Cam Korkuluk

Cam korkuluk sistemleri modern yapısı ile dikkat çeken ve son zamanlarda balkon ve merdivenlerde sıklıkla görülen uygulamalardır. Manzara ve görüş alanınızı kısıtlamayan bu sistemler, temperli ve lamine malzemeden yapıldığı için oldukça güvenlidir. Ayrıca cam korkulukların üretiminde kullanılan polivinli rital, malzemeye kırılmaz ve dağılmaz özellik kazandırır. Siz de yaşam alanlarınıza estetik bir görüntü kazandırırken aynı zamanda güvenliğinizi de sağlamak istiyorsanız cam korkuluk uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

korkuluk sistemi

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen cam korkuluk modelleri uzun süreli performans gösterir.

Güvenli Yaşam Alanları


Cam korkuluk modelleri yaşam alanlarınızı daha güvenli hale getirir.

Şık ve Modern Görünüm


Korkuluk tasarımları uygunlandığı alana modern bir gönünüm kazandırır.

Cam Korkuluk Nedir?

Cam korkuluk, eski tip korkuluklara nazaran daha şık görünen ve görüntü alanını kısıtlamayan bir korkuluk sistemidir. Aynı zamanda cam küpeşte olarak da adlandırılan bu ürünler öne çıkan bu yapıları sayesinde özellikle manzaralı yerlerde yaygın bir şekilde kullanılır.

Cam korkuluklar, istenilen ebatta kesilen temperli camlardan üretilir. Yüksek sıcaklıkta ısıtılıp fırınlanan bu camlar, yumuşamaz bir yapıya sahip olur. Daha sonra ani soğutma işlemi ile üretimi tamamlanır. Fırından çıkan cam normal camlara göre daha katı bir halde olduğu için tekrar işlem görmez. Ayrıca bu yapılar kırıldığı zaman küçük parçacıklar halinde dağıldığı için cam kırılmasından kaynaklanan tehlikeli durumların da önüne geçilir.

Cam Korkuluk Modelleri Nelerdir?

Korkuluk modelleri genellikle yapıldığı yere göre isim alır. Cam küpeşte modelleri, balkon korkuluğu, merdiven korkuluğu, havuz korkuluğu gibi yapıldığı yerin adına göre isimlendirilir. Ayrıca binalarda, bina girişlerinde, teras, balkon, havuz kenarlarında ya da merdiven sahanlıklarında güvenlik amaçlı uygulanan paslanmaz korkuluklara küpeşte adı verilir.

Cam Küpeşte Nerelerde Kullanılır?

Cam korkuluklar paslanmayan özellikte olan alüminyum aparatlar kullanılarak monte edilir. Bu sayede güzel bir görüntü ve şekil bütünlüğü oluşturulur. Uygulama yapılacak alana özel olarak ölçü alınıp üretim yapılan cam korkuluklar diğer korkuluk çeşitleri kadar güvenlidir. Cam korkulukların kullanıldığı yerler; teraslar, balkonlar, havuz kenarları, merdiven yanlarıdır.

Cam korkuluklar, mekâna modern bir görünüm kazandırır. Bu nedenle son zamanlarda özellikle şehir yapılarında cam korkuluklar daha sık görülmektedir. Merdivenlerde kullanılan cam korkuluklar ise genellikle paslanmaz alüminyum küpeşte ile birlikte tercih edilir. 

Cam Küpeşte Montajı Nasıl Yapılır?

Cam küpeşte montajı işlemi için ilk olarak uygulama yapılacak yerin ölçüleri alınır. Daha sonra alınan ölçülere göre kullanılacak malzemeler belirlenir. Sonrasında ise montaj işinde usta kişiler gelerek montajı gerçekleştirir ve kullanıcıya sistemi sorunsuz şekilde teslim eder. Cam küpeşte montajında yapılacak işin usta eller tarafında profesyonelce yapılması gerektiği asla unutulmamalıdır. Aynı şekilde cam korkuluk tamir işlemlerinizi de tecrübeli ekiplere vermeyi ihmal etmeyin.

Cam Korkuluk Avantajları Nelerdir?

Cam korkuluk avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Cam Korkuluklar diğer materyallerden daha hijyeniktir ve standart temizlik malzemeleriyle rahatça temizlenir.
  • Doğal maddeden üretilen bu sistemler son derece sağlıklıdır.
  • Dezenfektan kimyasallar, havuz bakım maddeleri vb. benzeri kimyasallara karşı dayanıklıdır.
  • Güneş ışınları ve doğal olaylara karşı daha dayanıklıdır.
  • Cam bakteri ve küf üremesini engeller. 
  • Su ve su buharına karşı dayanıklı olmasının yanı sıra yıkanabilir özelliğe sahiptir.
  • Isı değişimlerine karşı daha dayanıklıdır.
  • Yanmaz yapısı ile ekstra güvenlik sağlar
  • Rengi zaman içinde kaybolmaz.
  • Yıllarca görüntüsü ve yapısı değişmeden kullanılabilir.

Cam Küpeşte/Korkuluk Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam küpeşte yaptırırken dikkat edilmesi gereken başlıca husus uygulamayı kurmak istediğiniz alanın uygun olmasıdır. Bunun için profesyonel ekipler ile iletişime geçip işlem yapılacak yerin korkuluk yapımına uygun olup olmadığı birlikte değerlendirilmelidir. Bunun yanı sıra cam küpeşte yapımı sırasında seçtiğiniz malzemelere de dikkat etmelisiniz. Malzeme kalitesi korkuluğunuzun ömrünü artıracak en önemli etkendir.

Cam Korkuluk Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Cam korkuluk fiyatları, proje yapılacak alanın özelliklerine, müşteri tercihine ve kullanılacak malzemelerin türüne göre değişiklik gösterir. Özel üretim ve montaj malzemeleri gerektiren projeler standart olanlara göre hem daha fazla zaman alır hem de daha yüksek maliyet gerektirir.

Cam Korkuluk Temizliği Nasıl Yapılır?

Cam korkuluk temizliği oldukça kolay bir işlemdir. Temizlik işlemi için nemli bir bez veya direk yıkam yönteminden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca daha temiz bir görüntü için korkulukların hem iç hem dış taraftan temizlenmesi ve silinmesi gerektiğini unutmayın. 

Ankara Cam Korkuluk Sistemleri için Karadeniz Cam Balkon ile İrtibata Geçin 

Karadeniz Cam Balkon, Ankara cam korkuluk hizmeti kapsamında profesyonel ekibiyle ön plana çıkan bir firmadır. Aldığı her projeyi özenle gerçekleştiren firma, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutar. Bu kapsamda ekip uygulama yapılmak istenen alana en kısa sürede gelip ölçüleri alarak üretim safhasını başlatır. Daha sorunsuz bir montaj ile cam korkuluk sistemini teslim eder.

Siz de Ankara cam korkuluk hizmeti ihtiyaçlarınızı alanında uzman bir ekip ile çalışarak gerçekleştirmek istiyorsanız hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.