Alüminyum Doğrama Tamiri

Alüminyum doğrama tamiri, alüminyum profil uygulamalarında yaşanan sorunların giderilmesini kapsayan işlemlerdir. Alüminyum doğramalar genellikle kapı, pencere ve cam balkon sistemlerinde kullanılır. Oldukça sık açılıp kapanan bu sistemlerde zamanla bazı arızaların yaşanması normaldir. Alüminyum doğrama tamiri ile yaşanan aksaklıklar kısa sürede giderilerek kapı ve pencerelerinize ilk günkü işlevselliği kazandırılır.

aliminyum dograma

Kaliteli Malzeme


Alüminyum doğrama tamiri sırasında kaliteli malzeme ve yedek parça kullanılır.

Tecrübeli Personel


13 yıldır hizmet veren ve sayısız projeye imza atan deneyimli bir ekip tarafından tamir işlemleri yapılır..

Uygun Fiyatlı Hizmet


Karadeniz Cam Balkon tamir işlemlerinizi için uygun fiyat seçenekleri sunar.

Alüminyum Doğrama Tamiri Hizmeti Nedir?

Alüminyum doğrama tamiri hizmeti, kullandığınız alüminyum sistemlerde oluşan sorunlara çözüm olarak verilen hizmettir. Alüminyum sisteminizdeki kırılma, eğilme, bükülme, açılma problemleri gibi daha birçok durumda alüminyum tamir hizmetine başvurmanız gerekir. Alüminyum tamir hizmetinde önemli olan sorunun doğru belirlenmesi ve gerekli işlemleri özenli bir şekilde uygulanmasıdır. Eğer işlemler doğru olarak uygulanmazsa sistemin ömrü kısalır ve kullanıcıya verdiği hizmet kalitesi düşer. Bu nedenle kaliteli alüminyum tamiri hizmeti bu sorunları ortadan kaldırarak kullanıcının yaşam kalitesini yükseltir.

Alüminyum Doğrama Tamiri Sırasında Yapılan İşlemler Nelerdir?

Alüminyum doğrama tamiri kapsamında sıklıkla karşılaşılan konulardan biri alüminyum sistemin zor açılması ya da iki yönlü açılma sistemindeki problemdir. Bu sorun genellikle vidaların gevşemesinden kaynaklanır. Vidalar tam yerine girecek şekilde sıkılırsa genellikle sorun ortadan kalkar. Eğer sorun bu şekilde çözülmüyorsa mutlaka profesyonel hizmet alınmalıdır.

Alüminyum doğrama sistemleri kapsamında karşılaşılan bir diğer sorun ise menteşelerin eğilmesidir. Menteşeler eğildiği zaman cam tam yerine oturmaz, alt kısımda sürtme yapar. Ayrıca eğilen kapı ve camlarda aralık oluşacağı için yağışlı havalarda su alır. Yine yazın klimalı ortamlarda içeriye sıcak hava, kışın ise soğuk hava girer bu da hem enerji tüketiminizi artırır hem de ekonominizi kötü olarak etkiler. 

Alüminyum doğrama tamiri işlemlerinden biri de kol değişimidir. Sistemin kapanması ve açılması için kolun sıkıntısız bir şekilde çalışması gerekir. Vidalar sökülüp pencere yerinden çıkartılarak kolların tamiratı yapılır. Bu işlem sırasında sabitleme, vida ve conta değişimleri de gerekir. Bu durumda tamir işlemi yapılamıyorsa değişim gerekebilir. Alüminyum doğrama sistemleri uzun ömürlü olmasından ötürü sık sık tamirat gerektirmeyen uygulamalardır. Herhangi bir sorun olması halinde de kısa sürede tamiratı yapılır.

En Sık Karşılaşılan Alüminyum Doğrama Arızaları Nelerdir?

Alüminyum yapılarda en sık karşılaşılan arızalar kapı kolu sıkışmaları, pencere kolu sıkışmaları, kilit arızaları, menteşe arızaları, kapı/pencere sıkışmaları, kapı/pencerenin açılma problemleridir. Sistemi doğru kullanmak ve zorlamamak bu arızaların önüne geçmenizi sağlar. Fakat bu arızalar sık yaşansa da basit bir alüminyum doğrama tamiri ile hızlı bir şekilde giderilebilecek sorunlardır. 

Alüminyum Doğrama Tamiri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alüminyum doğruma tamiri hizmeti alırken dikkat edilmesi unsurlar şu şekildedir:

  • Kullanılan sistemin sorunu doğru tespit edilmeli.
  • Alüminyum doğrama sistemlerinden anlayan usta kişilerden tamir hizmeti alınmalı.
  • Alüminyum sistemlerin ufak ustalık hatalarında değişim gerektirebilen sistemler olduğu bilinmeli.
  • Eğer yapılabiliyorsa doğrama işlemini yapan firmadan destek alınmalı.
  • Kişi tamiratı kendi başına yapmaya çalışmamalı.

Alüminyum Doğrama Tamiri Fiyatı Ne Kadardır?

Alüminyum doğrama tamiri fiyatı alüminyum yapıdaki soruna göre değişiklik gösterir. Tamir işlemi sırasında kullanılacak olan alüminyum çerçevenin metresi, işlem yapılacak yerin metrekaresi ve değişmesi gereken malzemeleri türü gibi birçok faktör tamir fiyatını etkiler. Tamir yapılmadan önce sistemdeki arıza tespit edilip sonrasında ise kullanılacak malzemelere göre fiyatın belirlenmesine geçilir. 

Siz de uygun fiyata yüksek kalitede alüminyum doğrama tamiri hizmeti almak için Karadeniz Cam Balkon ile anında iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim yolları ile bize ulaşabilirsiniz.

+90 553 789 3194

Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilir veya randevu oluşturabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Talep formu oluşturun.
Biz sizi arayalım.