılan malzemenin türü fiyatlara doğrudan etki eden unsurlardandır. Özel üretim gerektiren projeler, standart işlemlere göre daha yüksek ücretlendirilir. 

Eşikli Sürme Cam Balkon Bakımı ve Temizliği

Eşikli sürme cam balkon bakımı ve temizliği için her zaman kullandığınız ıslak bezi ve temizlik malzemelerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sahibi olduğunuz sistemin uzun süre sorunsuz çalışması için periyodik olarak bakımlarını yaptırmayı ihmal etmeyin. 

Neden Karadeniz Cam Balkon?

Alanında uzman ekibiyle hizmet veren Karadeniz Cam Balkon, eşikli sürme cam balkon konusunda kendini kanıtlamış bir firmadır. Siz de ihtiyaçlarınıza yönelik her türlü hizmeti güven ve kaliteyle almak için Karadeniz Cam Balkon ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.