Duşakabin

Duşakabin, sahip olduğu özel cam sistemleri sayesinde banyo esnasında suyun dışarı sıçramasını engelleyen ve aynı zamanda banyolara dekoratif görsellik katan bir duş ürünüdür. Su sıçramalarının yanı sıra oluşan sıcak havanın da dışarı çıkmasını önleyerek keyifli bir banyo deneyimi yaşamanızı sağlar. Estetik tasarımları ile banyoların ayrılmaz parçası haline gelen birçok duşakabin modeli Karadeniz Cam Balkon aracılığı ile sizlerle buluşur.

dusakabin

Uzun Ömürlü Kullanım Olanağı


Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen duşakabin modelleri uzun süreli performans gösterir.

Şık ve Modern Tasarımlar


Farklı modellerde tasarlanan duşakabin çeşitleri ile banyonuza uygun ürünü bulmak oldukça kolaydır..

Güvenli Banyo Keyfi


Duşakabinlerin dışarıya su sızdırmayan yapısı banyo dekorasyonunun ve elektrik sisteminin ıslanmasını engeller.

Duşakabin Nedir?

Hemen hemen her evde yer edinmiş ve işlevsel özellikleri ile vazgeçilmez hale gelmiş duşakabin çeşitleri özellikle dar banyoların kurtarıcılarıdır. Pratik bir bireysel temizlik deneyimi sunan duşakabinler zamandan da tasarruf etmenize yardımcı olur. Suyun cam sistem dışındaki yüzeye geçmesini engelleyen ürün, hem ekstra temizlik gerektirmez hem de ayak kayması gibi tehlikeleri engeller. Ayrıca banyoda bulunan elektrikli eşyaları koruyarak daha uzun süreler kullanmanıza olanak tanır.

İşlevsel ve pratik özellikleri sayesinde sıkça tercih edilen duşakabin çeşitleri modern görüntüleri ile banyolarla bütünleşir. Geniş alanlara ihtiyaç duymayan duşakabin sistemleri kolay kurulur ve temizlenir. Küvet ve jakukuzilere göre daha az yer kaplayan duşakabinler, çeşitli aksesuarlarla banyo keyfini ikiye katlar. Ayrıca teknolojinin sunduğu imkanlar dahilinde duş alırken farklı su ayarlamaları ile masaj yaptırabilir ve ses sistemleri sayesinde banyo deneyimini farklılaştırabilirsiniz.

Duşakabin Çeşitleri Nelerdir?

Banyoların tüm havasını değiştiren, modern ve şık tasarımları ile ön plana çıkan, minimal yapıya sahip alanların da kurtarıcısı olan duşakabin modelleri, üretildiği malzemelere ve sahip olduğu şekle göre çeşitlerine ayrılır. Birbirinden kaliteli duşakabin çeşitleri şu şekildedir;

 • Cam duşakabin
 • Mika duşakabin
 • Oval duşakabin
 • Kompakt duşakabin

Cam Duşakabin

Cam duşakabin modelleri klasik tasarımları ile ön plana çıkar. Genellikle duşakabinlerde tamperli cam tercih edilir. Camın tamperli olması daha dayanıklı bir yapıya sahip olması anlamına gelir. Dış etmen ve darbelere karşı dayanıklı olan tamperli camlar kırılmaz yapısı ile güvenli bir duş keyfi sunar. Aynı zamanda bu sistem hem tekneli hem de teknesiz duşakabin çeşitlerine de uygulanabilir.

Mika Duşakabin 

Bütçe dostu modeller arasında yer alan mika duşakabin modelleri üretim aşamasında gördüğü işlem sayesinde daha dayanıklı bir hal alır. Cam duşakabin modellerine göre daha hafif ve esnek bir yapıya sahiptir. Oldukça dayanıklı bir malzeme olan mika, darbelere ve ısıya karşı dayanıklıdır. Ayrıca yapı ve özellikleri sayesinde her model ve alana uygulanabilir.

Oval Duşakabin

Alan tasarrufu denildiğinde ilk akla gelen oval duşakabinlerdir. En sık tercih edilen modeller arasında yer alan oval duşakabin modelleri az yer kaplamalarının yanı sıra oldukça şık bir görünüme sahiptir. Banyonun bir köşesini oval duşakabin modelleri ile daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz. İki duvar arası duşakabin modellerine göre daha az yer kaplayan oval duşakabinler banyonuzu daha etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

Kompakt Duşakabin

Kompakt sisteme sahip olan duşakabin modelleri birçok amaca hizmet eden, sadece yıkanmak amaçlı değil banyo keyfini üst seviyelere çıkaran modellerdir. Çeşitli teknolojik donanımlara sahip olan kompakt duşakbinler; şok duş, duş küveti ve jakuzi sistemlerinin sahip olduğu özellikleri bünyelerinde barındırır. Aynı zamanda ses sistemleri sayesinde banyo deneyimini daha keyifli hale getirir.

Compact duşakabin, prestij ve konforu ifade etmektedir. Öyle ki, içerisinde bir banyonun tamamında arayabileceğiniz neredeyse her şeyi barındırır. Ayna, oturma alanı, tepe ve el duşu, masaj etkili şok duşu gibi süit standartlarında bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

Küçük Banyolar İçin Akılcı Çözümler

Yaşam alanlarının en rahat ve en temiz hissedilen mekanları olan banyolar, boyutu ne olursa olsun akılcı işlevsel çözümler ile çok daha rahat mekanlara dönüşebilir. Bu anlamdaki en akılcı çözüm banyolarda küçük dekor eşyaları kullanmak olmakla birlikte hijyen alanını işlevsel olarak kullanılmasıdır. Küçük banyoların kurtarıcısı olan duşakabinler bu alanlar için oldukça uygun seçimlerdir. Küçük banyolarda kullanılan duşakabin modelleri alanın bütünlüğünü bozmadan ferah ve keyifli bir duş keyfi sunar.

Duşakabin Özellikleri Nelerdir?

Duşakabinler çeşitli özellikleri ile banyo deneyimini kolaylaştıran ürünlerdir ve bu çeşitli özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Fiyat ve kalite performansı anlamında karşılaştırıldığında maliyetleri çeşitli bütçeler için uygundur.
 • İstenilen ölçü ve hacim imkânı sunarak, çeşitli ölçülerde de üretilebilir banyo malzemeleridir.
 • Direkt olarak fayans ve seramik zeminler üzerine uygulanabilir çeşitleri vardır.
 • Küvete ve duş teknesi olmadan kullanım imkânı sunar.
 • Uzun ömürlü kullanım imkânı, banyolarda uzun süren şıklığı getirir
 • Kullanıcı talebine göre cam çeşitleri ve sistemleri tasarlanabilir.

Ayrıca duşakabinler banyo sırasında mahremiyet alanını koruyan ve kullanıcılarına daha rahat bir duş deneyimi sunan sistemlerdir. Birçok cam ve mika çeşidine sahip olan duşakabin camlarının desenleri ve yapıları da oldukça çeşitlidir. Saydam cama sahip bir duşakabini çoktan tercih edip sipariş ettiyseniz, kaplama yöntemini deneyebilirsiniz. Duşakabin kaplama, folyo malzemesinden üretilen tek tarafı yapışkanlı bir kaplama yöntemidir. Bu yöntem farklı renk ve desen seçeneğini sizlere sunar.

Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır? Ne kadar Sürer?

Duşakabin modelleri birbirinden farklı çeşit ve ölçülere sahip olan banyo malzemeleridir. Bu nedenle montaj aşamaları değişkenlik gösterebilir. Özellikle tekneli duşakabin ve teknesiz duşakabin montaj aşamaları birbirinden oldukça farklıdır. Tekneye sahip olan duşakabinlerin montaj aşaması tekneyi sabitleme işlemiyle başlar. Ardından teknenin sağlamlığından ve su sızdırmazlığından emin olduktan sonra duşakabin panel kapı montajı işlemi ile devam eder. Panel ve kapılar düzgün bir şekilde konumlandırıldıktan sonra kapılar sabitlenir.

Bu iki aşama sorunsuz bir şekilde tamamlandığında duşakabinin su gideri montajı yapılır. En zahmetsiz işlemlerden biri olan su gideri montajında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta su giderinde bir sorun olup olmamasıdır. Herhangi bir tesisat arızası veya gider borusundaki çatlak/kırık montaj sürecini olumsuz yönde etkiler.

Teknesiz duşakabin modellerinin montajı tekneli duşakabinlerin montajından daha zahmetsiz bir işlemdir. Ancak duşakabin montajının profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Direkt olarak zemin ile buluşan duşakabin modellerinin ihtiyacı olan düz bir zemindir. Bunun dışında bir yükselti üzerine de teknesiz duşakabin uygulaması yapmak oldukça kolaydır. Karar verdiğiniz zemin veya yükselti üzerine tekneli duşkabin montajında olduğu gibi önce panaller sonra kapıların montajı gerçekleştirilir.

Duşakabin Montajında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Duşakabin montajı ve duşakabin tamiri işlemleri profesyonellik gerektiren hizmetlerdir. Tüm detaylara hâkim olunması ve titizlikle tamamlanması gereken bir süreç olmakla birlikte duşakabin montaj sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Duşakabin montajı işleminde kullanılacak olan silikonun su geçirmez özelliğe sahip olması.
 • Duşakabini sabitlemeden önce terazi ile denge noktalarının ölçülmesi.
 • Alt küvet ayaklarının sabitlenmesi.
 • Eğer raylı sisteme sahipse duşakabin tekerliği ve sistemin düzgün çalışması.
 • Köşe duşakabinin iki duvar arasına tam oturması.
 • Duşakabinin köşelerinin hatasız bir şekilde silikonlanması.
 • Camların konumundan ve açma-kapama esnasında herhangi bir sorun olmadığından emin olunması

Duşakabin Avantajları Nelerdir?

Banyolar ister büyük ister küçük olsun duşakabinlerin sağladığı avantajlar göz ardı edilemez. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Duşakabin sistemleri banyo esnasında su sıçramalarını engelleyerek banyonun kuru kalmasını sağlarken ekstra bir temizlik süreci ihtimalini de ortadan kaldırır.
 • Duşakabinlerin sahip olduğu kapatma özelliği banyoda bulunan dekorasyon ve elektronik eşyalarında zarar görmesini engeller. Özellikle çamaşır makinası gibi elektronik eşyaların kullanım ömrünü uzatır.
 • Duşakabin, soğuk kış aylarında yapılan duş sırasında sıcak su buharının oluşturduğu ısının dışarı çıkmasını engelleyerek sizlere üşümeden sıcak bir banyo keyfi sunar.
 • Banyo temizliği yaparken zahmetsiz bir temizlik işlemi duşakabinin hijyenik kalması için yeterlidir.
 • Her banyo ölçüsü ve şekline göre modelleri olan duşakabinler, istenilen boyut ve şekillerde de üretilebilir.
 • Montaj ve kurulum işlemi kolay olan duşakabinlerin montaj ve kurulum süresi de oldukça azdır.
 • Farklı cam, mika ve benzeri malzemelerden üretilebilen duşakabin camı, çeşitli desen ve renk imkânı sunar. Bu desen ve renkler düz cama göre mahremiyeti ön planda tutarak banyo içerisinde daha rahat olmanızı ve hareket etmenize olanak tanır.
 • Duşakabinler fonksiyonel özellikleri sayesinde sıkça tercih edilse de görsel açıdan modern tasarımları ile banyolarda ön plana çıkar.
 • Duşakabinler, banyolarda az yer kaplar ve banyoların daha işlevsel kullanılmasına olanak tanır. Bu özellik küçük banyolar için oldukça avantajlıdır.

Duşakabin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler  

Her banyonun tamamlayıcı parçası olabilecek duşakabin sistemlerini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken etmenler vardır. Tasarımsal ve estetik kaygıların yanı sıra banyonuz için en uygun duşakabin modellerinin kalitesi dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Çünkü kalitesiz malzemelerle elde edeceğiniz şıklık uzun sürmeyebilir. Kalitenin yanı sıra dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Banyonuzun sahip olduğu ölçü size hangi duşakabin modelini seçmeniz gerektiği hakkında ipucu verir. Bu nedenle duşakabin seçmeden önce banyonuzun net bir ölçüsünü almak seçme işinizi oldukça kolaylaştırır.
 • Aldığınız ölçü doğrultusunda belirlediğiniz alanda duşakabin için kullanacağınız duvar sayısı da duşakabin modelleri ve kapı açılma şeklini de belirleyecek başka bir etkendir. Örneğin duvardan duvara duşakabin, alana derinlik katarken modern bir tasarıma da ev sahipliği yapar. 
 • Banyonuzun sahip olduğu tarza uygun bir duşakabin seçmek, bir bütünlük yaratır. Özellikle günümüzde sıklıkla tercih edilen siyah duşakabin modelleri banyolara farklı bir zarafet katar.
 • Duşakabin montajı her ne kadar kolay gibi gözükse de profesyonellik gerektiren bir süreçtir. Birçok etmenin göz önünde bulundurulması gereken montaj sürecinde en önemli nokta nem oranıdır. Dengeli olan nem oranı duşakabin ömrünü de olumlu yönde etkiler.
 • Ürünü seçtikten sonra garanti şartları ve süresini de öğrenmeniz, oluşacak herhangi bir teknik aksaklıkta ekstra bir masrafa girmeden bu sorunun kolayca üstesinden gelmenize yardımcı olur.

Duşakabin Ölçüsü Nasıl Alınır ve Nelere Dikkat Edilmeli?

Duşakabin seçimini oldukça fazla etkileyen banyo ölçüleri dikkat edilmesi gereken başlıca konular arasında yer alır. Sadece seçimi değil montaj sürecinde de etkileyen ölçülerin doğru ve dikkatli bir şekilde alınması oluşacak sorunların önüne geçer. Duşakabin ölçüleri alınırken dikkat edilmesi gereken bir başka etmen ise banyoda bulunan kiriş, kolon, vasistas açılımlı pencereler ve radyatör petekleridir.

Duşakabin banyo ölçüleri alırken dikkat edilmesi gereken bir başka noktası ise su tesisatı ile ilgli malzemelerin konumu ve sağlamlığıdır. Banyoda bulunan eşyaların yanı sıra su boruları, menfezler, gider ve süzgeç iyi bir şekilde kontrol edilmelidir. Ölçü alırken bu noktalara dikkat etmeniz hem duşakabin sağlamlığı hem de uzun süreli kullanım açısından önem taşır.

Banyo ölçülerini almaya ilk olarak köşe alanlarından başlayın. Ardından duşakabin hangi alanları kaplayacağı ve hangi sınırda biteceğine karar verdikten sonra o alanların da ölçüsünü alın. Örnek vermek gerekirse sıklıkla tercih edilen iki duvar arası duşakabin için ölçüyü 3 noktadan almaya özen gösterin. Bu işlem ölçü almanızı kolaylaştırırken en doğru sonucu sizlere verir. Ayrıca ayarlanan dikme yapısı ve sayısına sahip olan duşakabinlerin de arada kalması muhtemel boşluklar bu sayede kolayca telafi edilebilir.

Duşakabin Fiyatları Ne Kadardır?

Duşakabin günlük hayatı kolaylaştıran, modern görüntüleri ile çağa ayak uyduran sistemler olmakla birlikte oldukça bütçe dostu işlevsel banyo dekor ürünleridir. Duşakabin fiyatları seçilen ürün ve markaya göre değişiklik gösterir. Bu durumun başlıca nedeni her marka farklı yapı malzemeleri ile üretim gerçekleştirebilmektedir. Duşakabin fiyatlarını etkileyen başka bir faktör ise kullanılan malzemesinin kalitesidir. Kaliteli duşakabin modelleri daha uzun ömürlü kullanım imkânı sunar.

Duşakabin fiyatlarını etkileyen bir başka etmen ise setler ve parçalar halinde alınan malzemelerdir. Duşakabin setleri daha uygun fiyatlı olabilir. Ancak burada seçilen duşakabinin donanım ve mekanizmaları da fiyatları artırabilir. Parça parça şeklinde alınan duşakabinler de ise cam sayısı ve kullanılacak olan mekanizmalarda fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alır.

Fiyatları etkileyen bir başka konu ise duşakabin sisteminin tekneye sahip olup olmamasıdır. Tekneli duşakabinler teknesiz duşakabinlere göre biraz daha maliyetli sistemler olabilir. Çünkü teknesiz modeller direkt olarak zemin ile buluşurken tekne kendi başına bir malzeme olduğu için artı bir ücretlendirme olması oldukça olası bir durumdur.

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin temizliği işlemine başlamadan önce üretim malzemeleri ile ilgili bilgi sahibi olmak hem temizlik sürecini olumlu yönde etkiler hem de duşakabinin zarar görmesini engeller. Verimli bir duşakabin temizlik süreci geçirmek istiyorsanız, banyolar için özel üretilen sıvıları tercih edebilirsiniz. Bu sıvıları bir bez, sünger veya fırça yardımı ile cam ve özellikle bağlantı noktalarına uygulayın. Eğer ince bir temizlik yapmak istiyorsanız da sünger ve fırçanın erişemeyeceği bağlantı noktaları, köşeler ve plastikler için ince bir fırça ya da diş fırçası işinizi kolaylaştırır.

Kimyasal kullanmak istemeyenler de saf (Beyaz) sirke ve karbonat karışımını uygulayabilirler. Bu karışım özellikle camda oluşan su lekeleri ve kireçlerin giderilmesine yardımcı olur. Sirke karbonat karışımını önce cam yüzeye yayarak 15-20 boyunca bekletiniz. Ardından su ve süngerle beraber hiç kalıntı kalmayacak şekilde durulayınız. Durulama aşaması bittikten sonra duşakabin camlarını kuru bir bezle kurulamanız su lekelerinin önü geçer.

Duşakabin temizliğindeki en önemli nokta, sık sık temizlenmeyen banyolarda kirler ve kireçler temizlenmesi daha zor bir hal alabilir. Her duş sonrası yapacağınız çek pas ve duşakabin kapılarını açık bırakmak kirlenme süresini uzatır.

Karadeniz Cam Balkon ile Kaliteli Hizmet Alın

Gelişen teknolojiye ayak uyduran banyo sistemleri, duş alma aktivitesini daha keyifli hale getirmekle birlikte işlevsel özellikleri ile çeşitli alanları daha kullanışlı hale getirir. Karadeniz Cam Balkon, konforlu ve uzun ömürlü duşakabin modellerine ev sahipliği yapar. Kaliteli malzeme ve profesyonel işi misyonu olarak benimseyen Karadeniz Cam Balkon ve uzman ekibi birbirinden farklı ve işlevsel duşakabin modellerini sizlere sunar. Siz de bu duşakabin modellerinden ihtiyacınız olana hemen sahip olmak için Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.