Duşakabin Tamiri

Duşakabin arızalarından dolayı banyo keyfinizin yarıda kalması yaşam konforunuzu olumsuz etkiler. Duşakabin tamiri hizmeti ile bu sorunların üstesinden kısa sürede gelebilirsiniz. Ankara duşakabin tamir servisi ihtiyaçlarınız için hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçin.

dusakabin

Kaliteli Malzeme


Duşakabin tamiri sırasında kaliteli malzeme ve yedek parça kullanılır.

Tecrübeli Personel


13 yıldır hizmet veren ve sayısız projeye imza atan deneyimli bir ekip tarafından tamir işlemleri yapılır.

Uygun Fiyatlı Hizmet


Karadeniz Cam Balkon duşakabin tamir işlemlerinizi için uygun fiyat seçenekleri sunar.

Duşakabin Tamiri Hizmeti Nedir?

Zamanla duşakabinler de yıpranma, eskime ve su sızdırma gibi birçok sorun yaşanabilir. Duşakabin tamiri hizmeti çeşitli nedenlerden ötürü eskisi gibi kullanıcısına randıman vermeyen duşakabinin usta kişilerce tamir edilmesidir. Tamir hizmetini gerektiren birçok neden olsa da burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, iyi malzeme kullanımı ve usta kişilerden yardım almaktır.

Duşakabin Tamiri Hangi İşlemleri Kapsar?

Duşakabin tamiri işleminin kapsamı sorunun türüne göre değişiklik gösterir. Problem hakkında bilgi verebilmek için hangi bölgenin zarar gördüğünün uzman personel tarafından tespit edilmesi gerekir. Bu sorunlar genellikle; su kaçırma sorunu ve rulman (teker) kırılması ve küvetlerdeki delinme-çatlama durumlarıdır.

Su kaçırma sorununu tespit edebilmek için duşakabin etrafındaki izolasyonu kontrol etmek gerekir. Ayrıca tekne veya küvet kenarlarındaki izolasyonun da kontrol edilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra giderler tıkanmış olabilir. Hatta duşakabinin gider takımı delinmiş veya yerinden çıkmış olabilir.

Rulman arızası genellikle, banyo temizliği sırasında kullanılan temizlik ürünleri yüzünden meydana gelir. Zamanla bozulmaya başlayan rulmanlar bir süre sonra oksitlenmeye bağlı olarak kırılır. Rulman tamiri için takım halinde uyumlu olan rulmanlarla değişim yapılmalıdır.

Duşakabinlerde hasar oluşturacak bir diğer konu ise küvetlerdeki delik ve çatlaklardır. Su eğer bu açık yerlere sızmaya başlarsa, ünitenin arkasına dolabilir. Sonrasında ise ünite arkasında su havuzları oluşabilir, yalıtımı emebilir, saplamaları zayıflatabilir, hatta duvar ve zemin boşluklarında küfe neden olabilir. 

Duşakabin tamiri yapılırken zarar görmüş olan alanın sabitlenmesi işlemi, çevredeki malzemenin mukavemetine sertleşen iki parçalı bir epoksi bileşiğinin uygulanmasını içerir. Genel amaçlı kitler ve renklendiriciler yamanın rengini, duşakabinin rengine uydurmaya yaklaşabilir fakat bu işlem her zaman olumlu sonuç vermeyebilir. İşinde uzman bazı üreticiler duş kabini ve küvet renklerine tam olarak uyacak şekilde formüle edilmiş epoksi kitleri sunmaktadır. Ancak bu kitlere gerekli işlemleri bilinçsiz bir şekilde uygulamak mevcut olandan daha büyük hasarlara neden olabilir. 

Gerek küvet gerekse kompakt duşakabinlerde küçük onarımlar hem fiberglas hem de akrilik malzemeler için aynıdır. Bu işlemde temel kural, delik ½ inçten küçükse tamiri kendiniz yapabiliyor olmanızdır. Daha büyük bir delik tamiratınız varsa ünitenin değiştirilmesi gerekebilir. Ancak kompakt duşakabinin nasıl tamir edildiği hakkında bir bilginiz yoksa duşakabin tamir servis hizmetinden faydalanmalısınız. Aksi takdirde hasarın size geri dönüşü daha fazla maliyetli olabilir. 

En Sık Karşılaşılan Duşakabin Arızaları Nelerdir?

Sıklıkla kullanılan duşakabinlerde kireçlerden kaynaklanan kapı sorunları görülür. Kapıların sürgü kısımlarındaki tekerlerin yerinden çıkması teker tamiratı ya da değişimi gerektirebilir.  Bunun haricinde silikonun çürümesinden kaynaklanan su sızdırma problemleri de görülebilir. Silikonun yenilenmesiyle bu sorun kısa sürede ortadan kaldırılır. Rulman (teker) problemi de sıkça hizmet verdiğimiz tamirat hizmetleri arasındadır. Rulmanlarda deterjan ve temizlik malzemelerinden kaynaklanan eskimeler görülür. Kullanım hatalarından kaynaklanan rulman sorunları da yaşanabilmektedir. Bu durumda rulman değişimi gerekebilir. Bir başka duşakabin sorunu da çeşitli nedenlerden kaynaklanan cam kırılmalarıdır. Kullanılan cam duşakabin modeline göre camın ebatları ve rengi sipariş edilerek kısa sürede yerine yenisi takılır. 

Duşakabin tamiratı ihtiyacınızı en aza indirmenin ilk yolu kurulumun çok iyi şekilde yapılmasıdır. Montajı iyi yapılan duşakabinler daha uzun ömürlü performans gösterir. Aynı zamanda kullanılan montaj malzemeleri de kaliteli olmalıdır. Silikonlar, yapıştırma malzemeleri ve rulmanlar kaliteli olursa konforlu bir kullanım olanağı elde edilir. Ayrıca duşakabin montajının iyi yapılması su sızdırma ve yerinden kayma gibi sorunları da ortadan kaldırır.

Duşakabin Tamiri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duşakabin tamiri yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlardan bazılarını sıralamak gerekirse:

  • Tamiratı yapılacak olan ilgili parçalar temizlenerek geri değiştirilmelidir.
  • Tamirat sürecinde kullanılacak parçaların kaliteli olması gerekir.
  • Tamiratı yapılacak bölgeye yeni parçalar ölçüye uygun olarak monte edilmelidir.
  • Tamiratı yapacak kurumlar arasında ücret karşılaştırması yapılmalıdır.

Duşakabin Tamiri Fiyatı Ne Kadardır?

Duşakabin tamiri fiyat skalası arızanın türüne ve duşakabinin modellerine göre değişiklik gösterir. Tamirat sürecinde kullanılacak malzeme ve hizmeti aldığınız firmanın ücret politikası değişkenlik gösteren durumlardan bazılarıdır. 

Duşakabin tamir servis hizmeti alırken tecrübeli bir ekip ile çalışmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde hem eviniz hem de cebiniz zarar görebilir. Siz de kaliteli ve güvenilir bir duşakabin tamir hizmeti almak için hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Duble sineklik, sineklerden korunmak için kullanışlı ve estetik şekilde tasarlanmış bir sineklik türüdür. Yatay katlanabilme özelliğine sahip olan duble sinekliklerin kullanımı oldukça rahattır. Bu sinekliklerin öne çıkan bir diğer özelliği ise toz tutmayan yapıları sayesinde kolay temizlenebilir olmasıdır.

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.