Cam Balkon Alüminyum Fitil

Cam balkonlar için alüminyum fitil tercihi yapmak cam balkonun daha uzun süre herhangi bir problem yaşamadan kullanabilmek için önemli bir kriterdir. Doğru seçilen kaliteli cam balkon arası alüminyum fitiller sayesinde hem şık bir görüntü hem de güvenli bir yapı elde etmek mümkündür.

aliminyum fitil 1

Uzun Ömürlü Kullanım


Alüminyum fitiller doğru montaj yapıldığında uzun süreli kullanım olanağı sağlar.

Su, Ses ve Rüzgar Yalıtımı


Cam balkon alüminyum fitill çeşitleri su, ses ve rüzgar yalıtımı sağlar.

Uygun Fiyat


Alüminyum fitil çeşitleri uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulur.

Cam Balkon Alüminyum Fitil Nedir?

Cam balkon alüminyum fitili, cam balkon parçalarının birleşim noktalarında kullanılan contaya verilen isimdir. Zaman zaman bu parçaların içinde ekstra izolasyonu sağlamak amacıyla bir veya iki tane kıl fitil kullanılır. Alüminyum fitillerin yapısı metal olmasından kaynaklı olarak serttir. Bu yüzden bu kıl fitiller tam bir izolasyon sağlayabilmek amacıyla tercih edilir. Ayrıca bu ürünün tercih edilmesindeki bir diğer neden ise uzun süreli kullanıma oldukça uygun olmasıdır. Cam balkon alüminyum fitil, gerekli uygulamalar yapıldıktan sonra sürekli değişim gerektirmeyen bir uygulamadır.

Cam Balkon Alüminyum Fitil Çeşitleri Nelerdir?

Cam balkon fitili çeşitleri kendi arasında 6 gruba ayrılır. Bunlar;

 • Küçük h
 • Büyük H
 • 22,5 derece
 • 45 derece
 • 90 derece
 • U fitil 

Fitil çeşitlerinin kullanım alanına göre görevleri değişiklik gösterir. Küçük h fitil çeşidi açılıp kapanan kanatlara veya tüm camlara uygulanabilen bir modeldir. Büyük H fitil ise sabit bir biçimde duran veya sürgülü kanatlarda kullanılan bir üründür. Büyük H fitil aynı zamanda birbirine geçebilen cam balkon kanatlarında da kullanılır. 

Oval tarzda veya dönemeçli cam balkonlarda hem karşılıklı hem de tek kullanılabilen bir diğer ürün ise 22,5 derece alüminyum fitillerdir. 45 derece olanlar ise köşeli balkonlarda sıklıkla kullanılır. Köşe kısmında tercih edilen bir diğer fitil çeşidi de 90 derecedir. 90 derece fitil, bir cama sabitlenirken aynı zamanda diğer camla bağlantılı olduğu için camlar iç içe girer. Son çeşit olan U fitil ise genellikle oval balonlarda küçük h ile kullanılan bir çeşittir. 

Alüminyum Cam Balkon Fitili Özellikleri Nelerdir?

Alüminyum fitil, cam balkon sistemlerinin işlevselliğinin azalmasının önüne geçerek zaman içerisinde uğrayacağı deformasyonu en aza indirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda hava ve su filtresi niteliğine sahiptir. Böylece dışarıdan gelebilecek su, gürültü, kir vb. gibi durumları engeller. Alüminyum fitil sayesinde camlarınızın sürgülü yapısı aktif olarak çalışır.

Alüminyum fitil’in yapısında barındırdığı kıllardan oluşan fırçalar sayesinde cam balkonunuzu çok daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, içerisinde fırçası bulunmayan fitiller yüksek seslere neden olurken alüminyum fitil de bu durum söz konusu değildir. 

Cam balkon fitili uygulanmadığı zaman cam ve bağlantı kanalı arasında belirli bir boşluk kalır. Dolayısıyla da montaj esnasında özel yapıştırıcıların kullanılması gerekir. Eğer yanlış veya tecrübesizce bir uygulama yapılırsa yapıştırıcı, cama ya da dolgu üzerine taşabilir. Alüminyum fitil tercih edildiği durumda, yapıştırıcıyı emerek, cama veya herhangi bir bölgeye temas etmesini önler. Böylece kaliteli bir işçilik örneği de ortaya çıkmış olur. Buna ek olarak cam balkon alüminyum fitil özellikleri şu şekilde sıralanabilir; 

 • Alüminyum cam balkonların çürüme süresi oldukça uzundur. 
 • Sararma olmaz
 • Uzun ömürlüdür. 
 • Cam balkon alüminyum fitil montajı oldukça kolaydır. 
 • Silikon yardımıyla cama yapıştırıldığı için bozulması zordur. 
 • Su, ses veya rüzgâr yalıtımı, plastik cam balkon fitilleri ile karşılaştırıldığında daha iyidir. 

Cam Balkon Alüminyum Fitil Avantajları Nelerdir?

Alüminyum cam balkon tercihi yapmak pek çok avantajı da beraberinde getirir. Bilinen en önemli avantajları is şu şekildedir; 

 • Balkonlarda kullanılan alüminyum cam balkon fitil, deforme olma ihtimali en düşük olan malzemedir. 
 • İzolasyon işlevi oldukça gelişmiştir. Bu yüzden her mevsim kullanıma uygundur. 
 • Temizliği oldukça kolay ve pratiktir. 
 • Farklı açılarla monte edilen balkon camlarına neredeyse %100 uyumluluk sağlar. 
 • Diğer pek çok fitil çeşidinde olduğu gibi denk değişimleri olmaz. 

Cam Balkon Alüminyum Fitil Fiyatları Ne Kadardır?

Cam balkon fitili alüminyum fiyatı belirlenirken dikkate alınması gereken pek çok unsur vardır. Cam balkon alüminyum fitil metre fiyatı ve alüminyum cam balkon fitili montajı bunlar unsurlardan en önemlileridir. Alüminyum cam balkon fitili uygulama süreci balkondan balkona göre değişiklik gösterir. Genellikle büyük balkonlarda yapılan uygulamalar küçük balkonlara oranla biraz daha yüksek maliyetli olur. Ayrıca cam balkon fitil fiyatları söz konusu olduğunda işçilik de göz önünde bulundurulur. 

Fiyatı etkileyen bir başka unsur ise kullanılacak ürünün türüdür. Örneğin 8 mm alüminyum cam balkon fitili h tipi olacağı zaman farklı, Büyük H tipi olacağı zaman farklı bir fiyatlandırma uygulanır. Alüminyum mıknatıslı cam balkon fitili yalıtım açısında yaklaşık %70’e kadar izolasyonu sağladığı için diğer modellere oranla daha yüksek maliyetlidir. 

Cam balkon alüminyum fitil Ankara fiyat aralığı konusunda bilgi almak için Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçebilirsiniz. 

Cam Balkon Alüminyum Fitil Temizliği Nasıl Yapılır?

Cam balkon alüminyum fitili temizliği oldukça kolay bir işlemdir. Temizlik sürecinde ürünlere zarar vermeden etkili bir temizlik yapmak mümkündür. Genel olarak tercih edilen temizlik malzemesi sıvı bulaşık deterjanıdır. Çünkü yüksek etkili temizleyiciler kimyasal içerikli olduğu için kaplamalara kalıcı hasarlara verir. 

Cam balkon alüminyum fitil temizliği yapılırken temizlik ürünlerinde doğru tercihlerin yapılması önemlidir. Cam bakımı ve temizliği dışında tekerlek ve rayların temizliğini yaparken de aynı kurallara dikkat edilmelidir. Bununla birlikte temizlik sırasında alüminyum fitillerin içine su kaçırmamaya özen gösterilmelidir. 

Karadeniz Cam Balkon Aracılığı ile Kaliteli Cam Balkon Alüminyum Fitillere Sahip Olun!

Karadeniz Cam Balkon, ürünlerinde kullanmakta olduğu gelişmiş malzemeler ile sizlere her daim üstün hizmet kalitesi sunmayı hedefler. Her mevsimde kullanıma uygun balkon camları ve cam balkon fitili konusunda her daim montaj işlemleri de yapılır. Siz de evinize verdiğiniz değeri göstermek için Karadeniz Cam Balkon ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.