Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum doğrama sistemleri, zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı ve hafif yapıları ile bilinen uygulamalar olup hemen hemen tüm yapılarda kullanılır. Bu sistemlerin özelleştirilmiş tasarımların da yapılabilmesi kullanım alanlarını yaygınlaştırır. Alüminyum doğrama sistemleri ile siz de yaşam alanlarınıza ses ve ısı yalıtımı özelliği ekleyebilir ve konfor seviyenizi yükseltebilirsiniz.

aliminyum dograma sistemi

Uzun Ömürlü Yapı


Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen alüminyum doğrama modelleri uzun süreli performans gösterir.

Enerji Tasarrufu


Alüminyum doğrama sistemleri sahip oldukları ısı ve ses yalıtımı özelliği sayesinde tasarruf etmenizi sağlar.

Şık ve Modern Görünüm


Alüminyum doğrama tasarımları uygunlandığı alana modern ve şık bir gönünüm kazandırır.

Alüminyum Doğrama Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Alüminyum doğrama sistemleri, işlevsellik ve dayanıklılık özellikleri ile ön plana çıkan uygulamalardır. Kullanılacak olan yüzeyin ölçü ve ebatlarına göre üretilen bu sistemler, alüminyum profillerin işleme tabi tutulup, birbirleri ile entegre hale getirilmesiyle üretilir. İç ve dış cephelerde sıklıkla kullanılan alüminyum doğrama çeşitleri, özellikle cam balkon, kapı, pencere gibi alanlara uygulanır. 

Alüminyum doğrama sistemlerinin ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olmak üzere iki farklı çeşidi vardır. Soğuk iklim şartlarının hâkim olduğu Ankara gibi şehirlerde genellikle ısı yalıtımlı sistemler tercih edilir. Böylece uygulama alanlarında maksimum ısı verimi elde edilebilir. Hafif olmasının yanı sıra uzun süre performans gösteren bu uygulamalar, dış cephede olduğu gibi iç cephede de kullanılacak malzemelerin renk skalasında herhangi bir sınırlama yoktur.

Alüminyum Doğrama Özellikleri Nelerdir?

Alüminyum doğrama sistemlerinin öne çıkan özellikleri; 

 • Isı yalıtımlı olarak üretilme seçeneği vardır.
 • Üretimi daha düşük maliyetlidir. 
 • Dışarıdan gelen sesler içeriye geçmez.
 • Hafif bir yapıda olduğu için kullanımı oldukça basittir.
 • Birçok farklı renk seçeneği bulunur. 

 

Alüminyum Doğrama Montajı Nasıl Yapılır?

Alüminyum doğrama montajı ve alüminyum doğrama tamiri alanında uzman tecrübeli personel tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Bu nedenle güvenilir firmaların tercih edilmesi önemlidir. Montaj işlemine başlamadan önce kullanılacak yüzey veya alan koruyucu bantlar ile korunmalıdır. Ayrıca tahliye giderinin açılmış olması ve kapaklarının bulunması gerekir. 

Alüminyum Doğrama Avantajları Nelerdir?

Alüminyum doğrama kullanmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Uzun ömürlüdür. Sürekli değişime gerek yoktur.
 • Düşük ve yüksek ısıda mekanik özellikleri korunur. 
 • Özelleştirilmiş tasarım imkânı verir.
 • Bakımı ve temizliği oldukça kolaydır. 
 • Doğa dostudur.
 • Yüksek derecede ısı yalıtımı sağlar.
 • Temizliği kolaydır.

Alüminyum Doğrama Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alüminyum doğrama yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktalardan ilki tercih edilen malzemenin paslanmaz özellikte olmasıdır. Ayrıca kullanılan malzemelerin sağlam ve kaliteli olması da önemli olan bir diğer husustur. Göz önünde bulundurulması gereken diğer noktalardan biri de bu sistemlerin uygulanacağı alanın çok dikkatli bir şekilde analiz edilmesidir. Aksi durumda olası felaketlerin yaşanması muhtemeldir. Buna istinaden statik ve diğer hesaplamalar doğru bir şekilde yapılmadır. Keza aynı durum, tam bir verim alınması için de geçerlidir. 

Alüminyum doğramanın kullanım açısından rahat olması da yine tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biridir. En az rahatlık kadar dikkate alınan bir diğer nokta ise temizliktir. Temizliğin kolay olması ve sık sık tekrara gerek kalmaması önemlidir. 

Alüminyum Doğrama Fiyatları Ne Kadardır? Nasıl Hesaplanır?

Alüminyum doğrama fiyatları, projenin türüne ve kullanılacak malzemenin çeşidine göre değişiklik gösterir. Fiyat belirlenirken alınan ölçüye veya yapılan m2 hesabına göre belirlenir. Bu ölçüler veya hesaplamalar genellikle firmadan firmaya değişiklik de gösterebilir. 

Alüminyum Doğrama Temizliği Nasıl Yapılır?

Alüminyum zaman içerisinde oksitlenme yapar. Üzerinde gri lekelerin oluşması buna işarettir. Bunların giderilmesi ve önlenmesi için sistemlerin periyodik olarak temizlenmesi önemlidir. Bazı istisnai durumlarda oksitlenmeyi ortadan kaldırmak için asitli temizleyiciler kullanılır. İlk etapta su ile durulamak yeterli olur. Temizlenmemesi halinde ise doğal içerikli temizleyiciler kullanmakta fayda vardır. Yumuşak bir fırça yardımıyla ovalayarak temiz bir görüntüye ulaşmak mümkündür. 

Alüminyum Doğrama İhtiyaçlarınız için Karadeniz Cam Balkon ile İletişime Geçin

Karadeniz Cam Balkon, sektörde var olduğu ilk günden bu yana pek çok alanda sizlere kaliteli ve güvenli hizmet sağlar. Uzman kadrosu ve gelişmiş hizmet planlaması ile eviniz için seçtiğiniz bütün sistemleri sizlerle buluşturur. Siz de kalite malzemelerden üretilen alüminyum doğrama sistemlerine sahip olmak için hemen Karadeniz Cam Balkon ile iletişime geçin.

FAQ

Alüminyum Doğrama Boyanır mı?

Alüminyum sistemler isteğe göre doğru boya seçimi yapıldığı sürece boyanabilir. Bunun için uzun süre kalıcı boyalar seçilmesi tavsiye edilir. Bu sayede ilk günkü gibi bir görüntü elde etmek mümkündür. 

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.