Askılı Cam Balkon

Askılı cam balkon özellikle alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, restoranlarda, kafelerde ve fastfood tarzı mekânlarda iç tasarım amacıyla uygulanır. Mimari yapılara işlevsellik ve estetiklik katan bu yapılar, aynı zamanda uygulandığı alana zarif bir görünüm kazandırır, çekici ve şık bir hale getirir.

cam balkon

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli materyallerden üretilen cam balkon sistemleri uzun süreli performans gösterir.

Dış Etkenlere Karşı Koruma


Olumsuz hava koşullarında oluşabilecek durumlara karşı etkin koruma sağlar.

Ekstra Yaşam Alanı


Cam balkon sistemleri balkonlarınızı fonksiyonel yaşam alanlarına çevirir.

Askılı Cam Balkon Nedir?

Askılı cam balkon, üst taşıyıcı bölümü konstrüksiyon ve alüminyum raylardan oluşan ve raylar üzerindeki askıdan destek alarak hareket eden bir uygulamadır. Askılı sistemler yaşam alanlarındaki istenmeyen görüntü ve alan kaybını ortadan kaldırır. Ayrıca ortama rüzgâr, yağmur, toz ve olumsuz hava koşullarının girmesini engeller. 

Kullanıcıya her açıdan uygulama kolaylığı sunan bu sistemde, bölmeler bir tarafa toplanabildiği için büyük oranda yerden tasarruf sağlanır. Kanatların yerle teması olmadığı için ekstra raylı bir düzene gerek yoktur. Bu sistem sayesinde kullanım alanları bölünerek ideal odalar haline de getirilebilir. 

Askılı cam balkon sistemlerinde rulmanlar yatay değil dikey rulman özelliğine sahip olduğu için camın ağırlığını daha rahat bir şekilde taşır. Askılı sistemin kanat genişlikleri 60 ile 120 cm aralığındadır. Yükseklikleri ise 400 cm’ye kadar çıkabilir. Genellikle her kanatta 8 adet rulman bulunur. Alüminyum et kalınlığı da 5,5 milimetredir. 

Askılı Cam Balkon Nerelerde Kullanılır?

Askılı sistem genellikle şık görüntü ile alanları odalar halinde bölmek için kullanılır. Bu sistem genellikle;

  • Alışveriş merkezi
  • Mağaza
  • Restoran
  • Kafe

gibi yerlerde sıklıkla tercih edilir.

Askılı Cam Balkon Özellikleri Nelerdir?

Askılı cam balkon uygulamalarının en önemli özelliği tamamen çerçevesiz bir görüntüye sahip olmasıdır. Sistemin kayma ve sağa sola dönebilme özelliği vardır. Ayrıca kanatlar içe doğru katlanabilir ve istenildiği takdirde sağa sola veya iki tarafa da açılabilir. 

Askılı cam balkon sisteminde iki farklı dikme seçeneği vardır. Bu seçenekler yan dikmeli ve yan dikmesiz profil olarak adlandırılır. Sistemin yüksekliği kullanıcıların isteğine göre ayarlanabilir. Askılı sistemde aksesuarlar profil içerisinde kesinlikle görünmez. Neredeyse hiç bakım gerektirmez ve paslanmaz özelliğe sahiptir. 

Cam balkon askılı sistemlerin bir diğer özelliği ise emniyetli yapılarıdır. Uygulamada bulunan döndürülebilir kilit, içten veya dıştan açma ve kapama seçeneği sunar. Ayrıca manuel ve hidrolik kapı kapatıcısı seçeneği vardır. Ayrıca yan sürgü mekanizması bulunmakta olup, bu sayede sabitleme seçeneği sunar. Kenar sürgü mekanizması olduğu için kanatlı veya zemine sabitleme seçeneği ile de kullanılabilir. Son olarak farklı renk seçeneklerine sahip kaliteli aksesuarları mevcuttur. 

Askılı Cam Balkon Avantajları Nelerdir?

Askılı cam balkon birçok avantaja sahiptir. Bu avantajlar şu şekildedir:

  • İç mekân tasarımlarını tamamlayan önemli bir unsurdur. 
  • Öncelikli olarak göz zevkine hitap eder.
  • Alandan tasarruf sağlar.
  • Çerçevesiz olması sayesinde şık ve tamamlayıcı görünür.
  • Açılması ve kapanması kolaydır.

Askılı Cam Balkon Fiyatları Ne Kadardır?

Askılı cam balkon fiyatları kullanılacak malzemeye, işçiliğe ve işlemin yapılacağı alanın metrekaresine göre değişir. Alanında usta kişilerin bu işlemleri yapması ileride yaşayacağınız sorunları ortadan kaldırır ve ekstra fiyat yansımalarının önüne geçer. 

Askılı Cam Balkon Temizliği Nasıl Yapılır?

Askılı cam balkon temizliği, sistemin uzun süre sorun çıkarmadan performans gösterebilmesi için oldukça önemlidir. Bununla birlikte camların temiz olması dışarıdan gelecek müşterileriniz veya misafirlerinizin nezdinde olumlu bir etki bırakmanıza yardımcı olur. Askılı cam balkon temizliği nemli bir bez yardımıyla temizlik malzemesi kullanılarak yapılabilir. 

Neden Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Etmelisiniz?

Askılı cam balkon ve diğer cam balkon sistemleri konusunda her zaman ilk sırada yer almanın vermiş olduğu sorumluluk ile Karadeniz Cam Balkon her geçen gün kendisini ve kullandığı teknolojiyi geliştiren bir firmadır. Şık tasarım ve sağlamlığın ilk adresi olan Karadeniz Cam Balkon ile verilen hizmetler gerekli dikkat ve titizlik içerisinde yerine getirilir. Müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan firma, yapacağı işlemler sonrasında sağladığı destek ile ön plana çıkar. Piyasa koşullarına göre en kaliteli hizmeti en uygun fiyat seçenekleri ile sunmakta olan Karadeniz Cam Balkon ile hemen iletişime geçerek siz de ihtiyacınız olan askılı cam balkon hizmetini güven içerisinde alabilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.