Cam Duşakabin

Cam duşakabin, kullanım kolaylığı ve yarattığı alan avantajı yanı sıra banyonuzun dekorasyonuna modern bir hava katar. Son derece mükemmel tasarımların olduğu ve banyo keyfinizi en üst seviye çıkaracak modeller arasında beğendiniz ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Seçenekler arasında zorlanıyor ve karar veremiyorsanız hemen Karadeniz Cam Balkon iel iletişime geçebilirsiniz.

dusakabin

Uzun Ömürlü Kullanım Olanağı


Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen cam duşakabin modelleri uzun süreli performans gösterir.

Şık ve Modern Tasarımlar


Farklı modellerde tasarlanan cam duşakabin çeşitleri banyonuza şık ve modern bir hava katar.

Kolay Temizlenir Yapı


Cam duşakabin modelleri iz bırakmayan, kireç tutmayan ve kolay temizlenebilir yapısı ile öne çıkar.

Cam Duşakabin Nedir?

Cam duşakabin, diğer camlara nazaran 4 kat daha sağlam olan bir cam türü olan temperli cam kullanılarak üretilen bir duşakabin çeşididir. Etrafı camlarla kaplı olan bu sistemin en önemli özelliği yapımında kullanılan camlardır. Bu camlar imal edildikleri sırada 600-650 derecede aniden ısıtılıp soğutularak oldukça dayanıklı hale getirilir. 

Değişik model ve tarzlarıyla banyonuza canlılık katan ve evinizin modern bir parçası olan cam duşakabin modelleri, banyonuzun, ıslanmasını engeller ve kolay temizlik yapabilmenizi sağlar. Ayrıca cam duşakabin, banyonuzda bulunan elektronik eşyalarınızın su ile temasını önler. Böylece rahatlıkla çamaşır makinenizi ve diğer elektronik eşyalarınızı banyonuzda kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra banyo dolaplarınızın dökülmesini ve kabarmasını önleyerek, uzun ömürlü bir şekilde banyo dolaplarınızı kullanmanızı sağlar.

Cam Duşakabin Çeşitleri Nelerdir?

Banyonuzun boyutuna ve sizin isteğinize göre tasarlanıp yerleştirilen duşakabin çeşitleri şunlardır:

 • Buzlu cam duşakabin
 • Füme cam duşakabin
 • Siyah cam duşakabin
 • Kumlu cam duşakabin
 • Tek cam duşakabin
 • Tekneli duşakabin
 • Teknesiz duşakabin 

Cam Duşakabin Özellikleri Nelerdir?

Cam duşakabin çeşitlerinin özellikleri malzeme türüne veya ürünün sahip olduğu diğer unsurlara göre değişiklik gösterir. İhtiyaçlarınız çerçevesinde karar vereceğiniz cam duşakabin ile siz de banyo yapmanın keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Malzeme Türüne Göre Değişen Duşakabin Özellikleri

Cam duşakabin sistemleri uzun ömürlü olması ve kullanım kolaylığı sağlaması adına farklı malzemelerden üretime sunulur. Duşakabin modellerinde hassas olan sürgülü ve oynar camlı kısımlarında kullanılan materyallerin kalitesi oldukça önemlidir. Bazı duşakabin cam modelleri zamanla aşınmaya ve kullanılamaz hale gelmeye başlar. Kaliteli duşakabin modeli için yapmanız gereken ilk iş hangi malzemeden üretildiğine bakmanızdır. 

Duşakabindeki nem oranının dağılımı da son zamanlarda insanların tercih ettiği bir detaydır. Nemin korunmasını sağlayan ve içinde sıvı hapsederek duşakabinin dışına su taşmasını engelleyen malzemelerden yapılan modeller sıklıkla tercih edilir. 

Duşakabinlerin boya ve kaplamalarında çeşitli malzemeler kullanılır. Kullanılan malzemelerin kısa süre içinde solma, akma ve çatlama yapmayacak özelliğe sahip olması gerekir. Ayrıca zeminin kaplamasında kullanılacak olan malzemelerin de akma ve kabarmayacak yapıda olması önemlidir. Duşakabin çeşitleri arasında buzlu ve tuzlu cam özellikle çok fazla temizlik gerektirmeyen bir yapıya sahiptir. 

Farklı desenlerde, kullanıcının zevkine göre tasarlanan duşakabin modellerinde polistiren maddesi kullanılır. Böylece bu ürünler daha uzun ömürlü ve esnek bir yapıya sahip olurlar. Ancak polistiren içeren ürünler cam duşakabinlere göre daha uzun kullanımlı ve sağlıklı olmaz. 

Kasa Seçimine Göre Duşakabin Özellikleri

Duşakabinlerin kabin kısımlarının malzeme kalitesi de oldukça önemlidir. Kısa süre içinde parçalanıp paslanmaya yüz tutan kalitesiz ürünler kullanıldığı zaman ürünün ömrü kısa olur ve istenilen beklentiyi karşılamaz. Krom duşakabinler, kireçlenme ve paslanma gibi sorunlara karşı daha dirençlidir. Bunun yanı sıra kullanılan aksesuarlar da paslanma ve kirece karşı dayanıklı olmalıdır. Kir tutmayan, paslanmayan ve kireçlenmeyen alüminyum aparatlar sizi hayal kırıklığına uğratmayacak parçalardır. Ayrıca iz bırakmayan ve kir tutmayan malzemeler kullanıcıları mutlu eden detaylardan biridir. 

Tekneli ve Teknesiz Duşakabin Modelleri Özellikleri

Tekneli duşakabin tasarımları zeminle direkt olarak birleştirilmeyen parçalardır. Bu ürünlerde kabin ya da havuz denilen polyester malzemeden üretilen zemin kullanılır. Tekneli duşakabinlerin bazı avantajları vardır; bunlardan biri suyun, zeminle temas etmeden ve doğrudan gidere akmasıdır. Tekne boyu ortalama 5 – 6 cm arasındadır. 

Duş alırken keyifli anlar yaşamak isteyenler için tekneli duşakabinlerin jakuzili çeşitleri de bulunur. Bu ürünlerin kullanıcıya birçok fayda sağlamasının yanı sıra masaj yapma, radyo, titreşim, basınç ayarı, motor gücü ve su kapasitesini ayarlama gibi özellikleri de kullanıcılar tarafından çok beğenilir. Diğer duşakabinlere nazaran daha büyük olan jakuzili tekneler özellikle büyük banyolarda kullanılır. Tekneli duşakabin modellerinin zemini akrilik ve tırtıklı zemin olarak tasarlanır. Bu tarz ürünlerin kayma riskine karşı güvenli bir alan oluşturarak ıslak zeminde kullanılması oldukça önemlidir. Yaşlı ve çocukların kullanımı açısından son derece önemli ve rahat bir zemin çeşididir.

Cam Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Cam duşakabin montajı kullanılan malzemeye göre ve banyonun tipine göre değişiklik gösterebilir. Özellikle tekneli ve teknesiz cam duşakabin montajı birbirinden tamamen farklıdır. Tekneli duşakabinlerin montajı sırasında öncelikle tekne haznesi zemine sabitlenmelidir. Suyun gidere gittiğinden ve montajının sağlamlığından emin olduktan sonra cam bölmelerin yerleştirileceği alüminyum paneller sabitlenir. 

Bu aşamalardan tamamlandıktan sonra su giderinin montajı yapılır. Su gideri montajı sırasında dikkat edilmesi gereke en önemli unsur gider borusunda bir çatlak veya sızıntı olmamasıdır. Herhangi çatlak, sızıntı ya da tesisat problemi olması montaj sürecini negatif etkiler. 

Teknesiz duşakabin modellerinin montajı teknelilere göre daha hızlı ve kolaydır. Düz bir zemine inşa ediliyor olması gereken başlıca unsurdur. Zeminin düzlüğünden emin olacak profesyonellerle çalışmalısınız. 

Cam duşakabin montajı ve duşakabin tamiri işlemleri profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Özellikle camın montaj edilirken ekstra dikkat ve bilgi gereklidir. Kurulum aşamasında, kurulum ekibinin yeterli düzeyde teknik bilgiye ve dikkate sahip olması gerekir. Karadeniz Cam balkon iş sağlığı ve güvenliği ve iş kalitesi konusunda alanında uzman ekiplerle çalışarak sizlere sorunsuz bir montaj süresi yaşatır.

Cam Duşakabin Avantajları Nelerdir?

Cam duşakabin sistemleri hem banyonuzu hem de evinizi ferah gösteren bir sistemdir. Bu sistemin avantajları şekilde sıralanabilir:

 • Duşakabinin dışına su gitmesini engelleyerek banyonuzun kuru kalmasını sağlar,
 • Dekoratiftir, banyolara farklı bir tarz kazandırır,
 • Camı kolay temizlenir, iz bırakmaz ve kireç tutmaz,
 • Birçok mika, cam, kompakt ve polistren gibi çeşitleri bulunur,
 • Düz ya da buzlu gibi seçenekleri mevcuttur.

Cam Duşakabin Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam duşakabin yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta banyonuzun büyüklüğüdür. Ayrıca duşakabinin yerleştirileceği alanın dekorasyon ile uyumlu olması, kullanılan materyal ve montaj dikkat edilmesi gereken diğer etkenlerdir. Banyonuzun ölçüsüne göre duşakabin seçimi yaparsanız daha sonrasında bir sorun yaşamazsınız. Ürünün boyutlarına karar verdikten sonra hangi materyallerden oluşacağına karar verme aşamasına geçebilirsiniz.

Model seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ürünün kalitesidir.  Ürün su ile temas ettiğinde herhangi bir küflenme, şişme ve kararma gibi sorunun yaşanmaması ürün kalitesi açısından oldukça önemlidir. Cam duşakabin çeşitleri estetik görünümüyle banyonuzda geçirdiğiniz vaktin kalitesini artırır. Hem duş alırken rahat etmek hem de banyonuzun her köşesini kullanıp dekoratif bir dizayna sahip olmak istiyorsanız farklı modeller tercih edebilirsiniz. Özellikle duş alırken konforu da hissetmek istiyorsanız dikdörtgen ve geniş bir duşakabin seçimi yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra daha minimal ve küçük banyolarda aynalı duşakabin tercih edebilirsiniz. Aynalı duşakabin alanınızı geniş gösterir ve böylece küçük banyolarda bile ferah bir alana sahip olabilirsiniz. Bunların yanı sıra kolay temizlenebilen bir duşakabin tercih etmeniz de dikkat edilmesi gereken diğer bir etkendir. Özellikle cam duşakabin modelleri kolayca temizlenebilme özelliğine sahiptir. Ürünü seçtikten sonra montaj edilirken de dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunur. Montaj ekibinden destek almanız oluşabilecek herhangi bir tehlikeli durumun önüne geçmenizi sağlar. Cam duşakabin tercih ederseniz, kırıldığı ya da herhangi bir hasara uğradığı zaman kesmez bir yapıya sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Duşakabin mika cam ve duşakabin plastik cam modelleri kesmeyen bir özelliğe sahiptir. 

Cam Duşakabin Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Cam duşakabin fiyatları banyonuzun büyüklüğüne, kullanılan materyalin türüne, tekneli ya da teknesiz oluşuna göre değişir. Bunların yanı sıra mevcut ürünün yerleştirileceği alanda eski duşakabinin yerinden çıkarılması ve işçilik maliyetinin artması gibi pek çok etken toplam maliyeti etkiler. Cam duşakabin fiyatları diğer plastik materyalden üretilmiş duşakabinlere göre daha maliyetlidir. Fiyatı etkileyen bir diğer unsur da ürünün sade ya da desenli olmasıdır. Desenli modeller sade modellere göre biraz daha yüksek fiyatlıdır.

Tercih edilen teknenin türüne yani üçgen, kare veya dikdörtgen olmasına göre de fiyat seviyeleri farklılaşır. Ayrıca duşakabininizde bulunan cam bölmelerden birinin kırılması ya da hasar görmesi sonucunda duşakabin tek cam fiyatları ile ilgili Karadeniz Cam Balkon’dan bilgi alabilirsiniz.

Duşakabin Camları Nasıl Temizlenir? 

Her duşakabinin türüne göre temizlik süreci farklı işler. Buzlu cam duşakabin temizliği diğer duşakabin çeşitlerinden daha farklıdır. Duşakabini buzlu cam olan modeller normal cam modellerine göre daha çok zaman aralıklarıyla temizlenebilir. Ürünü temizlerken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan biri sert dokunuşlara ihtiyacı olmamasıdır. Buzlu cam esnek bir yapıya sahip olduğu için kolaylıkla temizlenebilir.

Kimyasal temizlik ürünü tercih etmek istemezseniz, beyaz sirke ve karbonat ile duşakabin cam temizliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra duşakabin cam temizleyicisi ürünlerini kullanabilir yorulmadan temizliğinizi yapabilirsiniz.

Normal cam duşakabin temizliği işleminde de aynı malzemeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca duşakabinin bağlantı noktalarını süngerle ya da diş fırçasıyla temizleyip daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Uzun süre temizlenmeyen duşakabinlerin bağlantı noktalarında paslanma ve kireçlenme olabilir bu yüzden duşakabininizin ömrü uzun vadeli olmayabilir.

Karadeniz Cam Balkon ile Kaliteli Hizmet Alın

İster temizliği en kolay modelleri veya ister tasarım açısından göz dolduran ihtişamlı modelleri tercih edin. Aradığınız cam duşakabin modeline Karadeniz Cam Balkon aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ekip arkadaşlarıyla birlikte hizmet veren Karadeniz Cam Balkon ile yepyeni bir banyoya sahip olmak için siz de hemen iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Duble sineklik, sineklerden korunmak için kullanışlı ve estetik şekilde tasarlanmış bir sineklik türüdür. Yatay katlanabilme özelliğine sahip olan duble sinekliklerin kullanımı oldukça rahattır. Bu sinekliklerin öne çıkan bir diğer özelliği ise toz tutmayan yapıları sayesinde kolay temizlenebilir olmasıdır.

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.