Alüminyum Küpeşte

Alüminyum küpeşte korkuluk, son yıllarda apartman ve cam balkonlarda sıklıkla tercih edilen uygulamalardır. Diğer korkuluk modellerine oranla daha uygun fiyat seçeneklerinin bulunması, istendiği yere kısa süre içerisinde kurulması, uzun alanlara kesme ve yapıştırmadan direkt olarak uygulanması tercih nedenlerinin başında gelir. Siz de alüminyum küpeşte uygulamaları ile mekanlarınıza daha estetik bir kazandırmak için Karadeniz Cam Balkon ile hemen iletişime geçin.

aliminyum kupeste

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen alüminyum korkuluk modelleri uzun süreli performans gösterir.

Güvenli Yaşam Alanları


Alüminyum korkuluk modelleri yaşam alanlarınızı daha güvenli hale getirir.

Şık ve Modern Görünüm


Korkuluk tasarımları uygunlandığı alana modern bir gönünüm kazandırır.

Alüminyum Küpeşte Nedir?

Alüminyum küpeşte, can güvenliğini sağlamak amacıyla havuzların, merdivenlerin, balkonların ve terasların kenarında bulunan korkuluklardır. Alüminyum korkuluk, estetik bir yapıya sahip olduğundan dekoratif özellik taşır. Takılmaya hazır halde üretilen bu ürünlerin monte edilmesi oldukça kısa sürer.

Alüminyum Küpeşte Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Alüminyum küpeşte modelleri sınırsız renk ve desen seçeneğine sahiptir. Merdiven korkuluğu olarak camlı veya camsız alanlara estetik bir görünüm kazandırmak için kullanılır. Kullanıldığı yeri farklı bir görünüme kavuşturan korkulukların özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Kurulumunun yapılmasından sonraki dönemde herhangi bir bakım işlemi gerekmez.
 • Düşük maliyetler ile bütçe dostu olarak kurulumu yapılır.
 • Farklı model seçenekleri vardır.
 • Kullanımdan kaynaklanan paslanmaya karşı dayanıklıdır.
 • İç ve dış fark etmeden her tür mekâna rahat bir şekilde uygulanır.
 • Yüksek derecede ısılara karşı dayanıklı yapısıyla yangınlarda herhangi bir zarar görmez.
 • Alüminyum korkuluk her ortama uyum sağlayacak renk çeşitlerine sahiptir.
 • Hem ahşap hem de cam ürünlere yüzde yüz uyum sağlar.

Bu özellikler sayesinde korkuluklar mekânların şık görsel tasarımı tamamlamasının yanı sıra güvenli alanlar da oluşturur.

Alüminyum Küpeşte Aksesuarları Nelerdir?

Alüminyum küpeşte aksesuarları şu şekilde sıralanabilir; profil boru tıpası, duvar bağlantı aparatları, yandan bağlantı elemanları, yer flanşı, sabit mafsal ve vida gizleme kapağı. Alüminyum küpeşte aksesuarları yine alüminyumdan üretilen malzemelerdir. Farklı modellerden tasarlanan küpeşte aksesuarlarını kullanarak yaşam alanlarınıza daha şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. 

Alüminyum Küpeşte Nerelerde Kullanılır?

Alüminyum küpeşte sistemi, iç mekânda yer alan merdivenlerde tırabzan işlevinde kullanılır. Mekânın tasarımını etkileyen ahşap ve krom küpeşteler kullanıcıların tercih ettikleri diğer ürünlerdir. Halk arasında korkuluk olarak bilinen küpeşteler kare ve yuvarlak formlarda kullanılır.  

Alüminyum Küpeşte Montajı Nasıl Yapılır?

Alüminyum küpeşte montajı yapılmadan önce küpeştenin yerleştirileceğini alanın neresi olduğuna dikkat edilir. Eğer ürün merdiven tırabzanı olarak kullanılacaksa alanın eğimleri dikkate alınarak montaj işlemi gerçekleştirilir. Cam bölmeler yerleştirilmeden önce alüminyum profiller zemine sabitlenir. Aynı işlem balkona sabitlenirken de kullanılır. Balkona monte işlemi yapılırken, cam tutamağı gibi aksesuarlar kullanılması gerekir. Bu işlem küpeştenin sabitleneceği alana göre değiştiği için tecrübeli ustalarla çalışmanız tavsiye edilir. Aynı şekilde korkuluk tamiri işlemleriniz için de alanında uzman ve tecrübeli bir ekip ile çalışmalısınız.

Alüminyum Küpeşte Avantajları Nelerdir?

Alüminyum küpeştenin estetik bir görünüme sahip olması ev sahiplerini etkileyen avantajlardandır. Bunun yanı sıra içinde bulunan malzemeler doğru montaj edildiğinde uzun senelerce kullanım imkânı sunar. Paslanma erime ya da hasar görme gibi işlemlere karşı dayanıklıdır. Bunun yanı sıra hafif bir malzemeden yapılması özellikle yapıya monte edilirken büyük avantaj sağlar.

Alüminyum Küpeşte Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alüminyum küpeşte yaptırırken dikkat etmeniz gereken unsurlar:

 • Öncelikle montajın nereye yapılacağı uzman personel tarafından incelenmelidir.
 • Cam balkon gibi bir alana yaptırılıyorsa önce camların değil küpeştenin monte edilmesi önemlidir. 
 • Merdiven tırabzanı olarak monte etmeden önce yapıda inşaat varsa inşaatın bitmesi beklenmelidir. 
 • Kullanılan malzemenin kalitesi uzun ömürlü olabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Alüminyum Küpeşte Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Alüminyum küpeşte fiyatları kullanılacak profillerin kalitesine ve malzemenin çeşidine göre değişiklik gösterir. Profiller için bakır ya da krom kullanılabiliyor olması fiyatı etkileyen önemli bir unsurdur. Ayrıca montaj sonrası kullanılan alüminyum küpeşte aksesuar fiyatları da toplam tutara etki eder.

Alüminyum Küpeşte Temizliği Nasıl Yapılır?

Alüminyum kolaylıkla su ya da nemli bir bezle temizlenebilen bir üründür. Üzerindeki cila temizliğini kolaylaştıran ve başka bir etmendir. Ayrıca paslanma gibi bir durum söz konusu da değildir. Dolayısıyla alüminyum küpeşte temizliğinin oldukça kolay olduğu söylenebilir.

Neden Karadeniz Cam Balkon’u Tercih Etmelisiniz?

Karadeniz Cam Balkon korkuluk sistemleri alanında kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışı ile çalışır. Alüminyum küpeşte imalatçıları arasında hem ulusal hem de uluslararası kalite standartlarını sağlayan ürünler ile hizmet veren Karadeniz Cam Balkon, alanında uzman personeller ile kurulum işlemini yerine getirir. 

Karadeniz Cam Balkon, alüminyum küpeşte ile ilgili olan tüm sorularınıza mümkün olan en kısa süre içerisinde net ve açık cevaplar sunan teknik destek ekibi ile aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırır. Siz de yaşam alanlarınızda yer alacak şık ve modern korkuluklar için Karadeniz Cam Balkon ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.