Cam Balkon

Günümüz şehir hayatında insanlar evlerinde daha huzurlu ortamlar oluşturmak ister. Geçmişte bu huzurlu alanları insanlar farklı metotlar ile oluşturmaya çalışırdı. Fakat bu sistemler hem binanın mimarisini bozar hem de özgürlük alanını kısıtlardı. Cam balkon sistemleri alüminyum raylar içerisinde özel ve şeffaf camlar ile tasarlanır ve evinize en güzel şekilde uyum sağlar. Siz de istediğiniz zaman açıp kapatabileceğiniz cam balkon modelleri için hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz.

katlamalı cam balkon

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli malzemelerden ürtetilen cam balkon sistemleri uzun süreli performans gösterir.

Dış Etkenlere Karşı Koruma


Olumsuz hava koşullarında oluşabilecek durumlara karşı etkin koruma sağlar.

Ekstra Yaşam Alanı


Cam balkon sistemleri balkonlarınızı fonksiyonel yaşam alanlarına çevirir.

Cam Balkon Modelleri Nelerdir?

Cam balkon sistemleri; sürgülü, ısıcamlı, katlanır gibi çeşitli modellere sahiptir. Bu modeller müşterinin ihtiyacı, binanın mimarisi ve balkonun tasarlanma amacına göre değişiklik gösterir. Örneğin sürgülü sistemde yer tasarrufu ön planda iken ısıcamlı sistemde yer tasarrufundan çok ısı yalıtımını korumak amaçlanır. Bunun gibi sistemlerin birbirinden farklı özellikleri bulunur ve inşaat sektörünün daha fazla gelişmesi ile cam ile kaplama modellerinde de değişikler ortaya çıkar.

Katlanır Cam Balkon Modelleri

Cam balkon modelleri arasında en eskisi olmasına rağmen günümüzde kullanımı yaygın olan katlanır cam balkon sistemleri, hava koşulları ve dış etmenlerin oluşturduğu olumsuzluklara karşı ortamı korur. Tek bir yerde toplanabilme özelliği ile yer tasarrufu sağlar. Kullanımı kolay ve pratik olan modelin temizlenmesi diğer modellere kıyasla daha kolaydır. Yaşam alanında konforlu bir ortam oluşturmayı sağlayan bu model genellikle evlerde kullanılır.

Isıcamlı Cam Balkon Modelleri

Cam balkon perdesi olarak da adlandırılabilen ısı camlı cam balkon sistemleri bulunduğu bölgenin ısı yalıtımını yapar. Bu sistemde kullanılan camların belirli özellikleri olması gerekir. Normal cam ile yalıtım yapılmaya çalışılırsa istenilen sonuç elde edilemez. İki veya daha fazla camın arasına asal gaz adı verilen çeşitli gazlar doldurulur. Ardından dış yalıtım ve nem alıcı macun kullanılarak araları gaz ile doldurulmuş camlar tek parça haline getirilir. Cam balkon fitili dahi bu yalıtım sistemine uygun olarak üretilir ve yalıtımın sağlanmasına yardımcı olur. 

Sürgülü Cam Balkon Modelleri

Cam balkon sistemleri arasında günümüzde en çok tercih edilen sistemlerden biri de sürgülü cam balkon modelidir. Bölmelerin birkaç yerde toplandığı bu sistemde 5 ayrı sürgü sistemi mevcuttur. Ray sistemleri ve bölmeler katlanarak kullanıcılarına yer tasarrufu sağlar. Ayrıca yıpranmalara karşı da dayanaklı olduğu için güvenlik açısında da tavsiye edilir. Kötü hava koşullarını engellemesi, dayanıklı yapısı, farklı bir sürgü sisteminin bulunması gibi özellikleri sayesinde kafeler başta olmak üzere birçok alanda kullanılır. Buna ek olarak sürgülü cam balkon modelleri eşikli ve eşiksiz olmak üzere ikiye ayrılır.

Eşikli Sürme Cam Balkon

Yaşam alanını dış etkenlerden korumak için adeta bir bariyer görevi gören eşikli sürme cam balkon, metrekare bakımından küçük olan alanlarda kullanım kolaylığı sağlar. 5 camdan 10 cama kadar uygulanabilen bu sistem; restoran, kafe, ofis gibi ortamlarda daha sık kullanılır.

Eşiksiz Sürme Cam Balkon

Yaşam alanına yalıtım imkânı sunan eşiksiz sürme cam balkon sistemleri, eşik kısmı yok denecek kadar az olan sürgülü sistemlerdir. Uzun ömürlü olmasının yanı sıra enerji tasarrufu sağlayan eşiksiz sürme cam balkon, çevresel döküntülerin de önüne geçer.

Askılı Cam Balkon Modelleri

Genel olarak alışveriş merkezlerinde tercih edilse de askılı cam balkon modelleri iç tasarımda sıklıkla uygulanır. Mimari açıdan işlevsellik katmasının yanı sıra estetik olarak da iç ısıtan bir görünüm sunar. Uzun ömürlü yapısı, dış etkenlere karşı koruma sağlaması ve ekstra yaşam alanı oluşturması tercih edilmesindeki en büyük sebeplerdendir.

Giyotin Cam Sistemleri

Yaşam alanını daha güvenli bir hale getirmeye yardımcı olan giyotin cam sistemleri, dikey olarak hareket eden küpeşte sistemlerinden biridir. Bütün cam balkon modellerinde olduğu gibi giyotin cam sistemleri de uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Ayrıca ısı ve ses yalıtımı sağlayan bu sistemler, kaliteli materyallerden üretilir.

Cam Balkon Özellikleri Nelerdir?

Konfor alanınızı kapatmak yerine bu sistem ile sınırları genişletir aynı zamanda diğer sunduğu özellikler ile keyifli bir alan oluşturabilirsiniz. Tercih edilen cam balkon modeline göre sunduğu avantajlar değişse de modellerin ortak özellikleri bulunur.

Yer Tasarrufu

Katlanır, sürgülü gibi modeller ile balkonunuzu hem daha güvenli hale getirir hem de yer tasarrufu sağlayarak konfor alanınızı daha geniş kullanabilirsiniz.

Estetik

PVC ve alüminyum kaplamalar balkonu oda haline getirdiği için bina tasarımında olumsuz etkileri bulunur. Cam ile kaplama yapıldığı zaman bina tasarımı daha şık hale gelir ayrıca dairenizin dıştan görünümü merak uyandırır.

Olumsuz Hava Koşulları

Kış, ilkbahar, sonbahar gibi mevsimlerdeki yağışlar açık balkonların kirlenmesine ve dairenizin ısınmamasını etkiler. Bu sistemler ile olumsuz etki oluşturacak koşulları engelleyebilirsiniz.

Dış Etmenler

Yaprak, haşere, polen, gürültü, kir gibi dış etmenlere açık olan balkonunuz bazı hayvanların yuva yapma yeri dahi olabilir. Bu tür durumlardan etkilenmemenizi sağlayan modeller güvenlik konusunda da ayrıca yardımcı olur.

Isı ve Ses Yalıtımı

Özellikle ısıcam modelini kullandığınız zaman evinizde ısı yalıtımı konusunda önemli bir adım atarsınız. Diğer modellerde bu özellik olsa da ısıcamlı camlar bu durumlar için üretilir. Isı dengesini sağlaması dışında ses yalıtımı özelliği ile dış ve iç seslerde memnun eden performans sunar.

Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balkon cam fiyatları konusunda araştırma yapmadan önce firmaların kullandığı malzemeleri, sektörde tecrübesi gibi konulara dikkat edilmesi gerekir. Çünkü uygun kalitede ürünler kullanılmazsa hem kısa vadede hem de uzun vadede sistemlerden istediğiniz verimliliği alamayabilirsiniz. Cam balkon yaptırırken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar şu şekildedir:

  • Kullanılacak sistemde su tahliye profili veya kanalı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü bu kanallar yoğun yağışlarda balkonunuzu korur.
  • Alüminyum kalınlığı en az 2 mm olmalıdır. Et kalınlığı 2 mm altında olması dayanıklılık konusunda problemler oluşturabilir.
  • Özellikle sürgülü ve katlanır camlarda millerin çelik olup olmadığına dikkat edilmelidir.
  • Tekerleklerin paslanmayacak malzemelerden seçilmiş olması gerekir.
  • Her gövde de iki adet rulman olması dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.
  • Üretim ve montaj işleminde uzman ekiplerin bulunması müşteri açısından daha avantajlıdır.
  • Kullanılan malzemelerin kaliteli olması uzun vadede memnuniyet sağlar.
  • Sunulan sistemde perde sistemi veya profili olup olmadığı teyit edilmelidir.

Bu maddelerin dışında dikkat edilmesi gereken nokta amaç ve uygunluktur. Kullanılan sistemlerin hepsi aynı amaca hitap etmez. Bu yüzden amacınıza uygun sistemi belirlemeniz daha sonrasında balkon yapınıza uygun olup olmadığına karar vererek konfor alanınızda değişiklik yapılması önemlidir.

Cam Balkon Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Cam balkon fiyatları, PVC ve alüminyum kaplama seçeneklerine göre daha yukarıda olsa da sunduğu özellikler ile istediğiniz verimi kolayca alabilirsiniz. Ayrıca cam balkon m2 fiyatları gibi birçok etmen sistemin ücretinde değişiklik gösterir. Bu etmenler başlıca, yapılacak olan sistemin modeli ve kullanılacak olan malzemeler olarak çeşitlendirilebilir. Bunlara ek olarak sistem yapılırken tercih edilecek olan renk de fiyatı etkileyen unsurlardan biridir. Kısa ve uzun vadede verimlilik sağlanabilmesi için cam balkon yaptırırken ucuz malzemelere kaçılmaması gerekir. Siz de balkon keyfinize keyif katmak için cam balkon hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Neden Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Etmelisiniz?

Cam balkon sistemleri ve cam balkon tamiri tecrübe ve bilgi isteyen bir sektördür. Karadeniz Cam Balkon, bu sektörde edindiği tecrübeler ışığında sizlere estetik açıdan göze hoş gelen tasarımlar ile konfor alanınıza farklılık kazandırmaya yardımcı olur. Tecrübeli üretim ve montaj ekibi, sundukları hizmet konusunda kullanıcılara detaylı bilgi verir. Yaşanabilecek problemlere karşı iletişim numarası ile her zaman ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri ile herhangi bir mağduriyet yaşamazsınız. Siz de kaliteli ve güvenli bir hizmet için Karadeniz Cam Balkon ile anında iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.